• Rodinný

Temný rytíř povstal (2012)

Môj záver je taký že chýba dopad z Temného Rytiera pretože Rises je moc vzdialený od reality...Joker atakoval niečo nám nie zas až tak vzdialené,jeho hrozba sa týkala bežných ľudí a prakticky by sa to stať mohlo,viz scéna s ľoďou v Dark Knight,to je niečo čo cíťiaceho človeka zasiahne a donúti premýšľať...podobné prvky tu chýbali a tak z toho zostal hlavne výborne napísaný a natočený thriller

Wrestler (2008)

Aronofského tvorba mi nesedí.Nebavilo ma legendárne Rekviem,ani Fontána.Zato Wrestler z neakého záhadného dôvodu je film ktorý si ma získal.Bude to asi tým užasnym pocitom nostalgie ktorý s filmu vyžaruje.Film sa kĺže svojím volným tempom,maximálne ťaží s príjemného Rourkovho výkonu.Veľmi komorné tiché dielko.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Prvý film bol po všetkých stránkach výborný.Postavil základ pre tento film.Dvojka silne čerpá z prvého filmu vďaka čomu sa stáva mohutnejšia a monumentálnejšia,scenár je špičkový,jeden z najlepších akých poznám.Sekvencie z prvého filmu su bravúrne zakomponované do filmu.Excelentné dielo!

Big Lebowski (1998)

Máloktorý film srší takou dementnou genialitou (oxymoron) ako Big Lebowski.Človek by neveril že film, ktorého hlavný konflikt je očúraný koberec,by mohol fungovať ale čo čert nechcel! Čo je vlastne Lebowski?Komédia?Detektívka?Film noir?Big Lebowski je všetko toto dohromady a úspešne!Pri každom zhliadnutí sa klaniam pred týmto filmom na moj vlastný koberec ktorý "ties the room together" :-)

Občan Kane (1941)

Dá sa k tomuto filmu niečo dodať?Občan Kane je geniálne dielo.Moderná filmová reč je nesmierne vďačná za existenciu tohto filmu.Retrospektíva,rozbitá chronológia,dokumentárne postupy,plne ostré a viacplánove zábery.Scenár geniálny,a herecké výkony!Hádžem hrach na stenu.Občan Kane je nadfilm.

The Nostalgia Critic (2008) (seriál)

Verím že Dougov prejav nemusí rezať každému.Keď si púšťam najnovšie epizódy tak spolubývajúcich to neskutočne irituje :D.Áno Doug podáva svoje rozbory veľmi extravagantnou formou,ale na druhej strane maximálne trefnou.Tento seriál ma takpovediac naučil rozoberať filmy :)

RKO 281 (1999) (TV film)

Tento film je jeden podivný prípad.Ako samotný film absolútne nefunguje,ale ako určitý "doprovodný" materiál ku Kaneovi je vynikajúci.

Jánošík (1921)

Nemáme sa za čo hanbiť! Prvý slovenský celovečerný film používa všetky dovtedy známe filmové vyjadrovacie prostriedky a niektoré aj dovtedy moc nepoužívané (dvojitá retrospektíva-Inception pred 100 rokmi :D).Veľmi vydarené dielko.