Den, kdy se zastavila Země (2008)

Největším problémem filmu je jeho nulová výpověď i emoční působení. Celý příběh je neuvěřitelně mdlý, spolu se svými morálními poselství kolem diváka propluje, aniž by se ho jakkoli dotknul. Ani by nevadilo, že se počáteční akční vojenské manévry během chvíle změní v drama astrobioložky pomáhající mimozemšťanovi a jejího nevlastního syna, kdyby to mělo co nabídnout. Bohužel nemá, navíc funkce nejlepší postavy v celém příběhu - Klaatua je vlastně nejasná a bohužel logicky skoro až zbytečná a postupem času stále více dialogů nabývá nereálného až směšného rázu. Kvůli těm pár minutám efektních záběrů na jakýsi robotický hmyz, který požírá vše, co se mu postaví do cesty, nemělo snad smysl nový film točit.

Hlídač č. 47 (2008)

Solidní drama s jednoduchým, zvolna se rozvíjejícím příběhem, kde blížící se katastrofu skvěle doplňuje vizuální stránka s působivými motivy vytrvalého sněhu či deště a ujíždějících vlaků. Flashbacky nijak výrazně nevadí, ostatně pomáhají proniknout do nitra hlavní postavy, ale faktem je, že opakované vidiny mrtvé Františky jsou postupem času stále otravnější. A co si budeme povídat, bez Rodena v hlavní roli by to šlo do kopru.

Sissi a Yetti (2007)

Vzhledem k očekávání naprosté blbosti nakonec docela spokojenost. Zařazení do kategorie "ujetá, ale při správné náladě zábavná kravina" je na místě. Ve výsledku se hodnocení zastavuje někde uprostřed - některé fóry fungují solidně, jiné jsou absolutně trapné, rozjezd je podařený, ale v závěru už dochází dech, k tomu návdavkem několik filmových odkazů, které už jsou sice trochu provařené, ale potěší.

Most do země Terabithia (2007)

Film, který ze začátku hodně klame tělem, respektive trailerem. Podle upoutávky to vypadalo na další tuctovou fantasy o objevu kouzelné říše, ale nakonec se z toho vyklube něco jiného a rozhodně i lepšího.

Stmívání (2008)

Pár věcí je tam stylových, ale jinak nic pro mě. Na teenagery to bude určitě fungovat perfektně, ale pro nás trochu starší a knihou nedotčené zůstává vcelku nudná romance s nepříliš charismatickými a občas trochu divně jednajícími hrdiny a o něco zajímavější akční upírská linka, která však také nenabízí nic, co by přikovalo do křesel.

Slídil (1972)

Myslím, že o tomto díle není dobré moc říkat, protože čím méně toho budoucí divák o Slídilovi a jeho záplece ví, tím je zážitek lepší. Podotknu tedy jen, že se jedná o vynikající záležitost, se skvělými herci a scénářem, který zafunguje přesně tak, jak má.

Santa má bráchu (2007)

Výchozí nápad o nezdárném bratrovi Santa Clause i zobrazení vánoční mašinerie na severním pólu je fajn. Pod tímto obalem se pak už sice neskrývá nic, co by nějak výrazněji vybočovalo z tradiční produkce, ale výsledek je velmi příjemný, vánočně naladí a párkrát vykouzlí úsměv na rtech (např. terapeutické setkání bratrů slavných). Poctivé tři hvězdy.

Vánoční únos (2007) (TV film)

Má to pár dobrých momentů, jinak v podstatě klasická zápletka s očekávatelným průběhem obalená v trošku ujetějším, reálnu vzdálenějším příběhu a vánoční atmosféře. K předvánočnímu úklidu fajn.

Příběh z Filadelfie (1940)

Nádherná černobílá klasika. Příběh odvíjející se z jednoduché zápletky je vystavěn na skvělých vypointovaných dialozích, vcelku úspěšně se vyhýbá sentimentálním klišé a v život jej uvádí dokonalý herecký trojlístek, který je opravdu radost sledovat.

Jen přes její mrtvolu (2008)

Vlastně mám tyhle filmy svým způsobem docela ráda - je to dobrá kulisa ke cvičení nebo usínání, ale to rozhodně nic nemění na jejich podprůměrnosti. Další z nekonečné řady nenápaditých, klišovitých, herecky nikterak výjimečných snímků, které sice neurazí, ale druhý den si na ně nevzpomenete, protože je to zkrátka pořád na jedno brdo.