Absolvent (1967)

Mike Nichols podobne ako pri svojom prvom snímu ukazuje svoje divadelné korene. komorná atmosféra filmov s divadelným nádychom mi vyhovuje. a tú bolo cítiť aj tu. skvele zvládnuté herecké kreácie najmä hoffmana, príjemné vizuálne pohľady kamery. mne osobne sa páči napr. jedna z prvých scén na pohyblivých schodoch počas titulkov za sprievodu príjemne znejúceho soundtracku simona & garfunkela. ten mimochodom sprevádza celý film veľmi dôstojne a duchaplne. Nevšedný, nenápadne sa rozbiehajúci príbeh podtrháva samozrejme skvelá práca režiséra. 4 1/2*

Adaptace (2002)

filmy tohoto druhu su mi maximalne blizke. kaufman vie ako dostat divaka, hoc aj na vlastnej slabosti. z filmu srsi ta prava energia a jednoduche myslienky, ktore dlho zostavaju vo mne.

Amarcord (1973)

hravé, silné, zábavné, skutočné a hlavne felliniovské. viac nepotrebujem.

Amazonia vertical (2004)

dalsie uzasne adrenalinove dobrodrustvo, v ktorom nie je priestor pre kaskaderov a specialne efekty, ale pre ozajstny boj s prirodou a so samym sebou...dalsi dokument demonstrujuci vasen ucastnikov k neposkrvnenej prirode a nesputanej slobode.

Americká krása (1999)

aura a silný zážitok, ktorým oplýva tento film je niekedy na neunesenie. keď si naň spomeniem, srdce sa mi naplní...ale veď to poznáte. ak nie, po vzhliadnutí to pochopíte.

Americký gangster (2007)

ak mam na mysli kvalitny hollywoodsky film, pristupny sirsim masam, urcite nemozem opomenut americkeho gangstra. film ma zaujal a drzal celu dobu. rezia ridleyho scotta nesklamala, naopak, bavila ma viac ako pri gladiatorovi. skvele charaktery vytvorili dvaja hlavni protagonisti, washington a crowe. netvrdim, ze tento film sa stane mojim zivotnym snimkom, ale jeho kvality mu netreba odopierat.

Animatrix (2003)

po vzhliadnuti som bol očarený. geniálne dielka, ktoré ma budu este dlho drzat.

Apollo 13 (1995)

pribeh ako stvoreny na sfilmovanie. tak sa aj stalo a ja som spokojny. americke, posobive a howa(r)dsky zabalene do komercneho balicka.

Arabela (1980) (seriál)

ach, mať tak čarovný prsteň a krásnu, tajomnú arabelu :)

Architekt odpadu (2007)

pre mňa prelomový dokument s myšlienkou, ktorá by mohla byť v budúcnosti jednou z ciest trvalo udržateľného rozvoja. obávam sa však, že z byrokratických dôvodov, vôbec nie jednoduchou...