Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Pane Bože..... to bolo ale fajnové. V jeden deň som si poyrel všetky 3 Parts no a ako inak by to bolo kebz sa mi o tom aj nesnívalo. Neskutočné, neuveriteľné, vynaliezavé, neprekonateľné a fascinujúce. Napadá ma toho ešte o niečo viac ale to by sa sem všetko nezmestilo. Coppolovka tak ako sa patrí. Celý dej má hlavu a pätu. Premena Michaela počas celých troch Partov je skutočne obdivujúca. Vzrovnáva sa s otcovou smrťou a preberá velenie rodiny Corleoneových. Tak precízne vyjadrený a natočený dej sa fakt málo v ktorom filme vidí. Som z toho celého vedľa. Part I je samozrejme najlepší ale povráva sa že podľa Coppoly je Part II ešte lepší ako sám PÁN režisér povedal. No a v treťom Parte sa objavil mladý Andy Garcia... tak to ma šokovalo (pozitývne), pretože najskôr som nevedel či je to Michael za mlada alebo čo? Taká podaoba... to sa nevidí každý deň. Moje pocity sa veľmi prejavili pri všetkých troch Partoch na konci. Neviem prečo ale asi preto, že som bol tak silno zažratý do pozerania že som si všetko nechal na koniec. "Dám mu ponuku ktorú nemože odmietnúť" ... keď som toto počul prvý krát hneď som vedel že ide do tuhého. Ako može niekoho toto napadnúť, je to geniálna veta ktorá v sebe zahŕňa všetko (Život)!!!

Kmotr (1972)

Kmotr part 1 je len začiatok dobrého mafianského príbehu v ktorom sa taliansý gangstry usídlujú v Amerike a začínajú viesť svoj vlastný mafiánsky život. Mafijáni jak vyšitý. Al Pacino vo fajnovej roli v ktorej je nenahraditeľný a po čase, teda Donovej (Marlon Brandon) smrti sa stáva Donom sám. Kopa prekážok z iných mafiánskych rodín ktoré chcú dať do obehu drogy. Najviac sa mi ľubí veta "Dame mu nabídku kterou by nemohol obmítnout".

Jumper (2008)

Skok sem, skok tam nam už je to všetko jedno, skok sem, skok tam nám už je to šuma fuk. hihihihihi Asi tak nejak to bral aj Jumper (David) ked zistil že akú má vlastne schopnosť. Vynikajúco spravené efekty, prenášanie vecí so sebou a dobré bojové scény. Dúfam, že Jumper 2 bude aspoň tak dobrý ako bola jednotka, to by ma fakt potešilo. Bavilo by ma skákať z miesta na miesto a mať všetko pod kontrolou. Ranné kakavko na Sejšelách, obedík na Bahamách, olovrantík pri sfingách a večera na Kube s nekakou herečkou. Dobrý nápad na skvelý film.

Seznamte se s Davem (2008)

Hi,hi,hi,hi,hi......konečne som videl človeka kakat peniaze. Panebože tie výraze tvári aké Eddie dáva sú perfektné. Ja osobne som sa konečne dobre pobavil na fajnovej komédii. Je to o niečom inom ako klasické teenagerské komédie nakoľko Eddie je PÁN komik sa s touto úlohou popasoval dosť, dosť, dosť dobre.

Mistr Shaolinu (1979)

Jeden z prvých filmov vobec, ktorý som pozeral asi 10x za sebou. Nevedel som sa vynadívať ako je možné tak perfektne bojovať a ovládať Shaolinské umenie. Nikdy na tie pocity nezabudnem. Možem kludne povedat že takéto filmy si zaslúžia viacej než len 5*****!!!!! Neskutočná vôľa halvného hrdinu ktorý sa učí a prebíja umením Shaolinu až na koniec sa stane jedným z najlepších bojovníkov svojho umenia. Bol som aj príjemne prekvapený zo zbrane z banbusov a reťazí, to je naozaj vynález.

Speed Racer (2008)

Naozaj pestrá prezentácia napínavého filmu od bráchov Wachowskych, ktorí využili všetky farby ktoré v Matrixe nebolo vidiet. Dej má dobrý spád, je to taká dobrá rodinná podívaná. Najviac sa mi páčil ale ajtak ten malý spratek s opicou, to je dvojica z radu Pat a Mat. K filmu......spôsob akým boli spravené autá, preteky som este v žiadnom filme nevidel a preto davam čistú 5!!!!!!

Dvojitý zásah (1991)

Je to už dávnejši čo som tento film videl ale stále patrí do mojej top ten, pretože keď som bol mladší dokázal som si ho pozireť aj 3x za deň. Jean taktiež patrí k mojim obľúbeným hercom. Jeho výkony sú fakt dobré. Tu hrá dvojrolu, v tomto prípade dvojičky ktoré sa chcú pomstiť za smrť svojich rodičov a pomáha im pri tom ich starý dobrý priateľ Frank (Geoffrey Lewis) na ktorého sa môžu vždy spoľahnúť. Perfektné bojové scény po celý film na ktoré som sa pri každom novom pozeraní filmu tešil akoby som to videl po prvý raz. No a samozrejme nemohol ako v skoro každom filme v ktorom hrá Jean chýbať ani jeho starý dobrý priateľ záporných úloh Bolo Yeung. Vo mne tento film vyvoláva niečo osobné preto dávam 5*****.

Bathory (2008)

Napriek omeškaniu premiéry skoro o pól roka je toto dielo JJa konečne nejaký celkom pozeratelný poriadny Slovenský film za pomaly 100 rokov. Kopa vtipných scén s J.Mádlom, keď so ho tam zbadal nemohol som sa nezasmiat to je proste komik. Dej je ale aj napriek tomu všetkému trocha skomolený, je tam dost nejasností a preklepov ako sa píše v knihách. Naozaj prekrásna A.Firel túto rolu zahrala perfektne. JJ zase ukázal hodne nahoty a intímností, to je presne jeho parketa. Dosť som sa nasmial aj na maďarských slovách a nadávkach ktoré boli vo filme použité. Trochu som skalmaný že sa českých hercov nadabolali Slováci pretože takého Carravagia dabuje Vajda tak to je fakt čudné pre uši a Pána Polívku v požúvať v slovenčine je tiež trochu čudne, ale čo už. Nieje to film ktorý by sa dal pozerat stale dokola. Ale treba podporiť a pochváliť Slovenskú kinamatografiu, to určite.

Wanted (2008)

No no no no..... to by som povedal keby ma chcel niekdo sejmout, ale našťastie nič také sa neplánuje ako parádne padajú ľudia v tomto filme. Angelina sa znovu ukázala v plnej paráde s kombináciou mojho najobľúbenejšieho auta Q7. Film pochytil niečo z Matrixu a je to naozaj dobre skombinované, a tie točené strely nemajú chybu, zase niečo nové. Ako vždy až na konci sa dozvieme čo je vlastne vo veci a prečo existuje stará metóda pradenia. Jednoducho povedane 5***** si toto spektrum zaslúži.

Růžový panter (2006)

Ako film to samozrejme nieje bohvie čo, ale ako komédia to je brutál. Steve používa strašššššne hlášky na ktorých sa jednoducho musí človek smiať. Povecte HAMBURGER... hatrabog...mahatro...hainbourg... atď atď...!!! Jednoducho to dobre zahral a jeho parťák, kto iný než Jean Reno tipical Francoa... je dobrou podporou v tomto filme. Dávam 4**** nie za nejaký úchvatný film, ale za komédiu.