Noc plná zázraků (2011)

Nečtěte zde uvedený "oficiální text distributora", protože to je jeden velký spoiler. Jinak je film pěkný, takový dojemně Vánoční.

Puberťáci (2011) (seriál)

Už při srovnání první scény originálních Skins a tady té prachsprosté předělávky jsou patrné rozdíly. Originál je prostě lepší: Tony se probouzí do tichého rána, na pozadí bijí zvony a zpívají ptáci. Vstane z postele a pustí si hudbu. Následuje velmi dynamická, střihově působivá a svižná rozcvička. Koukání z okna, pěkně ukázaná komunikace mezi Tonym a Effy pod oknem. V americké verzi to tak pěkně nefunguje. Není to tak svižné, gestikulace mezi sourozenci je taková nemastná neslaná. A v podobném duchu se táhne celý díl. Originál je prostě střihově i kamerově vypiplanější. Mimo to, že tady jsou nesympatické postavy, všichni chodí oblečení jako v létě, ač soudě podle sněhu venku je zima atd., se mě hodně nelíbila hudba a zvuk jako takový. V tomto remaku hraje hudba téměř nepřetržitě. A tohle nadměrné užívání hudby vede akorát k tomu, že divák nerozumí dialogům, bolí ho z toho hlava a působí to divně. Hodnotit a kritizovat by šlo ještě dál, ale nakonec už jen nejlepší hlášku z prvního dílu (objevila se naštěstí jen dvakrát) a sice: „F(beep)“. Tak co to je? Vypípávat sprostá slova, nějaká parodie nebo co? Když to má být slušné, tak to tam radši nedám vůbec, než abych to takhle trapně vypípával. Aktualizace: Druhý a třetí díl se již příběhově částečně odchylují od anglického originálu, což je dobře. Druhý díl mě ale hodně nudil. Až díl třetí byl docela fajn.

Samsara (2011)

Vizuálně a technicky vskutku strhující, zejména ve 4K! Rozjezd filmu, prvních asi 40 minut, mírně pokulhával a do "děje" mě příliš nevtáhnul, nicméně o to zábavnější, poutavější a dynamičtější byl zbytek filmu.

SLiDE (2011) (seriál)

Příjemné australské překvapení, které nejednomu divákovi na první pohled připomene anglické Skins. Také mě SLiDE pro svůj námět, který pojednává o partě teenagerů vyvádějící nejrůznější nepravosti a prosekávající se životem vesele a někdy naopak nevesele, připomněl Skins. Na druhý pohled, respektive po zhlédnutí více dílů, už začíná být jasné, že přirovnání ke Skins je jen velmi přibližné. SLiDE je rozhodně odlehčenější verzí, není tu tolik dramatu, není to tak ponuré a depresivní, je tu naopak více srandy a humoru. A tak jediné, co si tento seriál od svého anglického konkurenta tak trochu vypůjčuje je sama prapůvodní myšlenka seriálu o teenagerech pro teenagery. Jinak jde SLiDE vlastní cestou a to je rozhodně dobře. Pět hlavních postav je v jádru sympatických. Máme tu pět odlišných lidí, jak těch normálnějších, tak těch lehce přitroublých. Tato partička se často dá dohromady tak nějak náhodou, zkrátka vždycky skončí spolu u páchání nejrůznějších lumpáren a porušování různých pravidel. Jak obrazem, tak soundtrackem je seriál na vysoké a příjemné úrovni. Takže ano, líbilo se mi to. Líbilo se mi to hodně, kromě posledního dílu. Desátý díl jako jediný mě nějak zklamal. Ale pokud tenhle drobný detail na kráse přehlédnu, tak dávám seriálu pět hvězdiček (i když o něco slabších pět hvězdiček než má první série Skins :-) ). SLiDE mi totiž od prvního pohledu výborně sednul a oblíbil jsem si ho.

Šťastní až do smrti (2011) (seriál)

A je to tu zase. Komediální seriál o partě mladých kamarádů z amerického velkoměsta, a o jejich každodenních více či méně vtipných příhodách. Takhle to zní až příliš ohraně a trochu nezáživně. Skutečnost je ale naštěstí o něco jiná. Už první scéna seriálu je tak trochu naruby. Začíná svatbou, která ovšem nekončí klasickým a očekávaným „ano“... O hlavní myšlenku je tedy postaráno. K tomuto si připočtěte sympatické postavy, někdy hodně povedené vtipy (mimochodem, taky se vám zdá, že seriály, které nemají „umělý“ smích jsou ve skutečnosti vtipnější než ty pseudovysmáté sitcomy?) a máte příjemnou podívanou. No zkrátka, ač nejde o žádný přehnaně originální počin, poskytuje nadprůměrnou nenáročnou zábavu. Už se těším na další sérii. Aktualizace: Po části další série už se na další sérii netěším. Žádný velký odvaz to není a dochází tomu šťáva...

Záměna (2011) (seriál)

Jak už to tak bývá u všeho, co není komedie: začátek dobrý, následuje vaření z vody. První série je zábavná, přichází se zajímavým námětem, nečekanými zvraty, napínavými a zajímavými zápletkami. V druhé série to všechno oslabuje, ve třetí ještě víc a 4. série už je v podstatě tragédie. Seriál se snaží strašně moralizovat. "Popularizuje" nejrůznější společenské, životní a zdravotní problémy a nemoci. Většina postav začíná mít absolutně nesmyslné uvažování a chování. Přehnaně vyhrocené situace, z mouchy se dělají velbloudi. Všichni se chovají jak ubrečená puberťačka. Každá prkotina, nad kterou normální člověk mávne rukou, je tu vyzdvihována a opěvována jako megadramatická událost mezinárodního významu. Když přihlédnu k hodně povedené první sérii a vše zprůměruju, tak to jsou plus mínus 3 hvězdičky. No, možná spíš 2,5.

Legenda od Bobří přehrady (2010)

Parádní hororová muzikálová parodie! Všechno je zde perfektně propracované - dobré písničky a choreografie, nápaditý souboj, povedené vtipy, fajn střih, kamera i efekty... Tohle mělo vyhrát festival Manhattan Short 2011, ale bohužel hlasující Legendu od Bobří přehrady zařadili až na 6. místo. U mě ale vede!

Tekken (2010)

Na hře Tekken (konkrétně na 3. dílu) jsem dá se říct vyrůstal. Takže filmové zpracování pro mě bylo zajímavým nostalgickým zážitkem s řadou známých postav. Dokonce jsem ve filmu docela poznával původní hru, narozdíl třeba od Lary Croft, jejíž film mě hru příliš nepřipomínal. A film mi vlastně konečně po těch letech osvětlil, oč tu tak jako přibližně běží. Takže jako nenáročná zábava, určená především pro fanoušky série Tekken, to je fajn. Slabší 3 hvězdičky.

V jako Victoria (2010) (seriál)

Je to trochu přiblbé, občas jednoduché. Někdy poněkud nedotažené, jindy zase přehnané. Pokaždé ale nesmírně zábavné! Victorious je seriál určený zejména pro mladší publikum. Ale zabavit může i ty, kteří mají věk cílové skupiny už nějaký ten rok za sebou. Občas je některý díl slabší. Občas je to trochu nahlas. Občas mě při sledování napadaly alternativní konce určitých scén (a možná, že to byly i lepší konce). Drobné nedostatky však výrazně převažují sympatické postavy i herci, řada povedených písniček či popěvků, čas od času nějaký sofistikovanější vtip či narážka. V kategorii sitcomů pro mládež Victorious jasně vede, protože... Je to zábavné, je to oddechové. Má to TheSlap.com a má to grády. Je to vysoce koukatelné.