Hubert a Staller (2011) (seriál)

Asociální dvojka bavorských cajtů, díky které se stojí za to na seriál večer před spaním podívat, řeší stereotypní "venkovské" případy vražd. Sejdeme se u Siggiho. EDIT: Díly třetí řady začínají být hodně COOL.

Čas pracuje pro vraha (1979)

Knihu jsem dočtl poměrně nedávno, takže múžu říci, že se liší především atmosférou. (Odhlédne-li se od změny detektiva.) Zatímco kniha moc nehodnotí a odehrává se v podivném letním bezčasí, kde se věci vznáší v oparu socialistického života, ve filmu na diváka dopadá tíživá realita 70. let s plnou vahou.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Dívat se na to dá, ale ten poslední díl (první trilogie) byl hroznej gulásh, že. Přešel jsem počáteční podivnosti a užíval si charaktery postav, ale holt rozuzlení zápletky a vyřešení vraždy se musí umět. Střelba na konci druhého dílu působí zpětně jako trapná vějička, která má za cíl navnadit diváka na závěr - a ten je, jak jsem se zmínil, nejslabším článkem trilogie.

Létající Čestmír (1983) (seriál)

Když se po letech dívám jinýma očima, hrozně by mě zajímalo, jak by tento seriál přijali např. v USA, nebo prostě v úplně odlišném kulturním prostředí. Místy zajímavé spíše jako sociologická sonda. EDIT: Je stupňující se totalita vyvolaná Blechovic rodinou nenápadnou paralelou k době vzniku? (Ovládnutí novin, špiclování, protislužbičky, nucený vyhazov Čestmírovy rodiny z práce i bytu... ?) Pokud ano, pak poselstvím seriálu je, že totalitní společnosti zničí všechno, co je pro lidstvo užitečné :) (Teda až na létací kytku, která jako jediná přežila.)

Vraždy v kruhu (2015) (seriál) odpad!

Seriál je po stránce scénáře neobratný, ale jako kulisa pro jinou činnost ucházející. Např. číst se u něj dá dost dobře.

Zásah z pekla (1994)

Zábavné béčko, jehož scénář psal sám Satan.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Zabavne asi jako aktualizace Windows.