• Krátkometrážní
  • Hudební

Můj bratranec Vinny (1992)

Velmi příjemný snímek, který mě tak zahřál, že si ho brzo pustím znovu!

Počátek (2010)

Nolan mě opět potěšil, opět fascinoval, opět utvrdil v to, že je to geniální režisér, kterému nápady nedocházejí. Pro mě rozhodně zatím nejlepší film roku 2010!!!

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Seriál plný neuvěřitelně silné atmosféry, okamžiků, hereckých výkonů. Davidu Lynchovi se povedlo obohatit TV o něco nevídaného a neopakovatelného. Nejlepší seriál, co jsem viděl. 1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 95%

The Doors (1991)

Lépe si film o Doors nedokážu představit. Doors jsou pro mně společně s Pink Floyd nejoblíbenějšími kapelami a doslova jsem byl unešený, jak se dokázal Stone vcítit do jejich osudů (především Morrisonova) a do období šedesátých let (ke konci tedy už sedmdesátých) celkově. Geniální dílo, které poutá nejen výkonem Vala Kilmera (v tomto případě je neudělení Oscara opravdu mimo...), ale vůbec celkovým podáním. Stačí jen, když si vybavím pasáž "The End", odehrávající se uprostřed pouště a postupně přecházejíc do Whiskey Go Go klubu a naskakuje mi husí kůže.

Mechanický pomeranč (1971)

Tento film by na sobě měl mít velkým písmem napsáno "Nebezpečný", protože použití Beethovenovi deváté symfonie či kultovní písně "Singing In The Rain" v těchto podobách by mnohým nemuselo zrovnat dvakrát sednout... jinak film velmi poutavý a depresivní opravdu divným způsobem... Nemohu říct, že mi úplně vše sedlo, zvlášť sarkastický, chladný či až komický nádech některých scén, ale to byl stejnak podle mně autorův záměr. Rozhodně jedinečný filmový zážitek. 5! ... po druhém shlédnutí musím říct, že je to nejen jeden z nejlepších snímků mistra, ale také jeden z nejlepších snímků a vizí, co jsem ve filmu vůbec viděl a také jeden z filmů, které si mohu pouštět pořád dokola a neomrzí, protože je na něm pořád, něco nového!

Zběsilost v srdci (1990)

Není to typický Lynch, ale to podle mně vůbec nevadí, protože to jedna velká jízda, která ani na vteřinu neustává. Plno hlášek, obrazů, nezapomenutelných postav. Herci podávají výborné výkony, musím především vyzdvihnout výborného Nicholase Cage, který podává podle mně jeden z nejlepších výkonů své kariéry (ne-li nejlepší), Lauru Dern, sympaťáka Harry Dean Stantona a samozřejmě šílený Willem Dafoe! Krátká scéna s Jackem Nancem a jeho psychotickým vyprávěním o psu je bezchybná!

Hanebný pancharti (2009)

Quentin Tarantino nezklamal, překvapil a naprosto uspokojil!

Samuraj Jack (2001) (seriál)

Výborný cartoonovský seriál, který by stál rozhodně za sfilmování