Láska je láska (2012)

Nejdříve jsem si myslela, že se tvůrce filmu nedokázal rozhodnout pro to, co vlastně chtěl natočit, že nevěděl, jestli to bude komedie nebo drama. Prostě v tom vidím záměr a jistý klad. Nakonec z toho vyšel hořkosladký příběh a právě takový je sám život. Ten taky není pouze černý nebo bílý. Láska má mnoho podob a mají na ni právo všichni. Ať se nám to líbí nebo ne. Záběry na Charouze mi trošku kazily výsledný dojem z filmu. Holt si reklama zase vybrala svou daň, ale tohle bylo až přespříliš okaté nebo spíše přímo do očí bijící. Jinak je to moc hezký film. Klidně uvítám více takových.

Agatha Christie's Poirot - Vražda na golfovém hřišti (1996) (epizoda)

Vychloubačným a chvástavým lidem neuškodí, když je někdo klepne přes prsty. Alespoň jim spadne hřebínek. Tentokrát to bylo o knírek. Neumím si ale Poirota představit bez něho. Však ten francouzský detektiv dostal za vyučenou.Poirot to zašmodrchané klubko krásně rozmotal. Ale na to už jsme u něho dávno zvyklí.

Zelená vlna (1982)

Některé epizodky byly celkem vtipné. Takových předvíkendových honiček jsem si jako malé dítě taky pořádně užila. Dneska prchám z práce stejným způsobem. V dnešní době je Praha zasekaná nejen před víkendem. Škoda, že je to takový zvláštní slepenec. Překvapilo mě, že hudbu složil Karel Svoboda. Vorlíček už natočil mnohem lepší filmy. Holt, není každý den posvícení.

Footloose (1984)

Jestli to skutečně odtančil Kevin Bacon, tak před ním musím smeknout. Já bych totiž dopadla jako ten jeho kámoš, co neuměl tancovat. Nejsem teda žádný hrom do police, ale spíše se stane, že záhadným způsobem vypadnu z rytmu. Ovšem tento záhadný způsob by nevyřešil ani slovutný belgický detektiv. Asi to bude něčím mezi nebem a zemí. Když tancoval Kevin Bacon,tak z něho vyzařovala neskutečná energie a vypadal, že si každý pohyb jednoduše užíval.

Sláva (1980)

Původně jsem chtěla napsat, že miluju jen několik scén z tohoto velmi jednoduchého příběhu. Ale to je velký omyl. Miluju celý film a těch několik scén je prostě taková třešínka na dortu, který vůbec není přeplácaný nebo dokonce přeslazený. Hudba a taneční čísla jsou přesně ty ingredience na kterých tenhle film stojí.Neřešila jsem, jestli herci vypadají na šestnáct nebo jestli vypadají, tak jak vypadají. Nechala jsem se unést.

Příběhy z temnoty (2008) odpad!

Po dlouhé době se mi dostalo do rokou něco, co už si v životě nepustím, protože to byla obrovská ztráta času a jedna velká nuda. První příběh absolutně nazajímavý a recyklovaný. Kameraman tohoto kousku by zasloužil pár facek. Ty jeho záseky nebo jak by se to dalo nazvat mi málem způsobily mořskou nemoc. Druhý příběh na tom není o moc lépe. Měli se držet jen jedné roviny a ne do toho plést ještě legendu a nebo to měli udělat opačně, to už je ale v tuto chvíli jedno. Nejzajímavější figurou byl ten klaun. Sám o sobě vypadal děsivě. Ta Krvavá Mary, která tak ráda prozkoumávala krční tepny, byla úplně k ničemu. Vždyť ani pořádně neděsila, když se někde objevila. Ten černoch obalený zlatými prsteny, který příběhy uváděl a zároveň ukončoval, mě strašně rozčiloval. Vůbec bych se nedivila, kdyby se tm u něho objevil nějaký děsivý přízrak a chtěl mu ublížit. Nejsem nijak zvlášť škodolibá, ale on by si to zasloužil.

Dvojí identita (2009)

Val Kilmer od dob, co jsem ho viděla naposledy trošku ztaťkovatěl. Sedla by mu spíše role v nějakém rodinném filmu. Tam by se svou vizáží více než slušně zapadl. Určitě bych ho tam viděla mnohem raději, než jako nějakého akčního hrdinu. Vždyť tady vypadal, že ho bolí snad všechny možné i nemožné klouby a svaly. Dřevěná loutka na provázkách se pohybuje skutečně lépe. Film nenabízí nic převratného a už vůbec ne zábavného. Všechno je takové nemastné a neslané. Prostě jeden divný nevýrazný guláš, ve kterém jsem se ztratila. Navíc to působí, že je to delší než je uvedeno.

Vánoce bez Santy (2006) (TV film)

John Goodman byl jako Santa Claus téměř k nepoznání. Ovšem, to by byl zřejmě každý. Na postavu Santy se hodil opravdu výborně. Osobně Santu k Vánocům nepotřebuju, protože nám dárky pod nastrojený stromek dává někdo úplně jiný. Ale o to tu nejde. Také bohužel zjišťuju, že Vánoce začínají být čím dál tím víc o komerci. Sotva skončí letní prázdniny a obchodníci už začínají zbrojit na Vánoce. Hlavně, aby tržby letěly strmě vzhůru. Kde je to pravé kouzlo Vánoc a atmosféra?

Agatha Christie's Poirot - Případ v ulici Hickory (1995) (epizoda)

Rozdíly mezi Brity a Belgičany jsou opravdu velmi značné. Scény s kulturními střety mezi Jappem a Poirotem celý příběh hodně odlehčovaly, ale také bohužel strhávaly všechnu pozornost na sebe a odváděly ji od závažného zločinu. Jejich drobné šarvátky se začínají krásně stupňovat. Já si ani nepomatuju, jestli jsem někdy viděla paní Jappovou. Není ona náhodou něco podobného jako paní Colombová? U tohoto příběhu mě obzvlášť zajímalo, jak se to celé rozplete.

Líbáš jako ďábel (2012)

Helena se tady projevila jako taková lehce naivní blbka. Nechat kufry ve vlaku? O veškerou legraci se v tomhle filmu stará Eva Holubová. Scény s ní byly sice bláznivé, ale alespoň jsem se při nich bavila. Ještě byl celkem vtipný výstup Langmajera s Nelou Boudovou, když měli spolu menší dostaveníčko. Bartoška se vždycky někde objevil a něco trefného řekl. Škoda, tenhle příběh zůstal někde napůl cesty. V tom Maroku to na můj vkus mohlo být ještě mnohem bláznivější. Zoru Ullu Keslerovou jsem zřejmě přehlédla jako krajinu, protože jsem si jejího jména všimla teprve v závěrečných titulkách.