Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

To byl zvláštní film, kterej se mi hodně líbil, aniž bych věděl proč. Javorský si střihnul postavu šaška, kouzelníka, učitele i erotomana evidentně s chutí, dětští herci byli poměrně netoporní (na rozdíl od Pavla Zedníčka), jenom - co vlastně bylo? Pohádka? Satira? Rodinný film? Asi všechno dohromady...Ale dobrý.

Smrtící epidemie (1995)

Možná spíš 2 1/2. Mám rád většinu herců, mám rád i Petersenovu Dokonalou bouři, ale tohle na mne nijak nezapůsobilo. Neuměl jsem se dostat do děje a bylo mi úplně jedno, jak to celé skončí...Ale to je asi spíš moje chyba, že jo?

Kolem republiky (2002) (TV film)

Vím něco o dokumentární tvorbě a jsem přesvědčen, že takhle by to mělo vypadat! Skvělý dokument o životě v pohraničí a o železniční dopravě.

Tři slunce (2004)

Putování feministky, zhulence, klonu Mistra Záviše a dost šílenýho děcka po morem zamořeném Švédsku, plném magorů. Čtvrtou hvězdu dávám za konec, ten mě celkem dostal.

Les mrtvých (2009) (TV film)

Já jako nevim. Chvílema to měla docela atmosféru, ale nějak jsem nepobral pár věcí: kuší střílí dezertéři, nebo duchové loupežníků? V lese leží mrtvoly, každý o nich ví, ale nějak to neřeší...Dolanský je tragéd, "hraje" stejně v komedii, jako v tzv. hororu. Tady navíc je jeho role omezena na to, že hází maniakální pohledy a pokřikuje na všechny ostatní: "Táhni, kořalo!" Naopak se mi líbila jeho prostopášná paní. Jednu * přidávám za tu od mravenců olezlou mrtvolu, ta byla fakt dobrá! A konec jsem taky nepochopil.

Komando (1985)

Arnold je největší masér!

Sněžná noc (2009) (TV film)

Po naprosto šíleném Lovci vodního ticha mne tentokrát tvůrci mile překvapili: skvěle zahrané - až na Čvančarovou a toho cikánského klučinu - pěkná kamera, pěkná atmosféra. Oba Dlouzí fantastičtí. Reálně ***1/2, ale nemám problém zaokrouhlit nahoru.

Díra (2001)

Mně to přišlo docela dobrý až na ten ujetej konec. A Thora se mi líbila podstatně víc než už od pohledu protivná Kiera.

Ghetto (2006)

Hodně zvláštní film o spolužití Židů a Němců v Litvě. Přišlo mi to trochu nedotažené, ale na druhou stranu ta divadelní stylizace mi vyloženě sedla. A naprosto uchvacující byla žena - loutka a její partner břichomluvec.

Všichni nebyli vrazi (2006) (TV film)

Celkem slušně odvedená práce, která mě nijak neurazila, ale ani nenadchla. Navíc se mi nějak nechce věřit tomu, že pokud někdo, jehož původ nebyl právě árijský, nechtěl do transportu, tak mu stačilo odpárat hvězdu a mít trošičku kliku. pokud to tak bylo, tak by to snad chtělo dát za pravdu popíračům holocaustu.