Carlitova cesta (1993)

Gangstri, diskotéky, schody, Al Pacino- opäť typický De Palma. Epickejší Scarface sa mi páčil o niečo viac, pretože cesta na vrchol je pre mňa zaujímavejšia ako náprava. Ale mám pocit, že Carlitovu cestu som ani nemal možnosť poriadne doceniť, keďže som ho videl v dosť nekvalitnom dabingu(Pacina daboval človek, ktorého hlas sa k nemu vôbec nehodí, to platí aj u ostatných postáv).

Pěst plná hněvu (1972)

Strašný herci (Bruce Lee je niekedy doslova tragický), dialógy, smiešne kulisy, prostý príbeh (v rámci žánru dajme tomu). Ani akčné sekvencie som si bohvieako neužil, keďže kamera stála skoro vždy za starú belú a vtipné Brucovo pokrikovanie tomu tiež veľmi nepomohlo. Môj zážitok ešte k tomu "umocňuje" český dabing...

Černá kniha (2006)

Nejednoznačnosť postáv a odbúranie čiernobieleho pohľadu filmu veľmi prospelo a cením si toho. Verhoeven režíruje umiernenejšie ako zvyčajne, ale tu by som to považoval skôr za výhodu. Samozrejme v niektorých scénach sa dá spoľahlivo poznať, že to režíruje on. Zaujala ma aj hlavná predstaviteľka, tak trochu femme fatale, hereckým výkonom jasne prevyšuje ostatných.

Quantum of Solace (2008)

Nič nového pod slnkom. Predošlý diel bol prakticky vo všetkých smeroch o niečo lepší. V čom bol však podstatne lepšie zvládnutý, je akcia. Tá je natočená naozaj zle a pánovi režisérovi odkazujem, nech sa už nabudúce do akčných filmov nepletie. Najhoršie je však to, že dnešné bondovky musia byť veľmi moderné a nezaostávať za dobou (bourne style), ale pritom sa jamesbondovský duch z nich úplne vytráca. Kde je nadhľad, kde je šmrnc Pierce Brosnana? Dôkaz, že ani artoví režiséri sa nezmôžu na všetko a natočiť dobrú akciu nedokáže len tak hocikto.

Iron Man (2008)

Štandardný klišovitý komiks fungujúci podľa klasickej hollywoodskej šablóny. Nič, prečo by som mal zvýšiť hodnotenie, tam nevidím.

Jurské komando (2008) odpad!

Konečne som mal možnosť vidieť nejaký "film" od legendárneho štúdia Asylum a je jasné, že som si to nenechal ujsť. Chcel som sa trochu zabaviť na účet tvorcov, ale bohužiaľ až na toľko trápností som pripravený nebol. Úplne zlyháva snáď každá zložka tohto... (nie, film to už naschval nepomenujem), to je bez debaty. Možno, že príbeh mal v sebe pár svetlejších miest, aspoň sa scenárista neukázal ako najväčší retardovaný kretén pod slnkom. Ale demencie je tu asi sto krát viac.

Láska nic nestojí (2003)

Originálu som dal 1*, no tu sú niektoré scény doslova okopírované a dnes to už vyznie ešte viac trápnejšie.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Infantilné animáky nemám rád, ale toto je tak drsne infantilné, až sa mi to vlastne páčilo.

96 hodin (2008)

Liam likviduje jedného mizeru za druhým a človek s ním vlastne ani nemôže nesympatizovať.

Howlův kráčející hrad (2004)

Človek, ktorý videl od Myiazakiho viac filmov, si nemôže nevšimnúť jednu vec - opakujúce sa námety! Tak ako aj u Princeznej Mononoke a Cesty do fantázie, tu je námet zase o tom istom - hlavný hrdina sa nejakým nedopatrením dostane do problémov (kliatba, miesto, odkadiaľ nemožno uniknúť atď.), a tie potom musí riešiť. Získa si rôznych priateľov, nadprirodzené bytosti a spoločne bojujú proti zlu. Takže nabudúce ťa Hayao poprosím o originálnejšiu schému, tohto som už nejak prejedený.