• Pohádka

Hanebný pancharti (2009)

Čerstvě po příchodu z kina: Možná se někdy rozepíši, momentálně stručně - jsem nadšená. Dnes již konkrétněji: Pro mě osobně film gradoval především ve čtyřech vrcholných scénách, a to: 1) úvodní scéna, v níž byla zdůrazněna nacistická rasová ideologie (přirovnání Židů ke krysám, prozrazení úkrytu Židů a jejich následné vyhlazení + únik Šošány); 2) příprava "akce kino"; 3) scéna v baru; 4) samotná "akce kino" (závěr filmu). Nadchlo mě zvláště herecké umění Mélanie Laurent a rakouského herce Christopha Waltze, který své herecké umění dokazoval již dříve v četných rakouských a německých filmech, nicméně si myslím, že narozdíl od rolí milovníků mu tato role byla "šitá na míru". Brad Pitt rovněž nezklamal. Quentin Tarantino jako vždy vše důkladně promyslel. Jsem ráda, že tentokrát ve filmu nebylo tolik nechutností, jako jindy, ale naopak více vtipných hlášek. Povedlo se mu výborně propojit vážné s humorným a za to mu patří naše díky. Osobně by mě zajímalo hodnocení tohoto filmu od někoho židovského původu.

Kniha mého srdce (2009) (pořad)

Nemyslím si, že bylo hlasování dobře promyšlené. Podle mého názoru měly být knihy rozděleny na světovou a českou literaturu a k tomu ještě zvlášť starší a současná literatura. Nelze přeci vedle sebe hodnotit například Babičku a Harryho Pottera. No uznejte sami...

Přešlapy (2009) (seriál)

Já se náhodou hodně bavím těmi příběhy ze života. Jak se ale zdá, nejlepší byl první díl s růží v pr... :-D , uvidíme, vidím to zatím na toto hodnocení.

Moře lásky (1989)

Jako vždy výborný Al Pacino. Nechybí tu napětí, vášeň ani humor.

Hon za svobodou (2004)

Pro mě osobně krásná romantika. Už se těším, až ji uvidím potřetí.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Máte pravdu, je to odpad, ale zase se skvěle bavim a za to musim dát hodnocení vyšší :-D