Válečná jeptiška (2020) (seriál)

Hneď na úvod musím priznať, že som sa aj pri tomto infantilnom seriáliku celkom v pohode pobavil už pri 1. sérii. Seriály o magických (príp. zakliatych) predmetoch, čo ovplyvňujú životy postáv sa mi vždy veľmi páčili a hoci v tomto seriály je ich v porovnaní s takým Skladiskom 13, alebo Pokojom č.10 nepomerne menej, k mojej spokojnosti veľa netreba. Keď k tomu pridám mladú fešandu Albu, zmierim sa s tým, že cieľovou skupinou boli skôr mladé dievky ako chlap v stredných rokoch, tak mi vychádza z toho taký v pohode nadpriemer. Po pozretí 2. série, kde nám naservírovali digitálnych diablikov z inej galaxie, veľa akcie a samozrejme aj nejaké tie vsuvky pre pubertiačky, dávam silnejšie 3 (ale ďalšiu sériu už fakt netreba - považujem to týmto za dopozerané).

Full Eclipse (1993) (TV film)

Na pomaly 30 ročný film je to stále ešte celkom slušné, ale mohlo to byť aj o 10minút kratšie. Úvodná prestrelka je super, no potom sa príliš hrá na dramatickosť a to už tak moc záživné nebolo. Za posledný súboj sa však prikláňam k miernemu nadpriemeru.

Barbar (2022)

Prvá tretina perfektne zneistí diváka a ten až do jej "konca" nevie čo má čakať. Tú treba osobitne vyzdvihnúť. Zvyšok filmu sa viac-menej snaží udržať (pomerne vysoko) nastavenej latky a súčasne dovysvetliť príbeh. Vo výsledku sa mu to aj darí, ale celé je to také.. no.. na jedno pozretie neurazí, ale do zbierky obľúbených filmov tiež patriť nebude. Váham medzi 3 a 4, ale keďže som už dlhšie nevidel nič podobné, tak prižmúrim oko.

Úsměv (2022)

Je to funkčné... Horory tohto typu mám rád - pre iné postavy neviditeľné zlo, postupne ničí hlavnú hrdinku. Áno je tu podobnosť s It Follows a postupy odkukávali aj od iných kúskov, ale to mi neprekážalo, nakoľko je to kvalitne natočené, atmosféra je dostatočne hustá, zvuk je fajn a herecké výkony dobré (samozrejme hlavná hrdinka hrá super, ale prekvapili vedľajšie postavy - napr. tá prvá obeť, zahrala jej zdesenie úplne bravúrne a jej "odchod" to aj krásne podčiarkol). Ale kto hľadá neduhy, určite si svoje nájde - za mňa sú to najmä: predvídateľný "darček", zbytočná "extra-špeciál digitálna podoba démona na záver" a.. celkovo ten záver až tak moc nenadchol (v porovnaní s tým čo sa dialo predtým a tou atmosférou...).

Tsunami (2009)

No čakal som slabý film a dostal som ešte slabší film. Prvá hodina slúži na vytvorenie si nejakého vzťahu k postavám (neúspešné) a následne samotná tsunami a efekty okolo boli tiež dosť slabé. Síce som sa občas pousmial, ale práve pri scénach, kde sa očakávala od diváka iná emócia. Na odpad to síce nie je, ale podpriemer určite - 35%.

Annabelle 3 (2019)

Nato, že je to trojka je to podľa mňa stále v pohode horor. Atmosféra hrá prvú polovicu hlavnú rolu a je zahusťovaná solídne - čo mám rád. V tej druhej sa prirodzene zlomí a (namiesto poctivého strašenia a zimomriavok) ponúkne za hrsť ľakačiek a zopár výmyslov s artefaktami. Vrcholom je teda asi scénka s nasledovaním mincí po dome v tme... a celkom zaujal ten televízor. 65%

610 metrů nad zemí (2022)

Nepovažujem sa za človeka, čo by mal strach z výšok (zábradlie vždy uvítam), ale pri tom lezení na vežu, alebo pri pokuse o získanie batohu som bol tak napnutý, ako už sakramentsky dávno nie! Ale aby som len nechválil, tak aj malé výhrady - pád rebríka a pohľad kolmo zhora s obláčikmi sa mi zdali (príliš) umelé a koniec mohli trošku viac natiahnuť. 80% ako lusk.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Na to, že ide o 42 ročný film nemôžem povedať, že by bol zlý. Je to skôr taká americká propaganda a prehliadka ich stíhačiek a lietadlovej lodi okorenená o sci-fi zápletku. Prežil som to bez ujmy.

Bao gao lao shi! Guai guai guai guai wu! (2017)

O filme som si nezisťoval nič, ale keďže pred ním som pozeral hororovú komédiu, očakával som nejaký mix žánrov aj tu a nezmýlil som sa. Ide skôr o takú drámu s hororovými prvkami, ale zato s dosť dobrým príbehom a fajnovým záverom, aký si film zaslúži. Napriek dlhej stopáži som sa pri ňom nenudil a hudba aj triky sú v pohode. Keby som mal inú náladu a očakával by som čistokrvný horor, asi by som bol sklamaný, ale takto ani náhodou - je to dobrý film.

Zombeavers (2014)

Ok. 1) Lexi Atkins je samica a pol hodinu sa v kľude spolu s jej kamoškami môžu predvádzať bez toho aby som sa naštval, 2) má to 77minút - čiže priveľa, 3) snaží sa to byť zábavná chujovina, ale zábavná až tak moc nie je.