• Romantický

Sherlock Holmes (2009)

Spíše než že koukám na detektivku, jsem měla pocit, že se jedná o komedii. Dokonce i vysvětlení případu na mě působilo jako čirá nadsázka. Žádného Sherlocka jsem nečetla, takže nemohu srovnávat s originálem a autorovými záměry. Ale celkem zábavná podívaná, když se povznesete nad to, že jsou oba nesmrtelní a vševědoucí.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Imaginarium Dr.Gilliama, co více říci, film velmi zvláštní, ne-li šílené, ale vizuálně velmi hravé.

Lítám v tom (2009)

Jason Reitman opět překvapil. Film, který vypráví o všem důležitém v životě, ale bez přehnané sentimentality a ještě k tomu s velmi milým humorem. G. Clooney zde exceluje. Velmi příjemná podívaná.

Vojna a mír II: Nataša Rostovová (1966)

Scéna z prvního Natašina bálu patří k těm nejkrásnějším davovým scénám, jaké jsem zatím měla možnost vidět- nádhera.

Dvojka (2009)

Dokumentární styl nasnímání tohoto filmu jen umocňuje celkovou atmosféru této psychologické sondy do partnerských vztahů. 70%

Nebezpečná krása (1998)

Zajímavá kombinace romantického příběhu a inkvizičních praktik okořeněná lehkou dávkou erotiky.

Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij (1965)

Rozhodně tomuto filmu nemohu upřít grandiózní ztvárnění bitev a zajímavou kameru. Problematické jsou však pro mě herecké výkony- nemůžu si pomoci, ale příšerné přehrávání herců a celkově spíše divadelní pojetí mě opravdu neuchvátilo, jediným světlým bodem zůstává výkon V.Tichonova; navíc je celkové herecké obsazení v dosti pokročilém věku- jako by v tehdejším SSSR neměli žádné mladé herce. Navíc, scénář je chvílemi dosti bodový a zdá se mi, že nečtenář se zde ve všech těch vztazích musí chvílemi ztrácet, i když chápu, že převést tak rozsáhlé dílo na filmové plátno a zachovat jeho atmosféru a dokonale vyjádřit obsahové sdělení je úkol takřka nemožný. Možná by scénáři prospělo zaměřit se jen na hlavní línie románu a nesnažit se ztvárnit vše doslovně. No, uvidíme, jak překvapí další díly.

Opilí láskou (2002)

Tenhle film mě opravdu vůbec ničím nezaujal, žádné emoce.....nuda. Možná je to tím, že A.Sandlera opravdu nemusím.

Panika v městečku (2009)

Skvělý nápad, hravost, parodie.....................jen ke konci jako by si autoři nevěděli rady a smíchali dohromady vše možné i nemožné.

Oněgin (1999)

POvedená adaptace, která svým obrazovým pojetím celkově umocňuje a dokresluje Puškinovo dílo (výběr exteriéru, nasvícení scén a jejich atmosféra jsou naprosto v duchu romantismu). Ralph Fiennes opět dokazuje, že je PAN HEREC- neznám nikoho dalšího, kdo by uměl tak dokonale vše vyjádřit jen očima (ten jeho kukuč prostě miluju :)).