• Krátkometrážní
  • Hudební

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Můj nejoblíbenější Star Trek seriál, který je pro mě nezapomenutelný.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Nová generace je Nová generace, každopádně i přesto mě Voyager vždycky bavil a kvalitami se NG dosti blíží.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Sarkastická pohádka pro dospělé, která se stala kultem a i já jsem mezi těmi, kteří se občas rádi na pár dílů podívají. Musím uznat, že i film se vcelku vydařil, když si přeberu, jak to s filmovými zpracováními seriálů často bývá.

Přátelé (1994) (seriál)

Tohle prostě člověka úplně pohladí. Pamatuji si, když jsem už jako malý o půl osmé sledoval Přátele a náramně se při tom bavil. Jeden z těch seriálů, které zkrátka baví stále dále, jen s tou změnou, že už se na televizi nedívám a rovnou sjedu celé DVD.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Kult, který bude vždycky bavit.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Asterixe už od mala zbožňuji, tohle dílko jsem měl vždycky moc rád, jedno z nejpovedenějších Asterixů.

Ray (2004)

Překrásný snímek o životě jednoho z nejlepších bluesových klavíristů, který kdy žil. Taylor Hackford udělal biografický příběh Raye Charlese přesně podle mých představ. Jamieu Foxxxovi se klaním, lepší stvárnění snad ani být nemohlo. 5*

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Každou minutou to ve mně vzbuzuje tak šíleně krásné pocity euforie, které trvají po celou stopáž a film propluje jako vlna. Člověk se těší, až to prožije znovu. Příběh, ze kterého naděje čiší neuvěřitelným způsobem a já bych to nejradši prožíval znovu a znovu. Vše na správném místě a Stephen King společně s námi příznivci, můžeme jen děkovat panu Darabontovi a ostatním.

Zelená míle (1999)

Už jen při prvních tónech Thomase Newmana se mi do očí derou slzy a ty tři hodiny jsou vždycky plné tak nádherných pocitů. Co scéna, to skvost. Frank Darabont je mistrem.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Tak silné emoce, schizofrenické výjevy, nejkrásnější hudba z mého nejoblíbenějšího alba těchto velikánů, kteří jsou pro mě víc než jen kapelou. Pak už si jen člověk vybaví snové sekvence Geralda Scarfeho a užívá si slet dojmů, které se v něm hromadí. Jedinečné! I have become comfortably numb