Španělská paradentóza (1986) (TV film)

Tenhle film neví, čím by chtěl vlastně být. Jako by stál na nějaké křižovatce a neměl tušení, jestli se vydá vlevo nebo vpravo a tak stojí někde napůl cesty. Na komedii je málo komediální, na drama málo dramatický. Přitom z obou žánrů je tu situací celkem dost, ale zase žádný nevyčnívá. Takže vlastně vaří jenom z vody a svůj potenciál prostě přešel mílovými kroky.

Nechte to na mně (1955)

Oldřich Nový se snažil strašně moc, ale na druhou stranu se musel také trápit. Vždyť on byl velká hvězda prvorepublikových filmů, vznešený člověk a elegantní muž a teď tohle. S ním tu hrají i jiní,kterým patřila plátna kin za první republiky. Podobné filmy beru jako jejich degradaci. Ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat. Ignorovat tyto filmy nechci. V podobné situaci, jako se ocitl pan Patočka, jsem se ocitla taky a taky jsem k tomu všemu přišla jako slepá k houslím.

O loupežníku Olbramovi (1985) (TV film)

I pozapomenuté pohádky by měly dostat šanci, aby se znovu objevily ve vysílání. Tahle milá pohádka by si to určitě zasloužila. Příběh má jednoduchý. Hraje tu plno dobrých herců. Vladimíru Kratinovi role správných chlapů sedí perfektně. Ladislav Mrkvička se v roli sluhy pěkně vyřádil. Pavel Rímský mě bez vousů hodně překvapil. Já jsem si myslela, že je nosil odjakživa. Tady bez nich vypadal jako mladíček.

Náledí (1982) (TV film)

Tak tohle vypadalo přesně jako jeden z mnoha bakalářských příběhů, které vznikaly pod taktovkou ČT. Určitě by se tahle malá komedie mezi nimi vyjímala. Oldřich Navrátil, hraje člověka , který se do něčeho zaplate ani neví jak a pak z toho musí vybruslit. Měl zkrátka toho škodylaka své ženě půjčit. Laďka Kozderková měla skutečně talent přímo od boha, ale zase toho tady tak moc nepředvedla. Na to bylo moc málo času. Hrála v lepších filmech.

Terkel má problém (2004)

Tenhle animák jsem si pouštěla při obědě o polední pouze. Už to dělat něbudu, protože při některých hláškách jsem se málem udusila. Dětem bych tenhle příběh nepouštěla, ale když jdu kolem naší základky a slyším, co některá děcka dokážou vypustit ze svých úst, tak je to vlastně úplně jedno. Animace je docela strašná. Dabing byl parádní. Marek Eben holt musí někdy vyklouznout ze své ulity.

Řeka čaruje (1945)

Růženě Šlemrové šly takové paničky naprosto skvěle. Jako by snad právě pro tyto role byla přímo stvořena. Trošku mi tady vadila ta její francouzská slovíčka, na které kladla až moc velký důraz. Nicméně, se tím její postava chtěla ještě více povýšit nad ostatní. Myslím, že po Františku Hanusovi musela tehdy toužit většina mladých žen a dívek. Je tu nádherně nasmímaná příroda. Řeká Sázava má skutečně něco do sebe, takže klidně může i čarovat. Zřejmě učarovala i Václavu Krškovi, když sem zasadil děj tohoto filmu. Vůbec se mu nedivím. Nemohl si vybrat lépe. Však taky Sázava je pro romantiky jako dělaná.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Dnes si říkám, jak jsem na takové filmy mohla koukat. Tenkrát ale pro nás znamenaly strašně moc. Jason byl prostě nejdokonalejší borec pod sluncem. V některých momentech působí film hodně humorně. To je samozřejmě tím, že jsem znovu po letech koukala na film dospělýma očima. JCVD tady má v jedné scéně tak kamenný obličej, že by klidně mohl strčit do kapsy Terminátora. Teď mě napadá, že role té mlátičky je snad jediná záporná v jeho filmové kariéře. Nevybavuju si, kdy ještě král zmetka. Viděno s naprosto šíleným dabingem.

Rebelka (2012)

První půlka filmu je skutečně zábavná, ale když se animák přenese do druhé půlky, tak nastane útlum. Což je škoda, ale na druhou stranu je pochopitelné, že to tak muselo být. Prostředí, kde se příběh odehrává bylo úžasné. Skotsko jsem v ten moment měla jako na dlani. Animátoři odvedli opravdu velký kus práce. Také jim za to patří můj velký dík. Merida se mi se svými rudými vlasy naprosto zaryla do mozku. Takže si ji budu velmi dlouho pomatovat.

Pouť (2010)

Cesta je cíl, nikoliv to, co na člověka čeká na jejím konci, ať už je samozřejmě jakýkoliv. Je úplně jedno jaké jsou pohnůtky vašeho potuvání. Lidé jsou formovaní tím, co se jim na jejich cestě přihodí. Mohou najít sami sebe, poznají nové přátele a uvědomit si mnoho dalších věcí, na které by v normálním životě ani nepomysleli. Španělská krajina byla krásná, ale drsná. Nejsem si tak úplně jistá, jestli bych se někdy na podobnou cestu vydala. Asi by si to dlouho, ale hodně dlouho rozmýšlela.

Racek má zpoždění (1950)

Když si spoustu věcí odmyslím a nad spoustu věcí se povznesu, tak je to vlastně celkem příjemný film nabitý optimismem a radostí z práce. Hraje zde plno dobrých herců. Z nichž určitě nejvíce vyniká Rudolf Deyl. Ale i Vrchota a Řepa stojí za koukání. Komunistická strana na to šla velmi chytře, neboť pochopila, že film je velmi jednoduchým nástrojem na ovládání lidí a přitom jim vštěpovala svou jidinou víru. K tomu se film využívá i dnes.