Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Musím říct, že mě to zabavilo, film má spád a rozhodně nechodí kolem horké kaše. Naopak hned od prvních minut nás vtáhne do děje, nic dlouho neokecává a jede se. Jenže někde je to možná škoda. Nevím jak je to v původní předloze, ale film je napsán neskutečně ploše a lineárně stejně jako všechny charaktery. Vedlejší příběhy nejsou vůbec popsány, řeknou nám jen náznaky s pomocí níž mohou posunout děj, ale nevysvětlí je nakonec jako kdyby to bylo úplně jedno a jak film rychle začne tak i rychle skončí. Film je sice celkem jízda, ale je na něm taky vidět určitá lenost tvůrců a snaha o "rychlokvašku". Navíc Scottovy trhané záběry mě spíš rozčilovaly a kvalitní herecké výkony to nezachrání.

Buchty a klobásy (2016)

Velke ocekavani, ale dlouho je to celkem nuda. Obcas dobry napad, ale celkem uspavajici film. Pokud ale vydrzite az do zaveru a mate radi zbesile hloupy a potrhly "rogen" humor, tak budete nakonec docela spokojeni. Za poslednich par minut musim hodnotit nadprumerne!

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Harry potter to není a nikdy už být nemůže. Atmosféra a spjetí s postavami, se kterými výrustáte skoro celý život to už nikdy nebude, kor když jde o film napsaný z "učebnice". Ale alespoň ta atmosféra toho světa zůstává. Nutno říci, že flm je napsaný mnohem více spíš pro děti, což je možná trochu škoda, ale zase na druhou stranu přináší plno úsměvných chvlek a člověk si nějak u filmu spíš odpočine. Bohužel chybí dobré postavy, ikdyž postava pekaře Kowalskeho mě hodně baví, chybí mi tam nějaký propracovaný charakter. Snad se časem dočkáme a snad se i dočkáme potenciálu naznačení další zápletky ohledně historie Harryho světa. Spoiler: souboj a proniknutí hlouběji do vztahu Grindewalda a Brumbála by byl super směr podle mě. Uvidíme a budeme se těšit a snad nedopadneme jak s Hobbitem.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

To tak když máte skvělého režiséra, který má stále dobré nápady, které jsou relativně neokoukané. Skvělé herce v hlavních rolích, kteří vyloženě táhnou celý film. Úžasnou kameru, o které nepochybujete, že dostane oscara už od prvních minut. A vložíte je do zmrzlé divočiny a bez prakticky jakéhokoliv děje. Film je tak dokonale řemeslně natočený, že i tak prázdný příběh s minimem dialogů a hloupou pointou, vás dokáže dobře zabavit na dlouhých 156 minut. Mě se na tom filmu líbilo prakticky všechno, ale chyběl mi tam trochu hlubší děj. Vím že je dnes v módě točit filmy bez děje a ono se to lidem stejně líbí, ale tady je myslím škoda látky. Přál bych si stejný tvůrčí tým, s příběhem který má co nabídnout.

Into the Badlands (2015) (seriál)

Ale tak ono to není vůbec špatné, líbí se mi nápad, herci i atmosféra. Má to své kouzlo, ale chybí tomu takovej ten "drive". Začátek se rozjede hezky, ale po pár dílech sklouzneme do trochu překombinované patlaniny, kde se snaží scénarista něco vykouzlit, aby to mohlo mít víc dílů. Je totiž pravda, že se tam toho pak moc ani neděje. Ale není to waste time.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je super být zpět, je úžasné jen slyšet úvodní znělku a hned tomu můžu dát 4 hvězdy. Ale co dál? Je to prostě natočený na jistotu, ne pro fanoušky. Není absolutně žádná snaha o invenci, ani o příběh. Jsou tam sice nové postavy, ale evidentně jim nikdo nevěnoval moc dlouho pozornost. Raději nám tam nacpali Sola, aby nám fanoškovská nostalgická parta dostala po čem toužila, hodili nám tam pár gagů(některý fakt dobrý) a uplně prázdný film bez děje ukončila bez konce. Takže se jsem sakra zvědav jak to dopadne příští rok, protože sem opravdu štastnej že se SW vratili, ale to jsem byl u Hobbita taky, bohužel další dva díly byly kopírka kopírky, stejně jak to vypadá teď u starwars new generation. Nechme se překvapit.

Marťan (2015)

Tak jako špatný to vuubec není, ale Damonovi prostě mega-inteligentního botanika nežeru. A pro mě prostě neutáhne celý film. Zbytek posádky je po většinu času uplně neduležitý a Sean Bean a spol. to nevytrhnou. Navíc dějová linka je všem celkem jasná a tím pádem skoro celý film absolutně bez napětí a to ve všech dějových linkách, kde jsou všichni tak nějak "v pohodě". Největší napětí sem měl opravdu z toho jakým způsobem zemře Sean Bean no a světe div se. Takže tři hvězdy za to že Bean neumřel a tři hvězdy za nápad a mínus tři hvězdy za Damona...

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Když dáte bandě vynalézavých pošahanců rozpočet a volnou ruku ve smyslu nic není zakázáno aneb, kdo vymyslí víc crazy věc dostane fajfku na crack. Jednoduchý akční koncept, který je doveden do dokonalosti. Bylo mi jen líto, že nebylo víc rozehráno pár příběhů naznačených (flashbacky/halušky). Ale myslím že se dočkáme v pokračování. Dvouhodinová jízda jakou jsem dlouho nezažil! Paráda

Sharknado 2 (2014) (TV film)

No jako pořád je to nabité hláškami a některé scény mi trhají bránici, ale "vodsaď pocaď" a tohle tu už jednou bylo. Tahle dvojka je úsměvně hrozná, ale ne tak "originálně" jako jednička. Až si člověk říká jestli je fakt pravda, že tohle někdo natočil a s klidným svědomím to vydává za film. Spíš taková Groteska.