• Krátkometrážní
  • Hudební

Kombo (2015) (pořad)

Viděno: Hentai Corporation, Tata Bojs, Zrni, Vypsaná Fixa, PSH, Prago Union.

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série - 75% ; 2. série - 80%, 3. série - 80%, 4. série - 90%, 5. série - 100%. Ještě se mi nestalo, že bych si nějaký seriál zamiloval až při poslední sérii, ale tak všechno je jednou poprvé, že. První čtyři sérii byly bezpochyby výborné, ale ta pravá jiskra přeskočila až při té finální a to musím říct, že jsem hltal opravdu každou minutu.

Slavná alba: Metallica - Metallica (2001)

Výborný dokument, u kterého mě však mrzelo, že přes podrobné rozebírání nejvýznamnějších skladeb alba nedošlo vůbec na Don´t Tread on Me, Through the Never, Of Wolf and Man a Struggle Within. Krom toho se jedná o špičkovou záležitost.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

A já jsem spokojenej. Knihu Ženská, pro kterou se zabíjí mám ze Sin City dílů vůbec nejradši, takže jsem se ty roky nemohl dočkat, až ji uvidím zfilmovanou. A je natočená vskutku úžasně. Lepší volba než je Eva Green být nemohla, Josh Brolin taktéž parádní, jedinou výtku mám, že si nepřizvali na jeho proměnu Clive Owena. Mě osobně se líbily i další dva příběhy s Johnnym a Nancy a zdejší nevoli nechápu (stejně jako očekávané srovnávání s jedničkou). Co musím taky vyzdvihnout jsou nejen ňadra a nádherné tělo Evy Green, ale nádherná ňadra a tělo Juno Temple, která mě svou krátkou přítomností na plátně velmi potěšila.

Skins (2007) (seriál)

1. série - 5/5 (90%) ; 2. série - 5/5 (100%) ; 3. série - 5/5 (100%) ; 4. série - 5/5 (95%), 7. série - 3,5/5 (70%)

Pravidla vášně (2002)

Včera jsem dočetl knihu, která mě uchvátila a nemohl jsem se dočkat, až uvidím filmové spracování. A výsledek? Jsem nadšený. Režie, herci, věrnost předloze. Je pozměněno pár drobností a to podle mně ještě ku prospěchu filmu. Je tam pár věcí, které mi brání dát plné hodnocení, ale jinak vzdávám hold Rogeru Avarymu, protože tento snímek se pro mě zařadil mezi jedny z nejvydařenějších knižních adaptací. Sice je to absurdní, ale nemohl jsem se ubránit úsměvnému přání camea Christiana Balea, protože jste si určitě všimli, že Sean Bateman má jaksi povědomé jméno. A pro neznalé předlohy, je to bratr Patricka.

Ladič pian (2010)

Úžasný snímek, za mě jeden z nejlepších krátkometrážních, co jsem viděl. Rozhodně se těším na další snímky Oliviera Treinera, protože Ladič pian by si zasloužil klidně celovečerní podobu. Po všech stránkách strhující. Atmosféra!

Californication (2007) (seriál)

1. série - 5/5 (100%) ; 2. série - 5/5 (100%) ; 3. série - 5/5 (85%) ; 4. série - 5/5 (100%) ; 5. série 5/5 (80%) ; 6. série 4/5 (75%) ; 7. série 3,5/5 (70%)

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Tak jsem právě objevil jeden z nejlepších českých filmů vůbec! Až jsem si chvílemi říkal, jak je možné, že jsem na něj narazil, až teď. Originální, osobité, vtipné a přesto hluboké a od začátku do konce úžasně plynoucí!

Dexter (2006) (seriál)

1. Série - 5/5 (100%) ; 2. Série - 5/5 (100%) ; 3. Série - 3/5 (70%) ; 4. Série - 5/5 (95%) ; 5. Série - 5/5 (90%) ; 6. Série - 2/5 (45%) ; 7. Série - 4/5 (75%) ; 8. Série - 4/5 (75%)