The Gambler (2014)

Originál som nevidel, ale tento film si ma získal svojim nepriklášeným a podľa mňa aj realistickým stvárnením života antihrdinu Jima Bennetta, ktorý žije dvojitý život a hazarduje úplne so všetkým. Pre neho neexistuje čiastková prehra alebo čiastková výhra. Buď vyhrá všetko, alebo naopak príde o všetko. Neskutočne silný film s nádherným koncom. Jednoznačne odporúčam pre všetkých, ktorí sú znudení dnešnými mnohokrát prázdnymi filmami a majú chuť na niečo hlbšie. Herecké výkony Marka Wahlberga, Johna Goodmana a Brie Larson tomu ešte viac dodávajú šmrnc.

Lék na život (2016)

Neskutočná vizuálna žranica a navyše neskutočne silný, temný, šokujúci a neskutočný príbeh. Treba vidieť.

Velká šestka (2014)

Opäť jedna krásna, tentoraz aj akčná, ale aj dojemná disneyovka. Treba vidieť.

Ex Machina (2014)

Skvelé komorné sci-fi, ktoré zaujme aj šokuje zároveň. Neviem, čo by som k tomu viac povedal, je to skrátka pecka. Odporúčam každému milovníkovi sci-fi a robotov. Teda AI. A koniec je prekvapivý.

Vlk z Wall Street (2013)

Od odpadu zachránil tento amorálny, hnusný film plný šukania, drog, fuckovania a špinavých peňazí len herecký výkon Leonarda DiCapria, ktorý bol úžasný. Ale inak film, ktorý mi absolútne nič nedal, akurát ma obral o 3 hodiny života a ak bolo jeho cieľom to, aby sa mi zdvihol žalúdok, tak sa mu to podarilo. Keď toto má byť nová generácia filmov, tak ďakujem pekne. Komédia? Akurát mi vtipné prišlo ako sa Leo totálne sjetý plaziac sa dostal do Lamborghini a nasledovné scény. Ale inak už ho nikdy nechcem vidieť.

Dunkerk (2017)

Nolan sa opäť predviedol. Film takej hĺbky, emocionálne krásny, vojensky úžasný a hlboko ľudský sa len tak nevidí. A tá úžasná Zimmerova hudba spolu s efektami je super.

Karate Kid (1984)

Pre mňa klasika z detstva, ktorá ma nikdy neprestane baviť. Konečne som si ju po rokoch pripomenul na Blu-ray a čudujem sa takému nízkemu hodnoteniu. Krásny film o učení karate štýlom navoskovať, rozotrieť. K tomu troška romantiky a pre mňa 5 hviezd ako vyšitých.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ach, tie hlášky. Fakt nemali chybu. Som sa zasmial najmä, keď Arnie povedal: "Ja sa vrátim." a Bruce Willis nato: "Už si sa vracal mnohokrát.", tak to bola fakt hláška nad hláškami. Ale celkovo tak ako prvý diel, aj tento stál za to a priniesol krásny chlapský film ako z 80. rokov. Dávam plný počet, lebo to bola fakt pecka. Teším sa na trojku.

Já, padouch 3 (2017)

Bolo to roztomilé, príjemné, vtipné a najlepší bol ten osemdesiatkový zloduch, výborne tancoval a ten nápad so žuvačkami bol super. A samozrejme Mimoni :-) Tí sú vždy super.

Obecná škola (1991)

Nádherný film o dobe, ktorú si pamätajú naše babky a dedkovia a ktorá bola veľmi ťažká, ale aj veselá, kým neprišiel komunizmus. Klobúk dole pred Zdeňkom Svěrákom, Janom Třískom a deťmi, ktoré zahrali fakt skvele. Krásne pohladenie po durši a zároveň útok na bránicu, kde legendárne hlášky budú zárukou výbornej zábavy. Plný počet jednoznačne.