• Krátkometrážní

Komisař Rex (1994) (seriál)

Pan komisař Mózr (moje dějepisářka se jmenovala stejně) a jeho parta vyřeší každý zapeklitý případ. Škoda že pak pana Morettiho zabili a "Stockingera" odvlekli, ten byl zábavný...

Sonic X (2003) (seriál)

Sonic :)

Okrsek 13 (2004)

Viva la le Parkour. Povinnost pro všechny traceury. No, asi i pro netraceury. :o)

Mikeovo nové auto (2002)

Je to pixar, čili kvalita je zaručena, ovšem zde je to mírně vázáno na film Příšerky s.r.o. (i když to je vidět již z názvu)

Zajdalen (2003)

Další z těch znamenitých dílek kde i 5 minut stačí k rozehrání příběhu, který, na pozadí dokonalého výtvarného zpracování, předčí lecjaký animovaný film dnešní doby. Vřele doporučuji především verzi přebásněné Tomášem Hanákem.

Geriho hra (1997)

Myslím, že tento kraťas od rodáka z české kotliny se mezi ostatními pixarovskými dílkami rozhodně neztratí.

Ratatouille (2007)

Pixar opět přeskočil s mohutnou rezervou vlastnoručně nastavenou laťku, měl-li bych použít tuhle atletickou terminologii. Je těžké tomuto filmu něco vytknout, nejenže jsou tu naprosto nabouchané vizuály, neklišovitý (!) scénář, všechny postavy sympatické, jídlo díky kterému jsem málem snědl vlastní monitor a vůbec je toho příliš mnoho co by se dalo popsat. Jedinou výtku jako správný čecháček mám ale, že námět sebrali Honzovi Pinkavovi.

Delta fór (2007)

Ne. Ne, ne, ne, ne, ne. Takhle se komedie prostě NEtočí. Jediný kdo to jakž takž zachraňuje je Danny Trejo aka Carlos Santana (jo, jako ten kytarista) Doporučuji pouze jako film k mučení svých kamarádů...