Interceptor (2022)

Akčné B-čko s pár C-čkovými kvalitami. Napriek nim som spokojná nad očakávanie, akcie je hromada a hoc je nerealistická, vyzerá dobre a prehľadne. Napätia je tiež dosť, ústredné duo je fešácke, snahy o hláškovanie a moralizovanie neprekročili únosnú medz... proste zabavila som sa slušne.

Panství Downton (2019)

Milá príjemná spomienka na seriál. Pre tých, čo ho nevideli, je to proste milý kostýmový filmík o tom, ako jedno panstvo a jednotlivci v ňom jeden deň hostili kráľovskú rodinu.

Truman Show (1998)

Videné až 2022. Stále má čo dať a sleduje sa dobe, aj ako starina bez Ryana Reynoldsa. :)

Ztracené město (2022)

Nie vsetko fungovalo, ale uchechtli sme sa v kine nahlas opakovane. A to sa pocita.

The Endgame - Pilot (2022) (epizoda)

Najmocnejšia mafiánka sveta vs. americké law enforcement v čele s agentkou, ktorej by sa jej oddelenie najradšej zbavilo. Pilot ide rýchlosťou blesku. Kde sme a s kým tam sme si vyjasníme behom minúty. Že to nepôjde podľa plánu, aspoň nie toho federálneho, si vyjasníme myslímže stále v tej istej minúte. :) Bum bum prásk, a poznáme niekoľko postáv a bankových safov a odkrývame ich spojitosti a ďalší a ďalší krôčik najprepletanejšieho a najnáročnejšieho plánu pod Slnkom. Tak len dúfam, že endgame bude stáť za to. (Nie je to nadpriemerný kinematografický počin, len je nadpriemerne svižný.)

Uncharted (2022)

Zábava! Marka nemusím, ale Tom by mohol hrať nového Spidermana alebo čo. Ani len gravitácia mu nerobí problémy a akčné scény, ktorých je tu vďakabohu početne, sú tak o to bombastickejšie. Mala som obavy, ale nakoniec som sa polku filmu spokojne uškŕňala, je to presne také hlúpe akčné dobrodružstvo, v aké som dúfala.

G. I. Jane (1997)

Pamätám si, že keď som to videla ako (ledva) teenager, zostal vo mne z vtedy neznámeho Mortensena silný dojem, ale spomienka bola, že si vychutnal rolu hajzla, ktorý to GI Jane komplikoval. Teraz v 2022 bol dojem z neho stále silný, ale už vôbec nie hajzlovitý, naopak. (Plus aj divnú kameru kompenzujúcu streľbu a výbuchy som tiež zaregistrovala až teraz. A tiež fešácky tým. :))

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nie všetko fungovalo a boli aj miesta, kde som si predstavovala aké cool veci by sa mohli diať miesto nich, no ako celok je to dosť cool počin, pri ktorom sa človek nenudí. Súboj Spideyho a Strangea je veľmi pekný a ochota toľkých hercov sa vrátit k svojim niekdajším postavám v skrátenej verzii je príjemná.