Mentalista (2008) (seriál)

Prvá epizóda vo mne zanechala šesťhviezdičkový dojem, rozkošný Patrick Jane sa okamžite stal jedným z mojich favoritných filmovo-seriálových charakterov. Seriálu nechýba vtip, dramatično a ani kvapka napätia, aj keď treba priznať, že samotné prípady sú len kulisou pre ústrednú postavu a nie sú ničím výnimočné.

3:15 zemřeš (2005)

Trošku privriem očko (koniec a "natočené podľa skutočnej udalosti"), lebo celkové hodnotenie sa mi zdá príliš nízke. Neverím na duchov a podobnú háveď, ale do takého domu, kde vyvraždili celú famíliu, by som sa určite nenasťahovala. Chcem radšej neveriť aj ďalej.

Iron Man (2008)

Robert Downey je dôvodom, pre ktorý dávam štyri hviezdy. Samotný film si zaslúži len tri.

Oni (2008)

Toto je čiste atmosférická záležitosť, nijak zvlášť sa nezaťažuje dejom. Do určitého momentu funguje úžasne, taký zvieravý pocit pri filme som už dávno nemala, ale po vybúchaní toho najlepšieho, prichádza len klasické plazenie, plíženie ku krvavému záveru (nech je aký chce). Za tú nepríjemnú rozohrávku dávam 4 hviezdy, ten zvyšok bol len priemer. A mimochodom, je Tamara doma?

Santa je úchyl! (2003)

Vulgárny ožrala (skvelý Billy Bob) si každoročne na seba naťahuje kostým Santu, necháva detičky sadať si na jeho kolená a znechutene počúva ich priania alebo ich proste pošle do... Toto všetko robí len preto, aby mohol so svojim liliputánskym komplicom vykrádať obchodné centrá, v ktorých si ich naivne najímajú. Všetok zvyšný čas do seba leje alkohol a preťahuje všetko, čo neutečie. Jedného dňa sa objaví tučný chlapec s osoplenou tvárou a miliónom otázok a len tak ľahko sa ho nedá zbaviť.

Upíři (1998)

Večne nabudený, zakrslý upírobijec s veľmi krátkou zápalnou šnúrkou (Woods) sa spolu so svojim naducaným parťákom (Baldwin) snaží vystopovať českého upírskeho šéfa a zabrániť mu, aby sa dostal k relikvii a použil ju na svoj tuning. V tom im má pomôcť pokúsaná "spoločníčka" (Lee), ktorá sa dokáže s upírom telepaticky spojiť. Lenže, aký by bol záťah na upírov, keby v partii chýbal nejaký duchovný? Dobrých filmov s upírskou tématikou je tak zúfale málo, preto sa vyžívam v každom vydarenom kúsku a tento medzi ne rozhodne patrí.

Storm Warning (2007)

Veľmi vydarený filmeček, napätie ako sa patrí a aj trochy tej krvi sa dočkáme. Znervózňovala ma akurát stupidita "mladého" páru a to od momentu ako sa dostali na ostrov, až do definitívneho pochopenia situácie (čo prišlo už sakra neskoro). Nedráždi hada bosou nohou, ako sa hovorí. Jasne bolo cítiť vplyv MacGyverovskej školy a pri jednej scéne som si spomenula na Hellraisera.

Vyvrženci pekla (2005)

Veľa sa zmenilo odkedy sme sa s maniackou rodinkou stretli prvýkrát. Zombie sa zriekol tých otravných psychedelických klipov, humor je drsnejší a po odstránení nadprirodzených postáv pôsobia Devils rejects reálnejšie ako House of 1000 corpses. Brutálne, no zároveň vtipné, rozhodne majú Fireflyovci šmrnc (podaktorí aj vybielené zuby). Miestami si možno nebudete istí, komu vlastne držíte stranu. A čo sa nezmenilo? "Šarm" starého Spauldinga, plezír z vraždenia, rodinná lojalita a to že Baby stále trčí prdel z nohavíc.