Thor: Temný svět (2013)

Marvelovky mám prostě rád, nemůžu si pomoct. Druhý Thor je o něco temnější, ale v mnoha situacích si stále dokáže udržet nadhled (Loki ala Captain America, Thorovo kladivo na věšáku, cesta metrem) a právě to mě na tom baví. Samozřejmě, někdy je to krapet nelogické, ale to jsem u tohohle žánru schopen filmu odpustit.

Terapie - Série 2 (2013) (série)

Stejně návykové, jako v případě první série. A středy s Terezou Voříškovou jsou excelentní!

Klub poslední naděje (2013)

Co naplat, Matthew McConaughey zkrátka promění ve zlato všechno, na co v poslední době šáhne. Úžasný herecký výkon. V mých očích má právě Matt letos jako jediný šanci potrápit DiCapria při cestě za jeho prvním oscarovým oceněním.

Ona (2013)

Ach ten Scarlettin sametový hlas.

Špinavý trik (2013)

Mám obavu, že až si odstupem pár týdnů vzpomenu na Špinavý trik, tak jediné, co si vybavím budou výstřihy Amy Adams. A to je sakra málo na film, který se ohání tolika oscarovými nominacemi.

Vlk z Wall Street (2013)

Grandiózní tříhodinová podívaná. DiCaprio mě neustále utvrzuje v přesvědčení, že je opravdu nejlepším hercem současnosti.

Plán útěku (2013)

Když zavřete pospolu za katr Ramba a Terminátora, tak vám nepomůže, že jste četli knížku o tom, jak postavit dokonalé vězení, ze kterého nelze uprchnout. Možná kdyby se za jednou z těch masek bachařů skrýval Hulk, tak by měli chlapci šanci :-) Samotný příběh není nijak zvlášť propracovaný, ale souhra Arnolda se Slyem je zkrátka super a posílá všechny nedostatky do zapomnění.

Zmizení (2013)

I přes svojí delší stopáž si Zmizení dokáže diváka udržet neustále v napětí, pohrává si sním a nutí ho přemýšlet. Dlouho jsem neviděl takhle povedenou detektivku. Asi i vím proč - on už je totiž dneska skoro nikdo neumí pořádně natočit. Villeneuve, zdá se, našel ten správnej recept.

Kapitán Phillips (2013)

Ke konci filmu jsem si říkal, že je to po všech stránkách výborný a působivý, ale k dokonalosti tomu přece jen něco málo chybí. To jsem ovšem ještě netušil, že mi Tom za pět minut dvanáct vyrazí dech a zanechá mě v ochromení sledovat závěrečné titulky.

Den před krizí (2011)

"It's just money, it's made up. Pieces of paper with pictures on it." Ruku na srdce, zachovali byste se na jejich místě jinak? Těžko.