Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Perfektni cernobily muzikal se skvelou Slitrovskou muzikou a nametem, ktery nechapu, jak mohl tenkrat projit, vcetne vytvarneho zpracovani. Ale i kdyz... byla vlastne 60ta leta, to se leccos mohlo. Chcete-li videt pohromade vsechny, co tehdy v popu neco znamenali, to je film pro vas.

Kamenný most (1996)

Tak tohle nechapu a ani snad chapat nechci. Vorel je sice divnej, neco od nej i beru, ale tohle je blabol. :(

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

Nadherne vypraveni o tom, co to je pravy patriotismus, bez kecu a rukama si lide "navysi" svou horu, aby nebyla ponizena do stavu obycejnych kopcu. Hugh Grant roztomilejsi nez kdy jindy a spousta neznamych anglickych hercu hraji nadherne a dojimave divadlo. Nutno videt!

Nebezpečná rychlost (1994)

Toto jede, toto jede. Nekolik filmu v jednom, dobre napady pospojovane do jednoho skveleho zaveru. Tohle ma spad.

Hvězda padá vzhůru (1974)

Ne, to neni zvrhlost. Jenom nekdo z UV sedel vedle Rychmana, kterej musel natocit muzikal, ale socialisticky. Kdyz jsem to nedavno videl, musel jsem se pousmat, kolik ze to tenkrat stal taxik a jak mladi libali rodicum ruce,kdyz dostali pajsku kapesnyho, zelena limonada Amara... atd... aaaach jo :)

Batman a Robin (1997)

Nevim, co se na tom nekomu nelibi. Batman jako takovy je comics a nesmyslna figura. Tohle je aspon hezky barevny a Uma Thurman k zulibani. Ehm... radsi ne :)

Slunce, seno, erotika (1991)

Nejhorsi z trilogie, ale porad super oproti tomu, co nas cekalo a my o tom nevedeli.

Vítr v kapse (1982)

Timto filmem si JS vytvoril sablonu na tvorbu filmu pro mladez a nutno rici, ze dobrou a na nejaky cas nenapodobitelnou. Sice si bere na musku jenom ty veselejsi stranky zivota mladych v socialisticke spolecnosti, je zcela prost kriticnosti typu Smyczka ci Olmera, ale jeho filmy (tenkrat) plnily kina.

Láska z pasáže (1985)

JS v nejlepsi forme. Pise a toci lehce, o mladych a pro mlade a dobre. Prave on postupne dela z Vaculika budouci hvezdu.