Shogin

Shogin

Jindra Vosecký

Česko

• 8.11.2009  23:04
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Seriál plný neuvěřitelně silné atmosféry, okamžiků, hereckých výkonů. Davidu Lynchovi se povedlo obohatit TV o něco nevídaného a neopakovatelného. Nejlepší seriál, co jsem viděl! 1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 85%

• 15.10.2009  13:57
    The Doors (1991)

Lépe si film o Doors nedokážu představit. Doors jsou pro mně společně s Pink Floyd nejoblíbenějšími kapelami a doslova jsem byl unešený, jak se dokázal Stone vcítit do jejich osudů (především Morrisonova) a do období šedesátých let (ke konci tedy už sedmdesátých) celkově. Geniální dílo, které poutá nejen výkonem Vala Kilmera (v tomto případě je neudělení Oscara opravdu mimo...), ale vůbec celkovým podáním. Stačí jen, když si vybavím pasáž "The End", odehrávající se uprostřed pouště a postupně přecházejíc do Whiskey Go Go klubu a naskakuje mi husí kůže.

• 14.10.2009  19:06

Tento film by na sobě měl mít velkým písmem napsáno "Nebezpečný", protože použití Beethovenovi deváté symfonie či kultovní písně "Singing In The Rain" v těchto podobách by mnohým nemuselo zrovnat dvakrát sednout... jinak film velmi poutavý a depresivní opravdu divným způsobem... Nemohu říct, že mi úplně vše sedlo, zvlášť sarkastický, chladný či až komický nádech některých scén, ale to byl stejnak podle mně autorův záměr. Rozhodně jedinečný filmový zážitek. 5! ... po druhém shlédnutí musím říct, že je to nejen jeden z nejlepších snímků mistra, ale také jeden z nejlepších snímků a vizí, co jsem ve filmu vůbec viděl a také jeden z filmů, které si mohu pouštět pořád dokola a neomrzí, protože je na něm pořád, něco nového!

• 9.10.2009  00:43

Není to typický Lynch, ale to podle mně vůbec nevadí, protože to jedna velká jízda, která ani na vteřinu neustává. Plno hlášek, obrazů, nezapomenutelných postav. Herci podávají výborné výkony, musím především vyzdvihnout výborného Nicholase Cage, který podává podle mně jeden z nejlepších výkonů své kariéry (ne-li nejlepší), Lauru Dern, sympaťáka Harry Dean Stantona a samozřejmě šílený Willem Dafoe! Krátká scéna s Jackem Nancem a jeho psychotickým vyprávěním o psu je bezchybná!

• 1.9.2009  18:30

Quentin Tarantino nezklamal, překvapil a naprosto uspokojil!

• 10.3.2009  13:54
    Samuraj Jack (TV seriál) (2001)

Výborný cartoonovský seriál, který by stál rozhodně za sfilmování

• 10.3.2009  13:26
    Courage the Cowardly Dog (TV seriál) (1999)

Vynikající humor, kresba a hudba, seriál mého děství!

• 17.2.2009  16:54

Opravdu výborný počin, který mě od prvního okamžiku vtáhnul a pustil až po skončení. Výborná atmosféra, režie, sénář, hudba a opravdu bravůrně zahraní upíři (především Tom Cruise pro mě opravdu zazářil).

• 1.1.2009  20:34

Odyssea mě doslova přimrazila a nenechala mě vydechnout, občas jsem se přistihnul s otevřenou pusou (a to dost často), atmosféra je opravdu nepopsatelná. A hudba?? Myslím, že vhodnější a krásnější ani být nemohla, nevím co dodat, snad jedině - VELKOLEPÉ!!!

• 28.12.2008  00:43

"This Is Halloween, This Is Halloween", nezapomenutelné! :-)

• 24.12.2008  16:44

Jedna z nejlepších českých pohádek. Hlavně díky Libuši Šafránkové.

• 23.12.2008  01:13
    Vřískot 2 (1997)

Výborné pokračování, které mi v osmi letech přichystalo nejednu noční můru. Za to jsem však rád, protože to lze brát jako určité otužení a započetí fascinace touto sérií a maskou Ghost Face.

• 22.12.2008  16:17

Na podruhé mnohem mnohem lepší. Vše obaleno překrásnou hudbou Yanna Tiersena. 5!

• 22.12.2008  13:32
    Futurama (TV seriál) (1999)

Dřív jsem si nemyslel, že může další dílko Matt Groeninga dosáhnout kvalit nezapomenutelných Simpsonů, ale jen po shlédnutí prvního dílu, jsem byl utvrzen v to, že může.

• 21.12.2008  13:41

Jeden z nejlepších českých filmů. Hodně se mi líbí osobitý styl snímku. Záběry jsou velmi vydařené. Z ponurého Rudolfa Hrušínského jde opravdu strach, spolu se Švejkem je to podle mně jeho největší role.

• 5.12.2008  14:08

Film, na kterém při každé další projekci objevím něco nového a to je právě to, proč mě Lynchovi filmy tak baví a jsem jimi tak pohlcen. Podle mně mistrovo nejlepší dílo, hudba je vrchol tvorby Angela Badalamentiho a jeden z mých největších srdcovek a nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.

• 31.8.2008  00:24
    Star Trek: Nová generace (TV seriál) (1987)

Můj nejoblíbenější Star Trek seriál, který je pro mě nezapomenutelný.

• 31.8.2008  00:21
    Star Trek: Voyager (TV seriál) (1995)

Nová generace je Nová generace, každopádně i přesto mě Voyager vždycky bavil a kvalitami se NG dosti blíží.

• 15.8.2008  23:58
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Sarkastická pohádka pro dospělé, která se stala kultem a i já jsem mezi těmi, kteří se občas rádi na pár dílů podívají. Musím uznat, že i film se vcelku vydařil, když si přeberu, jak to s filmovými zpracováními seriálů často bývá.

• 15.8.2008  23:54
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Tohle prostě člověka úplně pohladí. Pamatuji si, když jsem už jako malý o půl osmé sledoval Přátele a náramně se při tom bavil. Jeden z těch seriálů, které zkrátka baví stále dále, jen s tou změnou, že už se na televizi nedívám a rovnou sjedu celé DVD.

• 15.8.2008  23:50
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kult, který bude vždycky bavit.

• 15.8.2008  23:01

Asterixe už od mala zbožňuji, tohle dílko jsem měl vždycky moc rád, jedno z nejpovedenějších Asterixů.

• 26.7.2008  18:37
    Ray (2004)

Překrásný snímek o životě jednoho z nejlepších bluesových klavíristů, který kdy žil. Taylor Hackford udělal biografický příběh Raye Charlese přesně podle mých představ. Jamieu Foxxxovi se klaním, lepší stvárnění snad ani být nemohlo. 5*

• 26.7.2008  18:34

Každou minutou to ve mně vzbuzuje tak šíleně krásné pocity euforie, které trvají po celou stopáž a film propluje jako vlna. Člověk se těší, až to prožije znovu. Příběh, ze kterého naděje čiší neuvěřitelným způsobem a já bych to nejradši prožíval znovu a znovu. Vše na správném místě a Stephen King společně s námi příznivci, můžeme jen děkovat panu Darabontovi a ostatním.

• 26.7.2008  18:24

Už jen při prvních tónech Thomase Newmana se mi do očí derou slzy a ty tři hodiny jsou vždycky plné tak nádherných pocitů. Co scéna, to skvost. Frank Darabont je mistrem.

• 26.7.2008  18:23

Tak silné emoce, schizofrenické výjevy, nejkrásnější hudba z mého nejoblíbenějšího alba těchto velikánů, kteří jsou pro mě víc než jen kapelou. Pak už si jen člověk vybaví snové sekvence Geralda Scarfeho a užívá si slet dojmů, které se v něm hromadí. Jedinečné! I have become comfortably numb

• 5.7.2019  15:41
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

1. série - 85%

• 27.3.2019  12:10
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

1. Sonnie's Edge - 4/5, 2. Three Robots - 5/5, 3. The Witness - 5/5, 4. Suits - 4/5, 5. Sucker of Souls - 3/5, 6. When The Yogurt Took Over - 2/5, 7. Beyond the Aquila Rift - 5/5, 8. Good Hunting - 4/5, 9. The Dump - 4/5, 10. Shape-Shifters - 3/5, 11. Helping Hand - 4/5, 12. Fish Night - 5/5, 13. Lucky 13 - 3/5, 14. Zima Blue - 5/5, 15. Blindspot - 2/5, 16. Ice Age - 3/5, 17. Alternate Histories - 1,5/5, 18. Secret War - 3/5. Nejlepší díl: Fish Night.

• 27.3.2019  11:50
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

1. série - 85%

• 21.7.2018  00:07
    Génius - Einstein (série) (2017)

Einstein - 75%