• Romantický

Alenka v říši divů (2010)

Když už chtěl Burton natočit Alenku, tak doopravdy nechápu, proč si musel vymýšlet vlastní příběh. Příšerná slátanina. Hrozné.

Cesta (2009)

Hillcoat dokale vystihl Cormackův popis apokalyptického světa- takhle nějak jsem si to představovala během toho, co jsem četla jeho knihu. Film určitě patří k těm zdařilejším adaptacím knižní předlohy, tvůrcům se podařilo dokonale ztvárnit dějovou linií. Ovšem myšlenky, pocity hlavního hrdiny, kterými kniha oplývá jsou zde zachyceny jen velmi povrchově. Navíc mi zde chybí dynamičnost- zatímco knihu čtete jedním dechem, film Vás celou dobu až tak nezaujme. 70%

Na velikosti záleží (2009)

Takhle dobře jsem se už dlouho nepobavila, a to vůbec nejsem fanoušek komedií:).

Sladký život (1960)

Příběh "zbytečného člověka" ve zbytečně dlouhém filmu.

Pád (2006)

Vizuálně pěkné a nápadité, ale dějově spíše nudné. 50%

Královna Viktorie (2009)

Skvělé natočené historické drama, které se nesnaží o přeromantizované pojetí vztahu Viktorie a Alberta, ale spíše o co nejrealističtější pojetí tohoto vztahu- kde přátelství přeroste v lásku.

Zrození šampióna (2009)

Velký, ale křehký obr a malá žena s velikým srdcem. Herecké obazení skvělé; S.Bullock, která se konečně vymanila ze škatulky "zamilovaných" . Prostě film, u kterého se pobavíte, ale i posmutníte. Škoda jen, že Oskary nejspíš ovládne komerční Avatar, protože tenhle film by si sošku rozhodně zasloužil.

Půlnoční polibek (2007)

Jedné noci, v jednom městě, jeden polibek.............nezapomenutelné.

Bratři (2009)

Nechápu, zda američané neumí číst (titulky) nebo si vážně myslí, že film mohou natočit jen oni, protože jak jinak si vyyvětlit jejich libování si v předělávkách filmů natočených mimo USA. 20 minut mi stačilo a opravdu se nemíním dívat na to samé jen s jinými herci, takže nebudu ani hodnotit, ale opravdu mě to štve a smysl mi nějak unikáááááááááá.

Vyfič! (2009)

Během první poloviny jsme to chtěla vzdát, ale druhá polovina mě celkem mile překvapila. Pár momentů je zde opravdu silných ( scéna v bazénu, rozhovor s matkou, finále), jiné pasáže jsou však pěkně nudné (především na počátku filmu)- takže ve výsledku 70%.