Horizont události (1997)

Ve výsledku těžký sci-fi průměr, ne-li podprůměr. Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, Horizont události se rozjíždí opravdu nadějně, ale pak se příběh se solidně budovanou atmosférou i vcelku lákavou zápletkou zvhne v jalovou akční vyvražďovačku a vás najednou čím dál méně zajímá, co za tím vším stojí nebo které postavy přežijí.

Sirotčinec (2007)

Po delší době strašidelný snímek, který mě zaujal. Bude to asi tím, že tady nejde o hektolitry krve a brutální úmrtí, ale o poctivé budování tíživé atmosféry a vcelku solidní příběh. A taky se mi potvrdilo, že pokud mě z něčeho v hororech může opravdu mrazit v zádech, jsou to děsivé malé děti.

Jak ukrást nevěstu (2008)

Že to bude mít tisíckrát omletý scénář bez špetky překvapení či snad dokonce napětí se dalo čekat. Když si k tomu ale ještě přidáte nulovou chemii mezi hlavními představiteli, blbé dialogy, uboze načrtnuté postavy a absolutní neschopnost zapůsobit romantickými scénami, je jasné, že v tomto případě není ani za předpokladu snížených kritérií na kvalitu amerických romatických filmů, produkovaných jako na běžícím pásu, o co stát.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Některé příběhy zajímavé, jiné méně, ale na televizní produkci slušný nadprůměr. Také herecké obsazení se ve většině případů povedlo, ale co mi vadí je sem tam nějaká ta scénáristická berlička a především nevěrohodné a lacině působící promluvy hlavních postav do kamery. Přesto hodnotím veskrze kladně jako nadprůměr v rámci toho, co obvykle můžeme v televizi vidět a určitě se kouknu i na další díly.

Dokonalý chlap (2005)

Bohužel už úvodní zápletka je postavená na hlavu, jednání postavy Hilary Duff je naprosto iracionální a od toho se pak už všechno odvíjí. Možná kdyby to zase neskončilo tak předvídatelně a cukrkandlově, byl by výsledný dojem o něco lepší.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Zlatá armáda na mě udělala o třídu lepší dojem než první díl. Příběh lépe šlape, záporák je zajímavější, působivá režisérova imaginace se promítá do řady stvoření z jiného světa a vlastně ani není na škodu, že se všechno netočí jen kolem Hellboye, ale že prostor dostaly i další postavy.

Kate a Leopold (2001)

Taková klasická romantika, kde nad logikou časoprostorových hrátek není radno příliš přemýšlet. Pokud toto dodržíte, není důvod, proč byste si u tohohle filmu příjemně neodpočinuli. Akorát na Meg Ryan se mi už moc příjemně nedívalo, pro role tohoto typu a romantickou image začíná být kapku přezrálá a umělá.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Film, na který bude mít určitě mnoho diváků vyhraněný názor. Já zůstala někde uprostřed. Kvality vysoko nasazené zdařilou parodií agentských filmů a vtipně pojatým tématem izraelsko-palestinských vztahů u mě snižuje jednodušší a mnohdy přehnaně vyhrocený humor sexuálního ražení.

Speed Racer (2008)

K tomuhle filmu jsem byla skeptická, nedokázala jsem si představit, že by něco takového mohlo fungovat a zaujmout, ale stalo se. Příběh sám o sobě je neoriginální až hanba, postavy jsou černobílé a průběh děje zřejmý, ale kupodivu to vůbec nevadí (nejspíš to byl stejně záměr). Člověka pohltí rychlost filmu, jeho barevnost a celková vypiplaná stylizace a když se k tomu přidruží ještě několik zajímavých vyprávěcích postupů, je o zábavu postaráno.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Výborná adrenalinová reality show. Není tady tolik intrik a proměňujících se mezilidských vztahů jako v Survivoru, ale především díky své akčnosti je Amazing Race nesmírně atraktivní. Spolu se zmiňovaným Survivorem se tak rychle stal mým oblíbeným pořadem.