Re-Animátor (1985)

Po dlhom čase som si dnes pozrel Re-Animátora, ktorý tu je ovešaný vysokými hodnoteniami. Vzhľadom na vek filmu sú samozrejme efekty dosť priehľadné, ale natočené je to aj tak zručne a krvou sa nešetrí. Ďalej môžem povedať, že herci hrali viac-menej priemerne - až na Jeffrey Combsa samozrejme - a žáner "komédia" som tu akosi nepostrehol. Na nudu však vďaka svižnému tempu aj tak moc priestoru nezostalo a teda (aj z rešpektu ku starej škole) sa prikloním aj ja k 4*, ale je to už na hrane.

Monster Hunter (2020)

Prvá hodina je zábavná na slušných 60-65%. Potom nasleduje nejaká džunglová vsuvka s Ronom Pearlmanom, prerastenou pirátskou mačkou a mečmi z ktorých šľahajú plamene - to je ako fakt trošku moc záhul a film to totálne degraduje... Škoda... ale niektoré potvorky stoja zato - takže za ne 40%.

11.12.13 Rak Kan Ja Tai (2016)

Teda že si pozriem dva celkom dobré poviedkové horory v tak krátkom čase som nečakal. Tento pozostáva z troch príbehov, ktorých kľúčové momenty sa odohrali v rámci troch dní. 11.teho sa chlapík rozíde s priateľkou, ktorá sa ho nechce za žiadnu cenu vzdať. To nemal robiť...  Tu ide o čistokrvný horor a tú atmosféru som si fakt užil... - 4,5/5. Na 12.teho si na štyroch kamarátov osud tiež pripravil nemilé a nečakané prekvapenie. Ide o odľahčenú poviedku, avšak o originalite tu nemôže byť reč a teda iba - 3,5/5. 13.teho sa dievčina vyberie s jej *ehm* kamarátom/kou za jej/jeho novou známosťou na sever Thajska. Ešte však netušia čo ich čaká... Opäť odľahčený kúsok, ktorý však hrá (a celkom vydarene) skôr na emocionálnu strunu - 3/5. Za najväčší neduh celku sa dá považovať CGI a aj keď ho tam nie je veľa, tak aj tak pôsobí ako päsť na oko. Našťastie v prvej poviedke to nie je (až tak do extrému) prehnané a v tých ďalších dvoch zas CGI ani nemá za úlohu vyvolávať strach, takže sa to dá odpustiť. Celkovo milé a pozerateľné prekvapenie.

Qie xiao jin jia de lu guan (2018)

Úvod je síce bláznivý až príliš, ale postupne sa to ukľudní a znormalizuje na výbornú oddychovú komédiu so strašidelnými prvkami. Hudba je tiež dobrá a herci svoje úlohy zvládli perfektne. Reálne nahlas som sa síce zasmial asi 2x, ale minimálne zodvihnuté kútiky to istia. Nápadne sa to podobá na komediálne ladené krátke zárezy Banjong Pisanthanakuna v hororových antológiách Phobia a Phobia 2. Okrem toho film na záver zanecháva v divákovi aj pozitívne pocity, takže až na ten prehnane bláznivý začiatok nemám dôvod strhávať body. 75%

Arwah Tumbal Nyai the Trilogy: part Arwah (2018) odpad!

Yani sa chce naučiť tancovať tanec, v ktorom vynikala jej nezvestná matka. Jediný, kto ju to môže naučiť je žena zo susednej dediny, avšak tá má podmienku, že musí 3x zabúchať na bubon, ktorý podľa miestnej legendy vyvolá démona... Prišlo mi, že sledujem telenovelu a vzhľadom nato, že vznikli doteraz 3 časti - asi nie som ďaleko od pravdy. Bolo to nekonečné a nudné - žiadna krv, jeden tieň a dve mŕtvoly s vyvalenými očami bez známok cudzieho zavinenia...

The Mortuary Collection (2019)

Konečne som si opäť pošmakoval na kvalitnom poviedkovom horore. Začiatok vyzeral zaujímavo a rozprávač pôsobil dosť pochybne (samozrejme v tomto prípade ide o pochvalu). Prvý "zahrievací" príbeh je kratučký a aj dosť strelený - 3/5. Druhý príbeh zas uvoľnený a naozaj zábavný - 4/5. Tretí bol najlepší a jediné, čo mi vadilo, bola tá umelá maska na konci - 4,5/5. Štvrtý ponúkol home invasion na úrovni - 4/5 a koniec rámcového príbehu ma tiež nesklamal (ale chápem, prečo to CGI niektorým nevoňalo) - 4/5. Hudba v celom filme bola vhodná, žiadny z hercov (podľa mňa) neprehrával a moju najväčšiu výhradu teda smerujem k našim distribútorom - dva roky preč a nič...kde máme DVD/BD?

Příběhy z temnoty (2008)

Prvý príbeh Karma o štyroch bankových lupičoch ma sklamal. Hixploitationu síce moc neholdujem, ale takto slabé podanie som v hororovom filme fakt dávno nevidel - 2/5. Druhý príbeh Bouře má atmosféru a aj herci sa mi zdali lepší. Napríklad klaun bol naozaj ten typ, ktorému by asi mnoho ľudí neverilo to treba nechať.. Pekná hra s divákom - kto je vrah? 4/5. Takže vo výsledku za 3.

Sebelum Iblis Menjemput: Ayat Dua (2020)

Úvod celkom potešil, hudba tiež nebola zlá a dokonca aj vzhľad démonov nebol najhorší. Nepáčil sa mi však, ten dôraz na fantasy prvky a "coolovosť" v poslednej polhodinke a stopáž sa mi tentokrát už zdala vážne prehnaná. Ak bude trojka, tak v zmysle tejto časti treba asi očakávať Resident evil 3 na satanský spôsob... Ja však preferujem niečo iné a druhý Constantine z Alfie asi nebude.

Sebelum Iblis Menjemput (2018)

Kladom je určite zvolená satanská téma a veľmi sa mi páčili hry s voodoo bábikami. Prostredie domu v lese je viac-menej typické, ale samozrejme vítané (ten dom evidentne nemal moc dobre odizolované základy, ale čo už - aspoň vieme, prečo potreboval majiteľ upísať dušu). Každý tu ospevuje masky, no mne osobne sa zdala tá najpodstatnejšia menej vydarenou... Asi som divný, ale lepšie - rozumej strašidelnejšie - na mňa pôsobili dokonca aj tie posadnuté postavy. Posledná malá chybička ktorú som si všimol je zo scén v lese, kde sa kladivo záhadne premiestnilo od jednej postáv k tej druhej. Ak sa však nad tieto "drobnosti" povznesiem, dostal som dosť schopný film, ktorý napriek dlhej stopáži nenudí a snaží sa stále tlačiť na pílu. Tomuto samozrejme holdujem viac, ako keby tam mali postavy nariekať nad situáciou a žmýkať z diváka nejaké emócie. Po tom kanadskom paskvile čo som dnes videl mi to aspoň napravilo hororovú chuť, takže prižmúrim oko a dávam slabú štvorku.

Archive 81 (2022) (seriál)

Tak toto bol šmak. Hneď v prvej časti sa dokonca dostavilo mrazenie (u mňa dosť zriedkavý jav) a témou, hudbou a hlavne atmosférou som zostal nadšený. Netvrdím, že filmy a seriály o nahrávkach na starých nosičoch sú dnes ešte nejako extra originálne, ale stále sa mi neopozerali a už len kvôli nostalgii sa teším každému novému podobnému kúsku. Okrem spomínanej prvej časti, sa mi na plný počet páčili ešte minimálne ďalšie dve epizódy a teda ako celok rozhodne seriál odporúčam. Mimochodom bolo príjemné si vypočuť "Love will tear us apart" (again) ...