• Pohádka

Babí léto (2001)

Někdy vidíme svět smutnýma očima ... výstižně, mnohdy s užitím sarkastického humoru, vykresleno smutné stáří.

Láska s rizikem (2003)

Každý to odsuzuje a všimněme si....hlavně mužské pohlaví. Pročpak asi. Že by snad pánové "borci" neunesli kritiku "svého mužství" :-)?

Quantum of Solace (2008)

Nemohla jsem se rozhodnout mezi 3 a 4. Asi někde na pomezí - lepší 3 nebo horší 4. Akcí bylo hodně, ale mně se ve skutečnosti pořádně líbila až ta závěrečná, v níž vynikla krásná a talentovaná Olga Kurylenko.

Máj (2008)

Pozoruhodné dílo......kontroverzní a naprosto ojedinělé....vyvolalo ve mně smíšené dojmy. Nejprve jsem příliš porovnávala s literární předlohou, později však vnímala základní rozdíl - moderní umělecké zpracování pro dnešního "nečtenáře". Konec konců, proč se dnes držet při zemi a jen při tolikrát opakovaných interpretacích...Máj přeci není o ději, ale o obrazech přírody, což zde bylo dokonale vystižené. To vše výborně hudebně doplněné s perfektním hereckým obsazením, zvláště pak tito herci: Jan Tříska, Matěj Stropnický, Juraj Kukura, Vladimír Javorský a Sandra Lehnertová. Převládly ve mně tedy pozitivní dojmy, o čemž svědčí to, že jsem si Máj promítala hlavou celý den po jeho shlédnutí v kině a došla k závěru, že už se těším až jej uvidím znovu, ba co více, až vyjde na DVD...

Moulin Rouge (2001)

Muzikál, který mě poprvé odradil svým chaotickým a rychle se odvíjejícím bláznivým začátkem. Podruhé však absolutně smetl dále se rozvíjejícím dějem a originálně ztvárněnými písněmi. Ewan McGregor a Nicole Kidman, to je právě onen diamant, který se pokaždé rozzáří nejen v jejich, ale v závěru také v mých očích ...

Ďáblův advokát (1997)

Thriller, který mě bavil od začátku do konce. Jen více takových. Al Pacino je Ďábel na svém místě.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Pohádka s morálním poselstvím, u které mě vždycky zvláštně mrazí - za prvé ze strašidelného děje a za druhé z nádherné hudby