• Krátkometrážní

Spartakus (1960)

1x 70% Tuším, že Spartaka jsem viděl teprve po shlédnutí remaku, každopádně se k němu asi jen tak nevrátím... Kubrick má IMHO daleko lepší snímky.

Království květin (1993) (TV film)

Sice je to zcela zjevná vykrádačka Alenky v říši divů, ale není to tak špatné... A nepletu-li se, běželo to i jako večerníček.

Valmont (1989)

Konečně hezká Mme de Merteuil! Ale je to snad ještě větší svině, než jiné, a celé to navíc končí tak nějak divně.

Utrpení Panny orleánské (1928)

Poprvé jsem tento film viděl před několika lety ve verzi s německými mezititulky, která byla nahraná z nějaké německé televize a doplněná klasickou hudbou, např. Bachem. Už tehdy to bylo na pět hvězd. Dnes jsem viděl verzi od Criterionu se zde několikrát zmiňovaným oratoriem Voices of light Richarda Einhorna, které rozhodně není jen tak nějakým hudebním podkresem, ale mistrovským dílem samo o sobě. Nejvíce na mně zapůsobila sekvence v mučírně, ke které se k záběrům tváří soudců a Jany přidávaly i záběry na mučící zařízení, zvláště to ostnaté kolo.

Čtyři od pěchoty (1930)

Válečné drama, které ale pro dnešního cynického diváka místy přechází v komedii. Ale na Kubrickovy Stezky slávy to prostě nemá...

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Miloval jsem ten úvod v první sezóně: "O Tlusťochovi vám řeknu jedno: je to dobrej chlap." -"Poslouchej, ty kriple, natrhnu ti hubu od ucha k uchu." "Jack Stiles? Nechtějte po mě vědět, jak dokáže vyjít z policajtskýho platu. Ale někdo ho má i rád." "Je jedinečnej." - "Tak na to mysli!"

Černí andělé - Pokoj bez oken (2001) (epizoda)

Jedna z nejlepších povídek seriálu Černí andělé, o šíleném kastelánovi a jeho krásné oběti, která se ale později stane obětí vlastní touhy po penězích.

Grbavica (2006)

Sedmdesát procent. Když si o něm nic nepřečtu, a uhodnu pointu během prvních pěti minut, asi něco není úplně v pořádku.

Překvapení pro Pluta (1949)

Pluto se připlete k doručené poště. V jednom z balíků se skrývá malá želvička, které se tam ale vůbec nelíbí...