Galenius

okres Pardubice

3 body

<< předchozí 1 2
    • 11.4.2015  22:37
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Jak tady již někdo psal - s klesající úrovní krve v alkoholu stoupá úroveň tohoto filmu. V jistém ohledu to byla hrozná sranda. V jiném - odpad. Ale počkáme na příští "domácí popíjení" a dáme dvojku. 8-)

• 15.7.2012  21:21
    Okem boha Hora (TV seriál) (2000)

Jelikož mám rád dokumenty a nejvíc dokumenty o Egyptě, pustil jsem si tento a těšil jsem se na vědecké poznatky, které byly zmiňovany v textu distributora. Bohužel jsem postupně, jak šel děj, začal čím dál více bystřit a přemýšlet, o co tam vlastně jde. Stále jsem čekal, kdy řeknou, že nás seznamují s textem, který byl nalezen na nějakém svitku či zapsán v hrobce. Dokument však od první minuty, bez jakéhokoli úvodního slova či úvodní informace, rovnou naběhl jako agitační video, předvádějící učení nějaké sekty (jak je zde ostatně uváděn odkaz, nejspíše Školy mystérií Hórova oka či nějaké podobné). Ihned opustil většinu archeologicky doložených poznatků a začal předvádět své konstrukce, které bez jakýchkoli důkazů představuje jako fakta. Vše představované vemlouvavým, skoro až hypnotickým hlasem. Pokud bych se na tento dokument rovnou koukal jako na video, které představuje učení nějaké sekty, za své provedení by si zasloužilo 4*. Ale jako seriozní dokument to nemá nárok na více než jedinou *.

• 20.1.2012  22:00

Dokonale ironický film s krásným suchým britským humorem. Zas jednou jsme se od srdce zasmáli, což se nepodařilo mnohým komediím.

• 29.12.2011  20:18

Standardní westernové klišé... akorát místo banditů vetřelci.

• 6.3.2011  15:24
    Tajemství Pravdy (TV seriál) (2008)

Už dlouho jsem nebyl žádným filmem či seriálem tak zklamaný. Jak já, tak manželka, máme knižní předlohu velmi rádi a to, co z ní filmaři udělali, je katastrofa. Drobné odchylky od děje bych jim odpustil, ale to, že už v první sérii splácají dohromady postavy a epizody z několika knih, příšerné. Tento seriál nemá s knižní předlohou společného nic, kromě několika charakterů a místopisných názvů a domnívám se, že autor by měl filmaře žalovat za hanobení jeho díla. Kdybych hodnotil samotný seriál (a nečetl knihu), možná bych uvažoval o dvou či třech hvězdičkách, ale nemohu se odpoutat od knižní předlohy, tak bude pouze 1* a to za prostředí. Kdyby se scénaristé vykašlali na seriál, mohli z toho udělat několik skvělých a napínavých filmů (podobně jako Hary Potter od Rowlingové, klidně styl dvoudílných filmů od Hallmarku). Takto je to totální zbastlenina!

• 26.8.2010  21:23
    Karate Kid (1984)

Jedna z největších klasik z doby mého mládí...

• 2.5.2010  13:29
    Avatar (2009)

No... nevím... Triky a grafické zpracování na 5*, totálně klišoidní děj, tak na 1*. V průměru to ty 3* budou.

• 22.3.2010  16:30
    Legie (2010)

Tak další z filmů, který měl potenciál, který autoři zcela a bez pardónu promrhali.

• 16.11.2009  16:14
    Kinta (2008)

Film, který totálně propásl všechny možnosti, které měl. Tvůrcům se zdařilo sebral několik mistrů Číny v bojovém umění, pečlivě na to upozornit v úvodních titulcích... a pak je nevyužít. Když už se dostali do boje, byli poraženi. Děj zmatený, neustálé omílání stejných scén několikrát za sebou. Občas jsem se ztrácel. A konec zcela otevřený, bez uzavření děje. Ta jedna hvězdička pouze za závěrečný boj.

• 31.10.2009  21:56

No, na dokonalost se navazuje velmi těžce. Zvlášť když z černobílé poetiky udělají barevnou šílenost. Radši si znovu pustím původní seriál.

• 20.9.2009  08:11
    Dračí past (2009)

Tak jsem si myslel, že místo abych koukal na film opět hraju Dračí doupě. Podobná story, podobné složení skupiny, podobně infantilní rozhovory... Jen u DrD by závěrečný souboj s drakem (ve který jsem alespoň trochu doufal, že to vytáhne nahoru) trval déle než pár seknutí mečem.

• 3.9.2009  21:28
    La Bohème (2008)

Velmi citlivé zpracování klasické opery. Absolutně hvězdné výkony. Sice atmosféru kamenného divadla nic nenahradí, ale i tak fantastický zážitek.

• 31.8.2009  21:54

Na jednu stranu dokonalá blbost, na druhou stranu dokonalost sama. Vynikající anglický humor. Parodie bez přímého parodování, podobně jako Jednotka příliš rychlého nasazení (se stejnými herci).

• 13.8.2009  09:14

Pěkně vizuelně zpracované, to se musí nechat. Ale... Od prvního dílu zůstává stopáž filmu stejná, na rozdíl od knihy, která tloustne. Tudíž při stejné délce filmu musí čím dál více děje vynechávat. Byli jsme v kině s kamarádem, který Pottera nečetl a když jsme se o tomto díle bavili, prohlásil: Když bych měl říct, o čem ten film byl, nevím co bych odpověděl... Osekali vše co mohli, vynechali vynechali vše co mohli... a možná ještě víc. Pro ty, co to četli, dobrý. Pro ostatní - nejdřív přečíst knihu.

• 6.8.2009  22:00

Co dodat - dokonalé!

• 31.5.2009  16:48
    Star Trek (2009)

Tak jsem teď byl na novém Star Treku a... já vám nevím. Vrátil jsem se z toho fest rozpačitej... Jako samostatné sci-fi, bez větší vazby na Star Trek, to byl pěknej akční film. Ale... Pakliže vezmu v úvahu vazbu na ST, tímhle filmem zrušili časovou linii, kterou tvořilo 40 let filmů, seriálů atd... Ač velký fanda ST, dávám jen 3 hvězdičky, právě za zrušení ST historie.

• 18.5.2009  12:49

Velmi příjemný film, který se odkazuje na mytologii bez anglosasských kořenů. Profesionálně natočený film, který ale postrádá... něco, co by ho pošouplo o kousek výš.

• 7.3.2009  19:36

Jak už napsali mnozí, snad nejslabší animovaný Asterix. Chybí mu humor předcházejících dílů, nehledě na dabing, nad kterým mnozí zapláčou. Postavy se náhle jmenovaly jinak, než v jiných dílech (pejsek se náhle z Idefixe stal Dogmatixem, Panoramix se stal jakýmsi Ketafixem nebo jak).

• 1.3.2009  19:48

Jeden z mála filmů, které lze ohodnotit jedním slovem: NUDA! Prvních více jak 100 minut se nic nedělo... A zbytek byl nelogický a zmatený.

• 21.2.2009  21:44

Po dlouhé době film, který byl příjemný, milý a kupodivu i zábavný.

• 20.2.2009  15:06
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Silně problematický seriál. Do dílu 6 bych tomu dal 3*, poslední 4 díly tak možná ty 2*. Po zprůměrování to přec jen o kousek převažuje ke třem. Holt, některé seriály neví, kdy mají skončit.

• 22.1.2009  17:15
    Nero, císař římský (TV film) (2004)

Co... tohle... je... Zatím jsem viděl jen první díl a nevěřím svým očím. Vždy jsem se domníval, že pokud někdo chce natočit film o historické osobnosti, zvlášť pokud je to někdo takový jako třeba zde Nero, musí mít alespoň základní historické znalosti (alespoň se podívat do nějaké encyklopedie). Na začátku ve filmu mladý, osmiletý až desetiletý Nero... Ve skutečnosti narozen v roce 37, Agrippina vyhnána v roce 39, tj. byly mu dva. Claudius se stal císařem v roce 41, kdy byly Neronovi 4 - ve filmu zamilovaný, zhruba šestnáctiletý mladík atd. Claudius s vousem. Podobných nesmyslů jsou už jen v prvním dílu mraky. Na odpad tento film není... možná.

• 5.12.2008  22:16

Jsou série, které by neměly pokračovat. Indyana Jones je jedna z nich. První díl výborny, druhý velmi dobrý, třetí skvělý... a teď tohle. Spousta logických nesmyslů a hovadin. Do toho ještě mix Hvězdné brány s Predátorem (tam měli město v Antarktidě). 3 hvězdičky snad jen za humornou složku (např. kamarád chemik se válel smíchy od kdy že je ve střelném prachu kov atd.). A k tomu mnoho modliteb, aby vážně už nechtěli točit pětku.

• 2.10.2008  07:19

Bylo nebylo, jednoho krásného dne viděl jsem v trafice DVD Witchcraft. I veden tím, že manželka horory zbožňuje, t.č. 75% hodnocení na ČSFD, i dvěmi pozitivními komentáři, rozhodl jsem se toto DVD pořídit. Dlouho nebudu něčeho tolik litovat. Z počátku zcela zmatený děj pokračuje nedotaženým a nelogickým ve stejně zmatečném duchu. Herecké výkony mi silně připomínaly výkony v seriálu Dallas, což by odpovídalo i časově. Snad nejméně prkenný výkon podal malý kluk a holka na vozíku. Naondulovaný hezoun Hazelhoff hrál jako obvykle mizerně. Zkrátka varuji všechny - jen dál od toho!

• 20.8.2008  13:28
    Mágové (2008)

Dva dny po sobě jsme viděli nejdříve Čarodějky, pak Mágové (oboje vydání DVD Edice). Dvě hvězdičky pro tento film pouze z důvodu, že Čarodějkám jsme dali jednu a ne rovnou odpad. A toto je mnohem menší katastrofa.

• 19.7.2008  08:43
    Bathory (2008)

Další z filmů, na kterém jsme se s drahou polovičkou neshodli. Já to označoval za takový průměr, byť vybočující se stylu současného ČS filmu (do všeho vrazit tolik myšlenek a poselství, že by to amikům stačilo na 3 jiné filmy). Ona to označuje za 2,5 hodinovou nudu. Oceňuje sice netradiční pohled na život Bathory, ale to je tak jediné, co je možné ocenit. Bylo by to dobré téma na hodinový "dokument" ve stylu BBC, nebo by bylo potřeba vypustit alespoň hodinu děje a je jedno kterou 8-). Také Roden silně zklamal. Dost přehrával, vypadal a mluvil jak zombie (jak v té blbé reklamě). Naopak Friel byla kouzelná a velmi půvabná.

• 13.7.2008  21:29

Sice je to film, podobně jako mnohé další, stylu "Uděláme z téhle ucourané špindíry vévodkyni!" (prof. Higgins, My Fair Lady), a člověk dopředu ví, jak vše dopadne, ale na neděli taková nenáročná příjemná oddychovka.

• 13.7.2008  16:04
    Hulk (2003)

Tak nevím, co si o tomto filmu myslet. Přes hodinu nuda, kdy se nic moc nedělo. Pak začla první proměna a několik bojů, byť některé zábavné. A pak příjde závěrečný souboj - a opět mizérie. Přišlo mi, že vzhledem k silně natahovanému začátku a vyhrazenému času to režisér potřeboval velmi rychle ukončit - na úkor zajímavosti.

• 10.7.2008  08:11

Tygr a drak uchvátil příběhem, Hrdina jistým filozofickým podtextem a vývinem děje. U tohoto si nejsem zcela jist, co si mám myslet. Příjde mi to jako silně nezdařený bratříček.

• 10.7.2008  07:51

Film v základu velmi podobný Armageddonu... až na několik drobností. Méně vědeckých chyb a logických nesmyslů (v Armageddonu jsme jich kdysi napočítali přes 40), reálnější děj i chování hlavních hrdinů a celkově mnohem lidštější přístup. Neboli - pokud chcete americkou akční podívanou - Armageddon. Pokud příjemný film, dost postavený i na reálných základech - Drtivý dopad.

<< předchozí 1 2