Arn (2007)

Méně výpravná severská obdoba Království nebeského (viděna z trochu jiného úhlu). Je až s podivem, kdo že to všechno nezachránil život úhlavnímu nepříteli všech křesťanů Saladinovi ...? :-) Bitvy občas působí trochu naivně (hlavně ta závěrečná - ta byla chvílemi k popukání), ale jinak spokojenost; takže za poctivé 4 hvězdy!

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Krajně nesympatická moderátorka, její styl, trhaná gesta, arogantní projev - to opravdu není můj šálek kávy!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Asi by více odpovídaly 3 hvězdičky, ale tuhle dvojku mám fakt rád, takže jsem hodnocení trochu nekriticky nadsadil ...

Horší než smrt (2007)

Nenápadný snímek, který by ovšem bylo velkou chybou nechat bez povšimnutí!

Soudný den (2008)

Kombinace Šíleného Maxe, 28 dnů/týdnů, Resident Evilu apod. mne docela bavila. Odkazů na podobné filmy jsou zde mraky. Neil Marshall se očividně inspiroval receptem Karla Čapka "Jak pejsek s kočičkou vařili dort". Dáme tam 10 dkg Maxe, pár zombíků, 1 Lassie - virusek, několik rytířů, hrdinského afroameričana, ňáký pěkný fáro od Jamese B., krapet sado/maso/kanibalo, ...., pěkně to všechno zamícháme, mírně povaříme a můžeme servírovat. Někoho z toho bolí břícho, někoho hlava (pár hlav si tam taky zaplachtí) a někdo se dobře baví, tak jako já. Takže u mě dobrý :-)

Mrazivé peklo (2008) (TV film)

Už sám český název napovídá o co při sledování snímku půjde - ano dokoukat tento blábol je opravdové peklo! Absence logiky mne u podobných snímků už nepřekvapuje, ale to co tvůrci předvedli, je opravdu síla. Legrační Yetti prochází „zajímavým“ evolučním vývojem, kdy se z potácivé chůze vypracuje k superskokům ala Hulk. Doplnil bych komentář uživatele viperblade o další majstrštyk Mirka Dušína, a to jak visí nad propastí na dvou prstech a hravě si poradí se svou váhou a navíc i s tou 600 kg vážící mrskající se opicí – to už je skutečná frajeřina (Amíci jsou holt namakaní i když na to nevypadaj, takže pozor na ně :-). Místama mi to přišlo jako parodie na tvorbu Tromy; možná jim tvůrci chtěli vzdát hold (což se jim moc nepovedlo). Uvedený výtvor jsem bohužel sledoval ve střízlivém stavu, takže jsem se ani moc nezasmál komickému (chtěnému i nechtěnému) vyznění řady scének – „přítel“ v kokpitu/v komatu (nahradil přítele na telefonu); novodobý Meresjev („chytře“ využívající ruku kamaráda); „sympatická“ ženská představitelka, která by svým chrupem hravě zakousla i samotného Opičáka; záporná postava mlsouna, co si ulil dvě čokolády Orion (za což musel v závěru zaplatit); ... Škoda, protože prvotní myšlenka určitě nebyla tak marná ... Asi proto dávám jednu hvězdičku i když by snímek jinak byl jasným kandidátem na odpad.

Kyklop (2008) (TV film)

No tak to byl teda "nářez". Eric Roberts se opět propadl o něco hlouběji do stoupy, ale aspoň se tváří jako herec; což se o ostatních představitelích tvrdit nedá. Hlavní hrdina Markus vystačí s jedním a stále stejným úsměvem idiota; vedle nesympatické "krasavice" Barbary vypadá i Kyklop jako Brad Pitt. Kvalita dialogů zde již byla zmíněna, takže jen doplním větu, která pobavila zase mne „... Oni nejdou po silnici!“ – patřila k těm složitějším (rozvitějším). Prostě celé to působí dojmem, jako když kočička s pejskem pekli dort: posbíráme po hospodách pár opilců a pod mostem pár bezdomovců – navlečem je do hadrů ze smeťáku; doplníme je jedním trochu známým hercem (kterého přepadneme v ranních hodinách na cestě z tahu, takže ani neví, že se k něčemu upsal a že nešlo jen o autogram); přidáme pár kulis, které si vypůjčíme od dětí z hereckého kroužku ZŠ; natočíme pár záběrů z populárních rumunských lesů; doplníme prostředím z levné PC hry a všechny zbývající peníze vrazíme do digitálního Kyklopa; dialogy opíšeme ze Slabikáře pro předškolní děti a vše pořádně zamícháme a povaříme ... Ani nevím, proč jsem dal tak vysoký počet hvězdiček, asi kvůli tomu Kyklopovi. A možná bych i přidal, kdyby na závěr sežral Markuse, Barbaru, zbytek otrapů, režiséra, scénáristu, kostyméra, ... prostě všechny, kdo se na tomto veledíle podíleli (nebo podělali ? :-(

Reigo - Monstrum z hlubin (2008) odpad!

Naprostá šílenost! Za speciální efekty by se nestyděly ani děti v mateřské školce, dialogy by zvládly také levou zadní. Nepřepsal se někdo v datumu výroby tohoto skvostu? Nemělo tam být spíše uvedeno 1908? Pak bych možná mnohé pochopil. Nebo jsem jen nestrávil pokus o velmi "umělecky" pojatý snímek? Možná kdybych si od svého 2,5 letého syna vypůjčil jeho oblíbený parník, kachničku a delfínka, tak ve vaně mobilem (abych se přiblížil otřesné kvalitě záznamu) natočím poutavější dobrodružství. Odpad je v tomto případě velmi milosrdné hodnocení. Ani nevím co mne přimělo vydržet celých a alespoň 100x proklínaných 81 minut ....

Černé ovce (2006)

Já jsem se docela bavil. Ekologická aktivistka mi svým vzhledem i posláním připomínala mou "oblíbenou" postavičku z naší politické "elity" - Kateřinu Jacques ze strany Zelených. Asi hledala odpověď na otázku "Co je to biomasa?" Vzhledem k tomu, že se ve zdraví dočkala konce snímku, odebírám jednu hvězdičku :-(

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Asi nikdo nečekal nějaké veledílo - snímek je nutno brát jako béčkový/céčkový film, který často nechtěně pobaví (scénář, triky, logika, dialogy,...), hemží se to v něm veskrze rumunskou potravou pro zmutované hadice, s hlavní značně vyhaslou hvězdou z pobřežní hlídky (buď byl v alkoholovém opojení, že tuto roli vzal nebo je na tom finančně opravdu špatně). a při jehož sledování je potřeba vypnout mozek (tady bude mít asi problém J.Paroubek se svým populárním "sexy mozkem" :-).