• Krátkometrážní
  • Hudební

Otravný chlap (2006)

Silný symbolický a bizarní příběh, ve kterém se skrývá víc než se na první pohled může zdát. Přirovnávat se moc nedá, ale přece jen mi při sledování hlavou probleskl Ex Drummer, Kafka, Lynch nebo Villeneuve. Ale i tak jsou to spíš jen vzdálené podobnosti, protože Otravný chlap je velice osobitý, upřímný a pro spoustu lidí jistě těžko uchopitelný snímek. Za mě 4/5 (80%).

Muse - Madness (2012) (hudební videoklip)

Tady dávám čtyři hlavně za hudbu, která je prostě geniální (poslední tři desky Muse mám vůbec nejradši), video špatné není, ale nijak zvlášť mě nenadchlo..

Maniak (1980)

Zpočátku se zdá, že půjde o obyčejný slasher horror, ale to se s přibývajícími monology hlavního protagonisty a jeho neustálé přítomnosti na plátně, rychle mění. Největší zvrat příjde po příchodu fotografky, od té chvíle mě příběh doslova vtáhl a už jsem hltal. Velice zajímavé dílo, které svou příběhovou přímočarost obohacuje o podrobné znázornění postupného rozpadu maniakovi mysli a výborný, až děsive autentický výkon Joe Spinella.

Behind the Player: Fieldy (2008)

Fieldy je výborný basák s osobitým stylem hraní, ale učení mu teda moc nejde.

Marilyn Manson: Born Villain (2011) (hudební videoklip)

Překvapivě podprůměrnou hudbu doplňuje výborný klip. Doufám, že Shia natočí celovečerňák, nejlépe i ve spolupráci s Mansonem, protože by šlo určitě o zajímavý zážitek.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Opravdu příjemný a pozitivní film se silnou myšlenkou, velmi povedeným spracováním a výborným hereckým obsazením!

Ptáčata (2011)

Smekám před Elginem Jamesem a jeho citlivou režií, ale hlavně před Juno Temple. Bez ní by snímek nebyl rozhodně tím, čím je. Respektive hlavně na ní celý snímek stojí. Co se celku týče, nejedná se o nic, co by ještě na filmovém plátně nebylo, ale o to vůbec nejde. Je to podáno opravdu úžasne. Výborná atmosféra, nádherné prostředí, příběh, který si na nic nehraje a celé to přirozeně plyne. Chvíli jsem váhal dokonce nad pěti hvězdičkami, uvidím po druhé projekci. A na závěr musím říct, že Juno Temple je společně s Chloe Moretz a Carey Mulligan podle mně nejlepší z mladých hereček vůbec a já se opravdu těším, co nám v budoucnu předvede!

Best Coast: Our Deal (2011) (hudební videoklip)

Především za Chloe (ta holka je neuvěřitelně nádherná a charismatická, podle mně jedna z nejlepších mladých hereček) a hudbu. Viděno v nezkrácené verzi.

The Lords of Salem (2012)

Na Lords Of Salem jsem se těšil opravdu hodně, takže očekávání jsem se snažil držet na uzdě. A ve výsledku? Těžko hodnotitelný snímek. Na jednu stranu Zombie přišel se spoustou velice zajímavých, originálně pojatých snových scén, které se mi opravdu líbily. Zejména pak závěr s doslova strhující smrští výjevů. Pak je tu příběh s tématikou, se kterou si Zombie pohrál osobitým stylem, ze kterého je cítit "příjemná" atmosféra old school horrorů. Na straně druhé tu je však překvapivě nevýrazná Sheri Moon Zombie, kterou v roli Baby Fireflyové miluji a kterou se tenkrát doslova stala, ale tady snímek spíše brzdí. Jako celek film ve výsledku působí poněkud nesoudržným dojmem. Pro mě trochu rušivým elementem (hlavně na úkor atmosféry) bylo, když jsem začal cítit jakési náznaky nadsázky, co se scén s třemi čarodějnicemi z hotelu týče a místo toho, aby to mělo efekt třeba vzdáleně podobný stylu jaký byl v Dům tisíce mrtvol, tak to na mě působilo spíš, jako by si Zombie neujasnil, jestli chce do snímku zařadit nějaké oddechové, nadsazené pasáže. Pak se to ve spojení s čistě temným zbytkem filmu plácá a působí nesoudržně. Ale tenhle aspekt ostatně nehraje takovou roli, protože racionálně tento film vnímat opravdu nejde a za to jsem rád. Za mě 3 a půl hvězdičky. Edit k 26.10.2019: Opětovné shlédnutí vřele doporučuji, protože napodruhé a s odstupem několika let se mi snímek zamlouval mnohem víc. V podstatě se nestydím říci, že se jedná o takovou Zombieho Vesmírnou odysseu, což samozřejmě dost vybočuje ze Zombieho obvyklého stylu a ne každému to bude po chuti. Kdo však na jeho hru přistoupí, zažije nevídanou horrorovou smršť, kterou si já osobě mile rád znovu dám.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Ano! Konečně velmi vydařený casting, dva hlavní představitelé jsou skvělý a tempo filmu uctihodně zvládnuté. K tomu připočtu nadsázku a to roztomilé blonďaté dítko a vyjde mi nejlepší díl série Pátek třináctého! Jen škoda, že se to povedlo až napošesté (přestože 3 a 4 díl jsou také podařené).. Díly v pořadí, jak se mi líbili: 6, 3, 4, 5, 2, 1.