Zamilovaný profesor (1996)

"Jeho máma je tak tlustá, že než se otočí, má další narozeniny."...Vepří, opravdu vepří film, který má to štěstí, že existuje ještě o třídu horší pokračování.

Stalo se (2008)

Tomu se nedalo už ani smát, jak to bylo stupidní. Já si rval vlasy. A přitom se dalo...ale ne, námět film nedělá a v případě The Happening jsem měl pocit, že tvůrčí tým v čele s panem Shyamalanem prodělal lobotomii přes trávicí trakt. Protože jinak je mi záhadou, jak někdo po tak skvělých kouscích, jako The Sixth Sense a Unbreakable, dokáže zplodit takovou neslanou nemastnou slátaninu, která spíš než sci-fi drama připomíná nepovedenou parodii na sebe sama. Už dlouho mě žádný film tak nenamích. 30%

Do Começo ao Fim (2009)

Když vezmu stranou fyzickou krásu obou hlavních představitelů a jistou dávku kontroverze, kterou přináší téma lásky dvou bratrů (mají společnou matku), jež přeroste v partnerský vztah se vším všudy, na Do Começo ao Fim není zajímavého zhola nic. Zpracování je totálně nijaké, vývoj postav je nepřítomen kvůli velkému časovému skoku ve stupidním ději-neději a hudbu nejspíš spáchal nějaký německý rádoby skladatel, mající čas mezi komponováním pro adaptace podle Rosamunde Pilcher. Zkrátka, kde nic není…ani látka nezabere. The highest peak at 30%. P.S.: Největší WTF filmu - svoje poprvé si Thomás a Francisco odbyli v den matčina pohřbu, ouch.

Divoká krása (2007)

Určitě je hodně blbé (čti těžké) točit film o tak pošahaných lidech, jakými Baeklandovi jsou. Tom Kalin to pojal jako zobrazení pravděpodobně stěžejních momentek z jejich snobsko-sobeckého života a rozmezí cca. 20 let vměstnal do hoďky a půl s takovou absolutní nenápaditostí, že to dopadlo jako potácení od ničeho k rádoby něčemu s jistou výpovědní hodnotou, která mi ale přišla hodně mimo naroubovaná na takový zvrhlý příběh, a to teď nemyslím kvůli těm incestním excesům, nýbrž celkově vzato. Takhle jsem si místo zážitku z filmu odnesl pár nových vrásek od permanentního krčení čela…20%

Tupíři (2010)

Vampires suck really sucks!

2012 (2009)

Rodinná pouta za doby světové apokalypsy?...Děkuji, nechci!

Kletba Měsíčního údolí (2008)

Vizuálně celkem dobře zvládnutá hrůza, která měla tu drzost si dělat větší ambice než než na co skutečně měla. Scénář je adekvátní myšlenkovým pochodům diváků maximálně do deseti let, a to ještě těch méně náročnějších v rámci této věkové skupiny. V jádru každého člověka špetka té infantility vždy zůstane a sledováním pohádek ji někdy jistě rád na chvíli probudí. Tady to ale dost hapruje, jelikož afektovanost většiny z postav hraje neskutečně na nervy a množství zbytečností jen nafukuje stopáž, které by ta půlhodinka dolu vůbec neuškodila. Měl jsem co dělat, abych tenhle zázrak dokoukal a pohádky nechci zase nějaký čas vidět...díky Kletbě Měsíčního údolí :-/

Vdáš se, a basta! (2007)

Slovo smutné by k charakteristice komedie patřit nemělo, leč Vdáš se, a basta disponuje hned několika smutnými aspekty. Smutná je neschopnost scénáristy čímkoli překvapit, děj je jedno velké klišé až hanba. Smutná je skutečnost, že jsem se byl schopen se jen jednou za celou dobu pousmát, mírně. Smutná je účast Diane Keaton, které si cením jako kvalitní herečky, jež zde přehrává neskutečně. Smutně přitroublé jsou tlachy, které postavy mezi sebou neustále pronášejí. Smutný jsem já za těch 98 minut života, které jsem obětoval sledování filmu. Na odpad to není, ale fakt slabota.

Pancéřová holka (1995)

Řekněme si to na rovinu...jak by asi měl dopadnout film, kde je i hlavní hrdinka vypatlaná kráva:) Hvězdička za pár hlášek.

Inland Empire (2006)

Přiznám se hned ze začátku, že jsem se dostal pouze k 112. minutě. Vypnul jsem. A vůbec mne nezajímalo co mi tahle šáhlost ještě předvede, protože "tradiční" Lynchovy atmosféry a obrazovosti jsem si užil v jeho předešlých dílech a tento trip mi nic jiného nenabídl.