Gentlemani (2019)

Zatiaľ, čo som si čítala názory, myšlienky a postoje k filmu, na mňa zo všadiaľ vyskakovalo len Ritchie, Ritchie, ritchieovka... V duchu príslovia "nemala baba roboty, obšívala vechte", som si teda dala tú námahu a za pomoci výpočtovej techniky, v komentároch spočítala frekvenciu výskytu dotknutého termínu a jeho odvodenín (Guyov ani Gayov som nerátala). Pri 555 komentároch je súčasný stav takmer 500 kusov. Na základe zozbieraných dát si dovolím tvrdiť, že ani Ježiš počas priameho prenosu z druhého príchodu by ho na ČSFD v číslach netromfol... No a k filmu? Luxusná ritchieovka s luxusným obsadením od vzkrieseného Ritchieho.

Sexy Jexi (2019)

V prvom rade chcem podotknúť, že ide o nenáročnú, sic ľahko mravokárnu zábavu. Sofistikovaný humor, morálne presahy alebo skryté intelektuálne odkazy nehľadajte. Mám dojem, že nízke hodnotenie môže byť čiastočne spôsobené tým, že film slúži ako taký malý výsmech časti obyvateľstva, ktorá bez svojho premúdrelého telefónu ani na hajzel nejde... a podaktorí sa tam našli (vo filme, nie v hajzli). Bože a zaoberať sa reálnosťou takéhoto dielka je sám o sebe vtip. Dokonca som sa párkrát zasmiala aj nahlas a to som potom schopná odpúšťať rôznorodé zbytočné vsuvky, spomeniem napríklad reklamu na nejakého v deji nepodstatného rapera. Takže my s JEXI sme v pohode. Ešte jedna vec, dievčatá, bacha na šuhajov, ktorí so sebou neustále nosia nabíjačku a pri častom nabíjaní svojho aparátu vyžadujú súkromie.

Čistokrevní (2017)

Manipulátorské orgie. Obe dievčatá sú fantastické.

Vivárium (2019)

Prozreteľnosť nedovolila, aby som si prečítala obsah, totiž keby som vedela, že sa chystám na "artovú alegóriu kolobehu konzumnej spoločnosti", zvolila by som si inú náplň voľného večera. Teraz k dielu. Predstavte si, že ste mladý pár a snažíte sa vytvoriť si bezpečný, láskyplný domov ako základ pre ideálny rodinný život. Predstavte si, že vám niekto ten domov vyberie, nanúti a navzdory protestom a nesúhlasu nemáte absolútne žiadnu možnosť voľby. A na záver si predstavte, že vám do toho nového, vnúteného hniezda niekto hodí extrémne hnusnú kukučku, z ktorej sa vám zdvíha žalúdok. Samozrejme, Vivarium je načisto celý artovo alegorický snímok a vďakabohu, ja som strašne hĺbavý intelektuál.

Erasure - Love To Hate You (1991) (hudební videoklip)

Pesnička, ktorá začína textom Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! Waoh Oh Oh Oh! nemôže byť zlá a videoklip, v ktorom tancuje Andy Bell už vôbec nie.

Krvavá jízda (2020) (seriál)

Náhodou... krátke, svižné príbehy s jednoduchou pointou. Žiadny masaker, vyvrhnuté vnútornosti, ani náhle výpady zo zálohy. Strašenie light, ja by som sa toho až tak nebála (v žiadnom slova zmysle). Aj keď trochu tej červenej tam predsa len je, zase aby som zbytočne neodradila krvilačných divákov.

Gladiátor (2000)

Ďakujem Ellmariachimu za odporučenie tejto laskominy z obdobia Russellovej kariéry, kedy si so svojou figúrou ešte mohol dovoliť minisukne.

Uteč (2017)

Obrátený rasizmus nikdy nebol zábavnejší. Natočte film v opačnom garde a oproti reakciám, ktoré nastanú dve sekundy po prvej projekcii, vám vzbury vyvolané atentátom na Martina Luthera Kinga Jr. budú pripadať ako hipisácke festivaly kvetín, lásky a mieru.

Tenkrát podruhé (2019)

Smiala som sa, zamilovala a dokonca sa mi aj slzička do oka vtlačila. Daniel Auteuil je vo svojej úlohe dokonalý a neskutočne sympatický, Guillaume Canet roztomilý a dámy krásne. A ako tak o tom píšem, uvažujem o piatich hviezdach. Možno jednu prihodím, keď La Belle Époque Zažijem znovu Tenkrát podruhé.

Deštivý den v New Yorku (2019)

Woodyho tradičný pár - cynizmus a romantika. Mne sa to v realite zatiaľ nepodarilo tak šarmantne spojiť.