Červená světla (2012)

Pridávam sa k tým, ktorí záver považujú za tragicky nevydarený (len málokto však použil podobne jemný výraz). Rozhodla som sa jednu z jeho polovíc ignorovať a to preto, lebo zvyšok filmu bol mňam.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Ak vás film dostal, knihu budete milovať. Už dávno som nečítala niečo tak silné. Všetci Kevinovia sú fantastickí.

Hříšníci a svatí (2010)

No a čo, že pokusy o pitvu psychológie postáv sú komické, alebo že niektoré dialógy sú hrozné a herecké výkony podpriemerné. Čo sa vlastne očakáva od akčného béčka? Môj odhad je, že nenáročná akcia bez zbytočných hlbokých myšlienok a filozofických kecov, ak sa teda nemýlim. Detektív Riley je sympaťák (aj keď chodí ako keby mal vlka), ktorý likviduje nevyčerpateľnú zásobu "bad guys" a všetci fuckujú o život a výdatne krvácajú. Ja som sa bavila.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Po rokoch vysielania a 213 sériách, začínajú vegasania strácať kúzlo (stále lepšie ako miamanci, tí kúzlo nikdy nemali). Hodnotím seriál tak, ako som ho vnímala zo začiatku.

Lidský terč (2010) (seriál)

Druhá séria ma prinútila pridať hviezdičku.

Doktor Mozek (2009) (seriál)

Nemyslím si, že Mental si zaslúži takéto nízke honotenie. Pravdou je, že ruky si od vzrušenia asi obhrýzať nebudete a navyše tiež nie všetky prípady sú rovnako zaujímavé. Vidím to na takých solídnych 70%. Porovnávanie s Houseom mi pripadá zbytočné.

Kdo seje vítr (1999) (TV film)

Pôvodný "zasiaty vietor" som nevidela, takže moje nadšenie nie je nijako ovplyvnené alebo zmiernené zážitkom z čiernobielej verzie. Veľa mojich pocitov ohľadom (ne)viery v boha tu bolo výstižne pretransformovaných do slov a nebyť toho zadnovrátkovského, alibistického rozhrešenia, dala by som za päť.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Ústredné duo mi príliš nesadlo, možno si časom zvyknem. Celkovo žiadne vzrúšo, ale pozerať sa to dá bez úhony. Update: Lattimer je miestami dosť trápny a Beringová vyafektovaná, ale aj tak dvíham svoje hodnotenie o hviezdu, neskoršie epizódy sú totiž zaujímavejšie, ako tie prvé.

Zbav nás všeho zlého (2006)

Zaujímalo by ma, koľko mladých zvrhlíkov si zvolí kariéru duchovného len preto, aby mohli (pod ochranou ďalších zvrhlíkov) znásilňovať deti a zneužívať svoje postavenie (tak či onak).