Operace Dunaj (2009)

Ta polština mi lezla tak krkem, že to bylo to co mi na filmu nejvíc vadilo. Jiří Menzel, stvořitel toho nejlepšího z našich filmů, už to dnes bohužel taky nevytrhne. Na Duška, Holubovou a Polívku začínám být pomalinku alergický. Martha Issová ve filmu umí pěkně vyslovovat slovo "prdel"! Už mne ty variace na okupaci v roce 1968 přestávají bavit.

Bílé peklo (2001)

Žádné příkrasy i když příběh skutečně nemožný ovšem natočen podle skutečné události. Úplně jsem cítil tu touhu kterou dobře znám dostat se odněkud zpátky domů a zde to bylo přímo z pekla sovětského tábora pro zajatce. Musím ovšem uznat, že Forell měl ve filmu nehoráznou kliku.

Pokémon (1997) (seriál)

Zde asi nikdo nebyl dítě. Zajímalo by mne kde jsou ti všichni co zbírali pokemony a horlivě sledovali seriál. Je jasný, že se z toho vyroste, ale na tu éru kdy to frčelo a já si to nahrával na VHS a hrávyl hru na Game boyi nezapomenu, musí se uznat, že nápad tvůrců byl geniální.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ani nevím co bych k tomu měl psát za komentář. Novodobý český film, kde se nedává důraz na příběh a nebo nějakou pointu či ponaučení. Dvě hodiny se tu píší a čtou SMS. Je zajímavé kolik herců se dá uživit na jednom filmu, kde by stačily maximálně čtyři postavy a bylo by jich až moc. Samozřejmě zde nechybí skryté reklamy na dopravní podnik města Prahy a nebo kafe a účast známých lidí co nemají s filmem nic společného(Divokej Bill a Karel Šíp). Kaiser dokazuje, že ještě vyleze na strom a umí hopsat jako za mlada. Jediný kdo mne ve filmu bavil byl Bartoška, protože devět desetin svého působení ve filmu sedí u počítače, nebo kouří a nebo oboje najednou. Nechybí ani roztomiloučké děti, ale ty nebyly zase tak protivný jako jinde. Naprostá zbytečnost na takový filmy vám sere bílej tesák.

Gauneři (1992)

Neřikám, že jsem nějakej "zkurvenej" Tarantinův fanoušek, ale Gaunery považuju za film po kterém už se všechno v jeho filmech opakovalo, záleží na každého vkusu zda v dobrým nebo špatným. Naprostý masakr s hromadou skvělejch žvástů i třeba mimo mísu příběhu(třeba o dýšku). Zkrátka "kurevsky" dobrej film.

Šejk (2009) (TV film) odpad!

Trest za to, že jsem si zase jednou v neděli pustil televizi a důvěřoval novému českému filmu, byl jsem po zásluze potrestán.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Zde na CSFD mají lidé rádi vězeňské instituce(Shawshank) a debily(Forrest Gump). V tomto filmu je oboje. Né vážně naprostá bomba a umělecké dílo. Všechny postavy jako by měli ty své filmové duše.

Vůně cibule (1975)

Cibuláč, už to jméno zní šíleně. Střeštěnost s vůní grotesky. Honička na kole je asi nejlepší scéna z filmu. Rozhodně to má nápad, třeba chlapík co vypadá jak Hitler, nebo teplí pistolníci a smrdlavej dech jako zbraň!

Údolí včel (1967)

Naprosto autentický obraz středověku, úplně jsem cítil železo a oheň. Mistrovské dílo, kde scény vypadají skutečné ani si nechci domýšlet, že ti psi tu srnku doopravdy zardousili a podříznutí Leonory se zdálo hodně živé. Herci naprostá špice, tohle už se dneska prostě nenatočí.