• Krátkometrážní

Láska nebeská (2003)

Poprvé jsem tenhle film viděl s dabingem v nepříliš dobré kvalitě, ale už tehdy měl něco do sebe. Poté, co se stal jedním z nejčastěji přehrávaným DVDčkem v mém playeru jsem si řekl, že by možná nebylo od věci změnit hodnocení...

Hvězdná brána (1994)

Tak Hvězdnou bránu (tuhle) už jsem viděl asi šestkrát. Sice nepřekvapí a na seriál, který rozvádí některé motivy (a kupu dalších přihazuje) to sice nemá, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha.

Amarcord (1973)

Během první hodiny jsem byl příjemně překvapen tím, že se Fellinimu povedl další film, na který se můžu koukat bez pocitu nudy. Ta se ale vzápětí vynořila a zbytek byl už jen tradiční blábol, na který jsem od tohoto režiséra bohužel zvyklý.

Řeka (1933)

Krásný film, ale nikoli vynikající, jak se uvádí na začátku. Chybělo mi hlavně opětovné shledání Pavla a Pepičky.

Prest-O Change-O (1939)

Dva psi vlezou do domu kouzelníka, který v současnosti obývá jen bílý zajíc ne nepodobný Bugsovi (ale ten to není).

Pigs in a Polka (1943)

Nebýt otravných tanečků těch dvou prasat (které se nelíbily ani tomu nejstaršímu z nich) by to pro mně byl jeden z nejlepších cartoonů všech dob, zvláště díky vychytanému hudebnímu doprovodu. Dějově je to standardní pohádka o třech malých prasátkách.

Vím, co jsi dělal minulý pátek 13. (2000)

Tohle je opravdu TĚŽKÝ úlet parodující všechno možné, pokud možno rovnou parodie. V učebně němčiny se hajluje, nováčky je třeba pořádně zmlátit, úvodní scénu jsme už viděli snad stokrát...

Příhody lišky Bystroušky (2003) (TV film)

Kreslená liška Bystrouška, prokládaná áriemi ze stejnojmenné Janáčkovy opery? Ne, ne, ne. Jestli si chcete skutečně vychutnat pravou Bystroušku, nemáte jinou možnost než nahrávku Karla Högera, podkreslenou Janáčkovou hudbou.