Red (2008)

Zaujímavý príbeh vojenského veterána, ktorému ide len o spravodlivost, ktorá sa presunie až na pomstu za zabitie jeho verného psa Reda. Ale kto by to nespravil, ja bz som sa zachoval takisto. Film ma nápad, prekvapenie a dobre rozvinutú myšlienku. Vrah psíka Reda mi bol už od začiatku nesimpatycký. Vedel som že to s ním nedopdane dobre. Naozaj je to pekná dráma.

Úsvit mrtvých (2004)

Chvíľkami som sa fakt nalakal, poznáte to nič,nič,nič a zrazu buuuuuuu...skoro ma piclo. Zombíci ktorý utekajú ako o dušu, ktorú už nemajú za živým mäskom sa mi dosť páčili. Najkrajší bol ale vreskot baby zombíka ktoré sa narodilo. Hneď od začiatku išlo do tuhého. Skvelé efekty a hodne krvi tak ako sa na horor patrí. Prial by som si aby sa niečo také stalo aj na svete a ja by som bol s pár ľudmi na streche obchoďáku. By som všetkých zombáčov zabíjal, to by ma bavilo. Skvelá je aj scéna v garáži, kde na strážnika skočí zhora beznohý zombík. Naozaj každá scéna je perfektná. Hudba k filmu je v niektorých pasážach priam až skvelá, kde sa strihajú rýchle scény za sebou. No a konec... niet kam utiecť.

Deník mrtvých (2007)

Strašne som sa nastrašil, a to ešte len bola scéna s múmiou na začiatku. Výborné scény boli ako napríklad v nemocnici doktorke vyleteli oči keď je k hlave priložili defibrilátor alebo ako sa zabil farmár s kosou a pritom sejmul aj zombíka. Streľba z luku ktorú mal fakt dobre nacvičenú profesor bola úchvatna, keď doslova prikoval k stene toho malého spratka. Takto si predstavujem nemrtvých... pomalí,silní a hladuchtiví. Celkovo tento film mal všetko čo dobrý horor potrebuje... napätie, prekvapenie a strach preto davam čistých 5 *****.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Môže byť ale aj nemusí. Je to film ktorý sa dá raz za rok pozrieť na spestrenie fantázie, ale to je aj všetko. Myslým si, že moc nevyniká ale ani na ňom nič nepokazili. Tajomstvá a prekvapenia vo filme sa mi ľúbili a ako už v jednotke všetko sa vyriešilo nájdením pokladu. Ed Herris a Nicolas Cage svoje role zvladli ako vždy fajnovo ale nemalo to cele taký ten šmrnc ktorý som očakával.

Moucha (1986)

No toto...lubilo sa mi, lubilo.Jeff svoju rolu zahral prenadherne a perfektne. Dobré boli aj cvičné prvkz na stoličke a na tyči. Jeho veľké oči prezrádzajú veľa vecí (radosť, smútok, nervozita a žiarlivosť). Fakt nechutné scénky s odlepovaním nechtov, vypadávanie zubov, odpadnutie ucha a aj roztopenie Johnovej ruky a nohy no a na konci celá premena bola dosť nechutná. Chcel by som len vedieť čo sa stalo s tou MUCHOU, žeby nejaký lilipután? No a na konci už bolo jasne vidieť že si Jeff (Brandoucha) praje zomrieť, keď namieril brokovnicu na svoju muchovskú hlavu.

Tenkrát v Americe (1984)

Tak ako v Kmotrovi Part II, aj tu sa Robert ukázal v jasnom svetle. Nie nadarmo je tento film medzi elitnou 50kou. Ja by som ho posumul do prvej 10ky ale potom bz v prvej 10ke muselo byt asi 30 filmov. Pozerať toto dielo je fakt ohromné. V takých podmienkach ako žili mladý chalani vo filme, a dostať sa z nich až na takú úroveň na akú sa dostali.... klobúk dole. Výborne spracovaný scénar. obsadenie hlavných postáv.... podľa mňa nenahraditeľné a skrátka vyvolalo to vo mne taký zvláštny pocit, že by som chcel žit v tej dobe. Nečakal som že na konci sa ukáže rozlúštenie celej kvázi zápletky. Ešte by som dodal že sa mi veľmi páčilo prechádzanie z prítomnosti do minulosti a ako vlastne všetko začalo. Nie každý deň sa dá pozriet si tak kultový a pohodový film ako je Once Upon a Time in America.

Babylon A.D. (2008)

Začiatok filmu ma hneď presvedčil že sa tu bude jednat o fajnovú rolu Vina. Perfektne spravené scény, či je to už v jeho byte, vonku pod nebom alebo na ľade pri ponorke až po konečnú scénu na samote s "jeho" detmi. Naozja som neočakával tak dobre prepracovaný film. Najviac sa mi páči Vinova umelá noha a prerobená ruka. Konečne nejaký film v budúcnosti kde aj dochádzajú náboje v zbraniach a musia nabíjať. Najlepší je originál hlas Vina (perfekt). Až na konci som si všimol že Gorkeho vlastne hrá Gerard, toho tiež fajnovo zamaskovali. Hudba vo filme taktiež namá chybu. Nuž akcie je vo filme hojne a preto dávam čistú ****.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Hneď ako som dopozeral tento film som bežal napísať komentár, preťože moje úsudky, cítenia a zohranosť s filmom sa mi ešte predtým nikdy takto neprrejavili. Je to western ako sa patrí. Dej má vynikajúcu ideu. Brat ako ho už poznám z iných filmou na mňa zapôsobil svojim výkonom a nie nadarmo je na obale dvd napísané " Skvelý a pôsobivý výkon. Brat Pitt je nezapomenuteľný." Vo filme hrá obávaného pištolníka jesseho Jamesa ktorý je hľadaný v 10 štátoch Ameriky. Časom sa stáva nebezpečným sám sebe pre jeho depresie. Mladík Robert Bob Ford (Casey Affleck) sa chce Jessemu vyrovnať za každú cenu preto ho jeho bratia stále urážajú, že sa mu nikdy nedokáža vyrovnať. Dej sa vygraduje keď Bob zabije Jesseho bratranca Wooda a odvtedy sa akoby vnýmal dvojzmyseľne. Náboj bol ale nakonci určený práve Jessemu, pretože vedel že to už dalej nepojde a tak ho Bob sejmul. Ale nik o Bobovi ako (spasiteľovi) nechcel počuť bol pre ľud zbabelec, práve naopak Jesseho slava po smrti ešte len naberala na obrátkach.

Voodoo: Umění ďábla (2004)

Dosť nezaujímavý film, preto si radšej dvojku ani nepozriem. Zo začiatku sme nevedeli kdo je kdo a o čo vlastne ide ale všetko sa na konci vyjasnilo ajkeď celý príbeh bol dosť nepriehľadný. Dosť hrozná bola taká malá albínka ktorej som nemusel pozerať do tváre (bola fakt strašidelná) a inak nás velmi pobavil ako už Ali-n napísal ČISTIČ. Na ňom som sa vnevedel prestať smiať ("všetci ste špinaví"), a ešte jedna scénka v nemocnici ked sestrička merala teplotu teplomerom chalanovi a povedala "prominte...... my sme doplnili... "to je má tuška". K obalu DVD je naozaj na druhej strane zobrazená druhá časť tohto komického filmu. Preto len dve **!!!

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Skvostne zahraná pozícia Adama alias Zohan alias Cocco. Používa neuveriteľný slang pri rozprávaní. Pačia sa mi hlavne scény ked sa Zohan vyskytuje v súbojoch. Je to akoby som to povedal......taký soft film pri ktorom sa dá dobre pobavit (zasmiat) ale aj ukludniť.