Jason Bourne (2016)

To co vždy šperkoval Bourna tu je také, jenom slabší, pomalejší a hloupější. Celý ten film se nacházel těsně pod tou hranicí, kterou sem od něho chtěl, ale nikdy jí nepřekročil. Doufám že příští díl už to celé důstojně ukončí, přeju Bournovi klid, zaslouží si ho a my také. 80%

Než jsem tě poznala (2016)

Malý film s velkým srdcem. Obrovské klišé, které naprosto nevadí a které se schovává za vynikající herce a dynamický děj. Ale jo, hltal jsem to, nemám co bych vytknul.

Preacher (2016) (seriál)

American Horror Story meets Supernatural. Geniální.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Bohužel očekávání byla tak veliká, že převažuje malinké zklamání, ale "all in all" jsem se bavil. Mám ale spoustu výtek. První výtkou je Lois Lane, na úkor jejího skotačení jsem mohl dostat víc Batmana, Wonder Woman, nebo Alfreda. Byla tam zbytečná a otravná a tuhle nálepku si podle mě přenese i do dalších filmů. Doomsday byl.. prostě špatnej. Nemluvím ani tak o jeho vizáži, ta byla fajn, pokud bychom se dívali na nějakej béčkovej film z roku 1990,.. nemá ale Doomsday být jedním z největších a nejstrašlivějších záporáků, kteří kdy čelili Supermanovi, popř. celé Justice League? Má a určitě by si zasloužil víc než jen tenhle plk,.. jo taky mi tam přišel zbytečný, ajaj. Samotný boj Batse a Supse byl vskutku skvělý, užíval sem si ho a když už sem si myslel, že to nemohlo být lepší, dostal jsem kudlu do zad. Když už to mělo skončit takhle, tak raději mlčky, protože tenhle důvod byl jak kdyby scénárista neměl nápad. Tímto jistojistě výčet těch horších věcí nekončí, ale hurá na něco pozitivnějšího. A tím je určitě Batman... Surovej, mrzutej, badass. Jen jedna výtka směřuje k tomu, že Batman nezabíjí a v tomhle filmu (chtě/nechtě) zabil tak 10 lidí. Já vím, že bych se měl odpoutat od Nolana, ale .. tohle budu překousávat asi ještě chvíl. JInak se ale povedl. Podobnou chválu můžu směřovat na Alfreda, Wonder Woman, která i s tak malým prostorem zaujala a Luthora, jehož až Jokerovský charakter taky zaslouží potlesk... Film měl uvést Justice League a ať už to udělal s chybami, nebo bez nich, prostě to udělal. Můžme ten film nenávidět, nebo milovat, účel splnil a těším se, až se zodpoví na některé otázky (zejména týkající se snových sekvencí). Já budu netrpělivě očekávat Sebevražedný oddíl a samostatnou Batmanovku. PS: Film si zaslouží být viděn v IMAXu, i ta hudba za to stojí. PPS: Tříhodinový sestřih tomu možná taky dá větší grády a třeba tam zalepí některé hlouposti. EDIT: Po delší verzi tomu tu jednu hvězdičku přidám,.. ne ani tak kvůli tomu, že by vymizelo zklamání, ale prostě to splňuje přesně to, co mělo.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Nechapu. Jediné co na tomhle filmu bylo zajímavé, byl Sean Penn v trochu jiném kabátě, než ho znám. Jinak nic. Nulový příběh, který bych i já vymyslel na papír za 20 minut. Akce ničím výjimečná a v podstatě ani ten hlavní hrdina. Ale Sean Penn je slušná korba v jeho věku, to smekám.

Sázka na nejistotu (2015)

Možná se na to budu muset podívat ještě jednou, protože kromě hereckého ansámblu a zajímavého stylu vyprávění jsem se strašně nudil.

Osm hrozných (2015)

Určitě slabší než předchozí Tarantinovky a to převážně proto, že už to tak nějak čekáte. Konec překvapí a zároveň nepřekvapí, jinak velice poutavý scénář, posloucháte každé slovo a snažíte se vše uhádnout ještě předtím, než vám to Tarantino všechno prozradí, s velkou pravdědpobností ale selžete. No a co pohnojím? Pohnojím Tim Rotha. Proč? Protože mu pravděpodobně Tarantino řekl: "Hele Christoph Waltz nemohl, tak sem vybral tebe a chci abys to zahrál přesně jako on"... Ta podoba v pohybech a mluvě je tak strašná, až směšná. Jestli to byl úmysl, tak se omlouvám, ale skřípal sem u toho zubama. Jinak ale zábavné, moc.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Od medvěda až po titulky sem nedýchal. Dicaprio to znovu dokázal, když jeho něco bolelo, bolelo to i mě. Hmatatelny herecký výkon a opravdu asi nejrychlejších 150 minut, které sem kdy viděl. Do toho ještě oscarově slizský Hardy. Takhle se mají točit americké filmy, přesně takhle.

Malý princ (2015)

Obávám se, že žádná kniha ani film neponesou větší poselství než Le Petit Prince. Film s obrovským srdcem.

Rezistence (2015)

Nemůžu víc jak 2 hvězdy za tolik tupých dialogů a herců. Nicméně konec byl slušný, ač se z toho dalo vytřískat teda o dost více. Theo James je nejhorší herec jakého sem kdy viděl.