Krakenteena Ruby (2023)

Afektovane a bez prekvapeni, ludska animacia nic moc, ale svetielkovanie celkom pekne.

Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových (2023) (seriál)

Rozprávka pre ženy o láske a mučení a chorobe a osamelosti. Stokrát záživnejšia, než tohtosezónny Witcher (3) alebo Black Mirror (6) a kopa iných.

Lekce chemie (2023) (seriál)

Nebola som presvedcena a aj som si uprostred dala pauzu, ale ked som potom dopozerala druhu polku... vlastne sa mi to pacilo a bola som spokojna. Not to be a sexist, ale vhodne skor pre zenske publikum - romanca, enpowerment, varenie, susedske vztahy, rodicovske vztahy... vlastne sa az znovu divim, ze to nakoniec bavilo mna. :)

Leo (2023)

Ako pár 10ročných harantov k rozumu vďaka starému jašterovi prišlo... Napodiv milé aj pre mňa, hoc v zásade jednoduché (vrátane vtipov).

Mafia Mamma (2023)

Vsetky "vtipy" su uz v ukazkach, zbytok filmu je len omacka okolo. Ale na priemer to povysuje obcasne celkom zabavne nasilie.

Malá mořská víla (2023)

Bolo by asi fajn ako muzikál v divadle. Bailey vie spievať a neveľmi hrať, King nezaujal ani jedným. Niežeby malo veľmi čo hrať. Chémia na nule. Všetko je vysvetľované ("a teraz spriadam svoje zlé plány lebo chcem mať moc a veľké párty a použijem na to Ariel, mwahaha") a farebné (v 3D mohlo byť zaujímavejšie). Ako film sa to proste vlečie a nudí.

Mayday (2023)

Priamočiare boom boom bác kapitán, fajne.

Mezi živly (2023)

Niekto mal nápad urobiť animák o elementoch. Cute. Bohužiaľ žiadny ďalší nápad už nemali.