Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tak tenhle film mi přesně v pravý čas kápnul do noty. Pro někoho možná trochu moc dlouhý, ale přes drobné nedostatky (mnohokrát zmiňovaná scéna v zábavním parku) rozhodně krásný příběh, který je po všech těch hollywoodských nablýskaných a poněkud umělých romantických komediích neuvěřitelně osvěžující.

Výstřely na Broadwayi (1994)

Skvělý námět, který poskytuje prostor k řadě nezaměnitelných allenovských dialogů. Jen škoda, že přes některé opravdu vynikající momenty, film chvílemi ztrácí šťávu a tempo. Každopádně jsem hlavně díky zajímavým postavám dobře bavila a Woody tak zůstává jedním z mých nejoblíbenějších režisérů, jehož díla jsou téměř vždy sázkou na jistotu.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Vcelku zdařilá parodie na hudební životopisné filmy. Především ze začátku to dobře šlape a baví, zachycení atmosféry jednotlivých období a různé odkazy jsou moc fajn. V druhé polovině už mi film připadal trochu pomalejší, ale celkový dojem veskrze kladný - silné 3*.

Chyťte doktora (2007)

Docela sympatický pokus o komedii s trojnásobným dějem. Film, který určitě nikoho neurazí a nemusíte se u něj ošívat kvůli ultratrapným rádoby fórům, a to se v českých filmových luzích a hájích počítá.

V Bruggách (2008)

Parádní mix dramatu s komedií plnou hlášek, u kterého dost často nevíte, jestli máte brečet nebo se smát. Škoda jen, že to finále trochu skřípe.

Horton (2008)

Hezké, chvílemi to velmi slušně pobaví, nenudí, příjemně uteče, ale v dnešní záplavě animáků se Horton rychle ztratí jako jeden z mnoha.

Iron Man (2008)

Pokud přijmete za vlasy lehce přitaženou, komiksovou premisu o muži v létajícím hypermoderním brnění, tak je to bezvadná zábava. Příjemně našlapaný akční snímek, kterému se vcelku úspěšně daří vyhýbat řadě klišé z filmů o superhrdinech, sem tam nějaká ta trefná hláška a charismatický hlavní představitel, co víc si přát...

Suprhrdina (2008)

Pár lepších narážek a podařených momentů bohužel silně pohřbívá řada trapných a nefunkčních scén (v čele s otřesnou prdící scénou).

Zloděj životů (2004)

Žánrová variace mnohokrát viděného, která absolutně ničím nepřekvapí a velmi rychle se vypaří z hlavy.

Kasandřin sen (2007)

Velmi dobré drama. Zápletka není zas až tak moc originální, Woody už s podobnými tématy pracoval, ale scénář dobře funguje. Vytknout by se daly určité zdlouhavé momenty, které však mají své opodstatnění, a určitá vykonstruovaná "umělost", kvůli níž film chvílemi působí poněkud nedůvěryhodně a divák se tak nemůže do příběhu plně "zažrat". Velkým kladem jsou ale rozhodně skvělí herci v hlavních rolích a působivá hudba.