vurhor

Milovník filmové hudby

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 9.7.2016  00:22
    Anastázie (1997)

Z nostalgie jsem se při sledování celou dobu usmíval. (a zpíval) Však to taky byl jeden z nejoblíbenějších animáků mého dětství. A ne, asi nikdy nevyrostu. :3 Mimochodem, až teď jsem si všiml, že film je protikomunistický - Aby zlý Rasputin zničil rod Romanovců, zaprodá duši ďáblu a za pomocí pekelných sil vyvolá bolševickou revoluci. Průměrné 4*

• 13.4.2018  17:54
    Annihilation (2018)

Podivné, skličující a pěkně natočené sci-fi (mírně hraničící s hororem) Annihilation je od stejného týpka, co natočil Ex Machinu, takže je vcelku jasné, že žádnou kopu srandy bychom očekávat neměli. Nejedná se však o žádnou dobrodružnou jízdu, kde je jasně definované, kdo je ten dobrý a špatný, film je mnohem hlubší a složitější, přičemž na vás bude házet chytrá témata o lidské nátuře a životu obecně. Vizuál a atmosféra jsou perfektní, není tam žádná přehnaná CGI, což obzvlášť v dnešní době je vcelku osvěžující, plus Natalie a Isaac jsou oba sympaťáci. Nicméně jedním ze zásadních problému je však fakt, že film je celkem utahanej. Jistě, na pomalém filmu není nic špatného, obzvlášť v onom bizarním stylu, jaký zde Garland prezentuje, nicméně stále by měl udržovat divákovi pozornost, v čemž snímek trochu klopýtal. Obzvlášť ty flashbacky z minulosti Portmanové mě vytáčely, takové otravné brzdění hlavní zápletky jsem už dlouho neviděl. Annihilation je určitě snímek, na který člověk hned tak nezapomene, ovšem že by se jednalo o nějaký průlomový film z žánru sci-fi, to se taky vůbec říct nedá. Lepší 3*

• 17.5.2017  23:35
    Anthropoid (2016)

Anthropoid se mi hrozně těžko hodnotí. Musím se na něj totiž dívat objektivním okem a zkoušet si představit, že mě neovlivňuje moje češství, tedy že na něj koukám jako někdo ze zahraničí. Ale i přes tyhle představy musím říct - líbilo se mi to. Build up, napětí i samotnou akci si Sean Ellis zmáknul pěkně, navíc Cliliana Murphyho jsem měl vždycky rád, a Jamie Dornan (byť občas hraje v pěkných sračkách, však víme co mám na mysli) je taky hodně šikovnej. Určitě to není žádná pecka, některé scény se až příliš táhly, další byly zbytečné atd., nicméně ve výsledku se jedná o opravdu velice slušný historický thriller, který dělá původním hrdinům čest. A na kostelovou scénu budu ještě dlouho vzpomínat. A hudba je tam taky parádní. Průměrné 4* Btw, nadávání na přízvuk zahraničních herců je totální nesmysl. Vždycky se prostě dělalo, že anglicky mluvící herci se snažili napodobit typický přízvuk určitého národa, přičemž je prostě pravda, že většina Slovanů, včetně Čechů, má tuhle lámavou bramborovou angličtinu. Zcela hloupá výtka.

• 11.3.2017  09:33

Herní sérii Assassins Creed vděčím především za to, že díky ní dokážu zpaměti vyjmenovat všechny členy rodiny Borgiů, říct v jakém století žil Richard Lví srdce nebo Leonardo Da Vinci, plus až někdy navštívím Florencii, Benátky nebo Řím, přesně budu vědět, jaké památky a místa budu chtít (tentokrát naživo) vidět. Zatímco hry se převážně věnovaly příběhové lince onoho určitého předka v minulosti, přičemž přítomnost v moderním světě zde byla pouze okrajová, film to udělal přesně naopak. A dost narazil. Určitě chápu, že zfilmování takovéhle série bude chtít určité změny, tvůrci to ale nezvládli. Působí to mdle, divně a nezáživně. A přitom je to docela pěkně natočený, plus Fassbender výbornej. A při těch skákacích scénách v Madridu jsem nostalgicky pokyvoval hlavou. Ovšem to je možná tak všechno, co si z toho filmu budu pamatovat. Sakra, serte na tu přítomnost a zaměřte se na ty věci minulé! Zeptejte se každého, kdo ty hry hrál, každý vám řekne, že ty pasáže z přítomnosti byly nuda jak sviň! Slabší 3*

• 22.12.2017  09:11

Atomic Blonde má v první řadě dost nevyváženou strukturu příběhu, který je zbytečně složitý, banální a vcelku nepřehledný. Ale sakra, ten film má styl! Kombinace parádního soundtracku s vizuálně podmanivými scénami z prostředí osmdesátkového Berlína byla radost pro ucho i oko. Nemluvě o tom, že Theronová je nejen nesmírná krasavice, ale taktéž parádní herečka s mega dávkou charismatu. Bojové sekvence vesměs oukej, ovšem naprostou korunu tomu dává zatraceně promakaná akční pasáž, která, bez JEDINÉHO střihu, trvá asi 10 minut. (Hned po dokoukání filmu jsem si ji musel dát znova.) Ve výsledku se dá říct, že Atomic Blonde není pod skořápkou žádné originální veledílo, ale strašně dobře se na to kouká. A na Charlize Theronovou taky, nebudu lhát. Slabší 4*

• 2.5.2018  16:41

Avengers: Infinity War jsou bezpochyby největším a nejvelkolepějším crossoverem ve filmové historii. Film vám dá setsakramentsky rychle najevo, že tentokrát však budete mít důvod k obavám o život svých oblíbenců, protože snímek nemilosrdně zabije pár postav, známých z předešlých marvelovek. Díky tomu jsou bitky (a že jsou zde parádní) mnohem více napínavější, protože člověk si zde fakt může hryzat nehty strachem z toho, zda ten jeho oblíbenec ono určité střetnutí přežije. Celkově má film mnohem beznadějnější atmosféru než kterýkoliv jeho předchůdce, ovšem ve stejný čas zvládá být furt výborně vtipný - Strážci Galaxie zde házeli naprosto parádní hlášky, až jsem se v kině párkrát hlasitěji zasmál. Thanos je navíc naprosto boží záporák. Není to žádný klišoidní syčák, co valí jednu stereotypicky padoušskou hlášku za druhou, ale individuum schopné vlídnějších emocí, přičemž se domnívá, že všechny ty jeho zlé činy jsou ve skutečnosti pro dobrý účel celého vesmíru. Ovšem ve stejný čas zvládá být naprosto strašlivým protivníkem, Brolinovi za jeho výkon tleskám! Nejdrsnější hrdina: Thor Nejvtipnější hrdina: Star Lord Nejcharismatičtější hrdina: Doctor Strange Nejodvážnější hrdina: Iron Man Občas se ale najdou určité "WTF" momenty, pramenící z nelogického chování a rozhodování některých postav. Stejně tak některé sekvence byly zbytečně moc utahané a i vcelku nudné, i když pochopím, že sloužily pro expoziční účely. Jízdu jsem čekal o trochu větší, ale i tak jsem si to neskonale užil, pro plnohodnotný zážitek silně doporučuju jít do kina. Lepší 4*

• 12.10.2017  11:15
    Baby Driver (2017)

Ten kluk se mi nelíbil. Až na určitý výjimky (Andrew Garfield, Zac Efron, Robert Pattison, ...) nemám rád tyhlecty hezouncký "pretty boy" tvářičky, proto jsem se bál, že to i trochu ovlivní konečný dojem z filmu. Ale bylo to v pohodě. Baby Driver je zábavná jízda (doslova), s parádním smyslem pro rytmus, s čímž souvisí i dost pěkný soundtrack. Baby si se svými nadupanými dovednostmi může klidně střihnout honičku s Goslingem z "Drive", nebo i s takovým Jasonem Bournem. Chvilku jsem se bál, že film bude celou dobu jen easy peasy oddychovou pohodičkou, nicméně nějakého toho napětí se tu nakonec dočkáme také. Ke konci se však některé postavy chovaly zcela iracionálně a nelogicky, mnohdy asi kvůli odsýpání zápletky, plus vlastně jsem doufal, že závěrečnou sekvenci bude mít Wright ještě víc okořeněnou a nadupanou, což mě po jeho předchozích snímcích trochu mrzí. Baby Driver je ale i tak zábavná a hezky natočená podívaná, kterou mě tvrce mého zbožňovaného Hot Fuzzu nezklamal. Slabší 4*

• 3.3.2018  20:17

American Made jde tak trochu po vzoru novodobého Scorseseho narativního stylu, přičemž nám představuje příběh pacholka, který na sebe vzal až příliš mnoho zodpovědnosti od různých vládních až zločineckých organizací, což se mu, samo sebou, začne krapet hroutit pod nohama. Svižný a docela vtipný styl, který zde Liman implementoval, docela sedí do celkového ducha celého snímku, v podstatě by se dal považovat za takový spin off Narcos. Cruise parádní. Kdyby to udělali ještě trochu napínavější, byla by to dost dobrá záležitost, ovšem je to dobře odvedené filmařské řemeslo, nic světoborného, ale film je to povedený. Slabší 4*

• 3.8.2016  23:11

Dostal jsem, co jsem chtěl :) ... Asi tak na deset minut :( Batman je mi ze všech super hrdinů (jak od DC, tak i od Marvelu) nejsympatičtější, a to především díky tomu svému temňaření a nulovým nadpřirozeným schopnostem. A upřímně jsem se velice těšil, až ho uvidím na velkém plátně se bít s tím nagelovaným emzákem. Nicméně film by se měl spíše jmenovat "Batman a Superman vs. nothing´s really fucking happening" Neskutečně dlouhý build up, začne po nějaké době člověka trochu srát, obzvlášť protože je filmu spousta aspektů, který tam byly prostě zbytečný. A Lex Luthor je Joker. Opravdu. Jeho chování i určité situace naprosto poukazují na Ledgerovo Jokera. Musím ale přiznat, že Affleck jako Batman se mi zamlouval. Má jiné charisma a štyl než Bale, nicméně funguje to taktéž dobře. A ano, fandil jsem mu. Ve výsledku jsem se bavil, to ano, ale i tak konstatuji, že Batman vs. Superman je filmem, který může jak komiksový, tak i klasický filmový fanda úplně s klidem minout. Slabší 3*

• 5.5.2018  09:11

Nevěřte tomu, co píšou na internetu (obvzlášť pokud se jedná o parlamentky nebo Sputnik), Black Panther nepatří mezi nejlepší marvelovky ani zdaleka. Má prvoplánové postavy, které jsou jedno chodící klišé, zápletku, která, obzvlášť v porovnání s ostatními marvel kousky, působí poněkud průměrně, plus divnou hudbu. Vizuálně je to úchvatná podívaná, plus akční sekvence jsou docela nadupané a pro oko zábavné. Marvelovky mají většinou slabého hl. záporáka, zde se jim však povedl. I když je to hajzl, člověk ho dokáže pochopit a krapet se s ním i ztotožnit, ovšem kalibr Thanose to není. Že by ale Panther přinesl na stůl něco nového a lahodného, to se říct nedá, je to opět zábavná a jednoduchá podívaná, která nebude nudit, ale pár takových už z Marvelu vyšlo, takže člověka to může omrzet. Psina (nebo spíš panteřina) to je, ale ničím příliš pamatovatelná. S odřenýma ušima – Lepší 3*

• 8.10.2017  13:53

Původního Blade Runnera z osmdesátého druhého jsem viděl pouze jednou. Ovšem líbil se mi tuze. Jak si tedy vedlo pokračování pod okem talentovaného Kanaďana? Villeneuve mi už ze svých předchozích snímků dokázal, že je mistrem ve tvoření fakt parádní atmosféry, nový Blade Runner není žádnou výjimkou. Atmosféra je zde neuvěřitelná a věrohodně analogická původnímu filmu. Dost jí posiluje i vynikající melancholická hudba, dosti podobná sci-fi elektro protáhlému soundtracku Vangelise, který dělal na jedničce. Taktéž natočený to je dost slušně, což zrovna od Villeneuva už není žádné překvapení (Jedna z prvních scén, kdy Gosling přilétá do nočního L.A. je fakt parádní!). Film je nicméně až přespříliš dlouhý, trvá přes dvě a půl hodiny, což vůbec nebylo třeba, některé scény se totiž docela zbytečně táhly. Plus film je jen takovým nostalgickým návratem do světa milované klasiky, nicméně její pointu či poselství příliš nedoplňuje, ani vlastně nepřichází s nějakým vlastním, což spoustu zapřísáhlých fanoušků může pěkně naštvat. Já jsem nicméně spokojený, Villeneuve umí točit furt dost hezky a ducha BR zde vykreslil slušně, byť od dokonalosti to má daleko. Průměrné 4* P.S. Za dabované trailery bych trestal smrtí.

• 29.12.2016  22:59

Sequel na původní snímek z 1999. Hm. Dobrý no... V dnešní době, kdy fan footage žánr je díky Paranormal Activity sérii už dost omšelý a opotřebovaný, si člověk musí klást otázku, zda vůbec bylo tohle pokračování nutné. Inu, nebylo. Kouzlo hrůzy jedničky spočívalo především v oné neviděné, neznatelné hrozbě a klidné temné atmosféře. Tenhle snímek ale obojí posere hned v prvních 5 minutách. Asi od půlky začíná hrozná jízda plná křičení, vřeštění, běhání sem a tam atd., přičemž divák nemá vůbec žádný čas si oddechnout. Díky tomu zcela vymizí napětí a začne nuda. A ta zkurvená nadpřirozenost! Dyť to už s tou jedničkou nemá vůbec nic společného! Tvůrci evidentně nedali dopustit na klasické vyvražďovačky teenangerů, tak je s vervou napumpovali i sem. Co však můžu ocenit jsou velice slušné zvukové efekty, ty občas tu otřesnou atmošku ještě tak nějak zachraňují. Jo. Uvidíte tam tu čarodějnici. Je to velký bílý wendigo. Uups, spoiler! A víte vy co? Nemáte zač! Fakt... Slabší 2*

• 27.12.2017  21:23
    Blok 99 (2017)

Je nesmírně těžké natočit pomalý film, který po nějaké době nezačne nudit, ani se příliš táhnout. Tenhle snímek je ale důkazem, že se to občas povede. BiCB 99 je jedním z nejlepších filmů z vězeňského prostředí, co jsem kdy viděl. Je pečlivě natočený, depresivní, ale zároveň nesmírně poutavý. Taktéž se zajímavým hlavním protagonistou, který se dostane do naprosto nešťastné a nezáviděníhodné situace, a to nejen kvůli vězení. Skvělá záležitost, obzvlášť ten konec je něco. A Vaughnovi ty seriózní role opravdu sednou, v těch komediích mi vždycky lezl na nervy. Slabších 5*

• 3.2.2018  21:29
    Bright (2017)

Los Angeles. Co má Elfy a Orky!! Karty na stůl - vždycky jsem byl spíš víc ten "nerd" než sečtělý intelektuál (sorry, mami a tati), tudíž existence filmu, kde se protíná náš reálný svět s magií a bytostmi známých z Tolkiena a D&D, pro mě byla naprostým zjevením, které jsem si nemohl odepřít. Snímek výborně zachycuje diverzitu společnosti, kterou už vlastně známe z předchozích desetiletí, akorát nyní místo černochů musejí snášet předsudky orkové, elfové si díky své ufintěnosti válejí prdele ve vysokých třídách atd. A je to sakra zábava sledovat, už jen kvůli propojení tématiky "boje proti Temnému pánovi" a udržování zákona a pořádku jako losangelovský polda. Chtěl jsem ale z toho světa vidět mnohem víc, přímo jsem slintal po detailech z historie, škoda, že toho tam tolik nebylo. Plus celkově akční sekvence byly dost průměrné, ale co na tom, vidět orka s brokovnicí či telefonujícího elfa v kvádru je stejně boží. Chci pokračování. Now! Lepší 4*

• 1.12.2016  18:07

Spojte si styl South Parku s již známým a šíleným humorem dua Seth Rogen = James Franco a vyjde vám Sausage party. Film, který puberťáci budou milovat a zase pro příliš ortodxní inťoše bude noční můrou. A je to celkem prča, obzvlášť ty horrorové scény, kdy "jídlovští" protagonité jsou lidmi masakrováni pro jejich následnou konzumaci. Taktéž fakt, že si film dělá prdel z kultury různých národů je klasicky South parkovský, a funguje to tu dobře. (Bar plný kníratých mexických omáček hrající karty byl senza.) Vcelku skvělý nápad si drží během první půlky filmu slušnou kvalitu, nicméně v druhé půlce se rozjde tak šílená jízda plná absurdit a nadsázky, že to nemusí být každému po gustu. Kdyby se pak tolik netlačilo na pilu se scénami, které působí jen jako: ,,Pojďme ty diváky co nejvíc šokovat, to je přece prča, hehe" jednalo by se o vynikající animák. Trochu škoda. Nejlepší postava: Mr. Gritz - Afro-americké kukuřičné krupky mluvící steretypním černošským přízvukem. P.S. Pokud se chystáte při sledování něco jíst, dobře si to rozmyslete. Jako fakt dobře! Lepší 3*

• 5.9.2016  22:13

Avengers filmy jsem měl vždycky rád nejen kvůli parádní akci, ale také protože se v nich hrdinové z různých sólovek mlátí mezi sebou, což přináší často nepředvídatelnou a strhující podívanou. Proto jsem se nemohl dočkat, až si vezmu svoje Starkovský tričko s vlkem (get it? ;) ) a budu křičet: ,,Jeď, Tony, jeď!...Nebo leť!" Což jsem také dělal, ale moc dlouho to nebylo... Člověk by si řekl, že ten umolousaný příběh se slabým hl. záporákem bude aspoň zachraňovat šarvátka mezi našimi hrdiny, což je pravda, bitva mezi rozdělenými členy A. byla vyložená slast pro oko, nicméně možná už je na čase, aby Marvel bral svoje filmy trošičku vážněji. Když totiž proti sobě bojující členi Avengers na sebe začnou házet přátelský fórky, z člověka hned to napětí sejde a řekne si, že vlastně o moc nejde. Nevím, možná jsem byl jen moc nesoustředěný kvůli napětí z příběhu třetího Dragon age, který teď pařím... Předešlý vynikající díl rozhodně lepší. Tohle bylo trochu zklamání. Ale furt je to jedna z těch lepších "sólovek". Ale noví dva hráči, Spidey a Black Panther, jsou vyložení sympaťáci! A těšim se na ně v dalším pokračování! Průměrné 3*

• 9.7.2016  00:26
    Chlapectví (2014)

Fanda dlouhých dramat jsem nikdy moc nebyl. Ale když se do toho někdo vrhne s takovým sofistikovaným a výjimečným způsobem, navíc s natolik uvěřitelnými dialogy a scénami, že člověk přestane loupat zrníčka, tak se tím fandou tuze rád stanu. Krásnej film. Lepší 4*

• 29.10.2017  13:01
    Death Note (2017)

Původní manga a anime, podle kterých byl film natočen, byly, alespoň z první půlky (druhá je totiž absolutně příšerná), chytrým krimi thrillerem s oním elementem nadpřirozena v podobě zápisníku schopným zabíjet a jeho démonickým tvůrcem. Americká adaptace je však jen zředěná verze se zbytečnou romancí, která se do celkového děje vůbec nehodí. Na původním Death Noteu jsou zcela excelentní interakce mezi hl. anti-hrdinou a detektivem, který po něm jde. Skrze dialogy spolu svádějí intelektuální a psychologickou bitvu, která je nesmírně napínavá a chytře napsaná. Zde nic takového člověk nenajde. Protagonista Light zde není onen chladný a lišácký zmetek s božským komplexem, ale uřvaný, blbý a snadno zmanipulovatelný blbeček. Ještě k tomu ztvárněný ne příliš sympatickým hercem. Aspoň ten "L" je vcelku povedenej... Musím ale uznat, že film je občas překvapivě napínavej, i přestože hl. sílu původní předlohy nevyužil, plus na sobotní odpoledne je to film víc než ideální. Chápu, že narvat celou mangu do jednoho filmu je vcelku nemožné, ale ony základní aspekty, které příběh tvoří jedinečným, by tam být měly. Ame. Death Note se snaží, ale bohužel ne dost. Slabší 3*

• 28.2.2018  23:55

Překrásný film. A rozhodně jedno z nejlepších romantických dramat za posledních několik let. Melancholická, ale přesto příjemná a senzační atmosféra slunečné Itálie, ve které se do sebe zamilují dva zcela odlišní muži. Film na to jde pozvolna, netlačí na pilu, nepřehání. K tomu dodává třešničku na dort svými uvěřitelnými a chytře napsanými dialogy a celkově scénářem, který na to jde po svém, nenásleduje nějakou šablonu, jak by takový příběh měl postupovat, v rámci čehož vzniká snímek, který působí neskutečně reálně. A to vlastně i pro mě, jako bych v tý Itálii fakt byl. A klobouk dolů před dvěma hlavními představiteli, takovou odvahu jsem od zhlédnutí Špatné výchovy neviděl. Pár krapet utahaných scén těžko potlačí ten fakt, že se jedná o naprosto skvělý snímek, který je momentálně mým největším oscarovým favoritem. Btw, závěrečný rozhovor s otcem je mega dojemný. Průměrných 5*

• 25.10.2016  10:17

Ať si kdo chce co chce říká, ať si trpaslíci řinčí na trombóny, patos do určitých filmů prostě patří. Kristova noho! Vždyť na tom byl taky postaven původní snímek z devadesátek! Strašliví a odporní emzáci, sjednocení hrdinů, aragornovská speech a posléze velkolepé finále. Druhý díl Dne nezávislosti v podstatě pouze pokračuje ve stejném duchu. Vyčítat mu patos je prostě mimo, dyť je to na tom právě založený. Skvělá zábava. Hned z toho dostávám chutě rozehrát Mass Effect (lízatko pro každého, kdo ví vo co gou). A Liam Hemsworth je sympaťák, dodnes nechápu, proč ho ta Katniss odkopla. Pfff... Lepší 3*

• 26.3.2017  16:31

Konečně po čase zase nějaká kvalitní marvelovská sólovka. Ještě k tomu se v ní kouzlí a hlavní hrdina je ego maniak. Lahoda! Stejně jako u většiny komiksových předchůdců i zde se nachází dost vohraná a známá dějová linka, která ničím nepřekvapí, ale na to přeci ty marvelovky nesázejí, hlavně to musí být nějak slušně natočený a musí u toho být švanda. Což se tady povedlo. A Cumberbatch má furt charisma jak blázen. I když jsem se ze začátku trochu bál, že budu koukat na dalšího Sherlocka. Marvel má akorát poslední dobou docela slabý a snadno zapomenutelný záporáky. Mikkelsena mám rád, plus xicht na syčáka stopro má, nicméně jeho charakter byl pro mě jako gymplácké učivo matematiky - mega snadno zapomenutelné. Za mě lepší než Ant-man nebo třetí Kápo Americáno. Slabší 4*

• 3.8.2017  14:26
    Dunkerk (2017)

Dunkirk je dost atypický válečný snímek. Vojáci se tu nevykecávají o tom, kdo všechno je čeká doma, důstojníci nevydávají hořečnatě rozkazy, plus jediné bitevní sekvence jsou ty ve vzduchu s pouhými pár letadly. Nolan spoléhá na čistou audiovizuální autentičnost, precizně zvládá strukturu scén, nelineární střih a fakt úchvatnou kameru. Přesněji řečeno, Nolan se zde snaží vykreslit situaci tak, jak skutečně vypadala, nikoliv tak, jak by si jí normálně filmový režiséři "přáli" mít. Zvuky tu jsou neuvěřitelné (kino je povinnost!), plus Hanz Zimmer mi opět dokázal, že společně s Morriconem a Williamsem patří mezi nejlepší žijící skladatele současnosti. Výraznější bumper ale nastává s postavami, ke kterým člověk příliš nepřilehne, díky čemuž mě film emočně moc nezasáhl, byť jsem u něho napjatý určitě byl. Myslím, že je nakonec škoda, že Nolan se na dané charaktery více nesoustředil, v rámci toho postava Cilliana Murphyho je třeba zcela nedotažená. I přesto je však Dunkirk parádní počin, nebýt těch nedotažených smyček s ústředními charaktery, byla by to pětihvězdičková záležitost. Lepší 4*

• 29.6.2017  18:29

Deník Bridget Jonesové byla vždycky jedna z mých nejoblíbenějších britských komedií. (Ano dámy, i chlap může mít rád film o roztržité mega-sympaťačce, která si po AdrianMoleovským způsobu řeší typicky ženské věci.) A musím říct, že ani po čtyřicítce neztratila Jonesová svoje kouzlo. Pravda, fóry už jí nejdou tak moc dobře jak před lety, ale přesto je hrozně fajn na ní koukat. Kouzelná! Stejně tak věčně sympatický Colin Firth, který mě svým výkonem donutil připravit si na zítřek Lásku nebeskou, kterou jsem neviděl už věčnost. Film je milý a hezký, nicméně stoprocentně nedosahuje kvalit dílu prvního, to především kvůli někdy až moc přestřelené sentimentalitě a málo vtipu. Ne že by mi nic nepřišlo vtipné, ale většinou to z mé strany bylo jen pouze takové uchechtnutí. A líbilo se mi to. Celkem. Charakter Jonesové je stále skvělý, její kamarádi stejní prdlí a Mark Dursley má furt ten připitoměle vtipný výraz. Ale ten Hugh Grant mi tam chyběl. Průměrné 3*

• 3.4.2018  09:39
    Excalibur (1981)

Ještě před Pánem prstenů, před Harry Potterem, dokonce i ještě před Icewind Dale, jsem byl, především díky svým rodičům, políben na tvář kouzlem filmu, který i tak trochu zhmotnil mu osobnost a i předurčil, co v životě budu milovat - Statečné rytíře, čáry a magii, hrdinské bitvy a epickou hudbu s velkolepými chorály (můj první poslech Carminy Burany ). Excalibur je bezpochyby jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Z žánru fantasy je samozřejmě na přední příčce, konkurovat mu může pouze zmíněný Pán prstenů. Boormanova mistrovská režie je doplňována excelentní atmosférou, kterou tvoří především naprosto dechberoucí implementace Wagnerovy hudby, ze které jde husina jak hrom. Tomu filmu vděčím za mnohé. Byl mým prvním učitelem angličtiny, pojmenoval jsem podle něho svůj první dřevěný meč a získal jsem díky němu své první herecké zkušenosti. Je to takový můj praotec všech filmů. Na počátku, ještě před vším ostatním, byl on. Jenom on. Děkuju. Nejlepší scény: Chlapec vytáhl meč, Artušovo pasování, zjevení Jezerní paní, uzdravování země. Dokonalých 5*

• 9.3.2017  15:43

Svět Harryho Pottera zbožňuju. Byly to vlastně první knížky, u kterých jsem cítil napětí, strach, radost a totální ztotožnění se s charaktery. A na to, že Rowlingová není žádná filmařka, musím říct, že její scénář je zde opravdu vcelku povedený. Navíc hl. hrdinové (včetně samotného Mloka, na člena mrzimorské koleje je nezvykle inteligentní) jsou hrozně sympatický. Ovšem byť je svět HP opravdu vynikající a detailní, nemyslím si, že si může dovolit být rozšiřován až tak daleko, jako na území Spojených států. On ten „lore“ toho světa totiž zas až tak velký není. Fakt bych se příště raději držel víc té Británie a Bradavic. A mimo pátrání po samotných zvířatech mi hlavní dějová linka přišla poněkud… vycucaná z prstu. Ale možná to je část nějakého většího plánu. Bylo to ale hrozně kouzelný, hezký a milý. Nicméně stejně jako Hobbit není Pán prstenů, Fantastická zvířata nejsou Harry Potterem. (Což je docela obvious, ale však chápete…) Slabší 4*.

• 5.3.2017  22:02
    Fargo (TV seriál) (2014)

Je to lahoda, když člověk najde seriál, ve kterém snad každá epizoda je opravdu výtečně a skvěle natočená. A to ani nemluvím o výborně napsaných protagonistech. Bilbo, Bilbo... cos to, ty pako, vyvedl? ... Taktéž jsem si z něho vytáhl asi tři písničky do své Voničky, to už je něco! A ti Coeni z toho jsou cítit jak hrom. 1. série: Průměrných 5*, 2. série: Slabších 5*

• 26.9.2017  14:34
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Po třetí sérii oficiálně prohlašuji, že Fargo je historicky prvním seriálem, jehož zatím všechny vydané série ode mě dostaly 5 hvězdiček. Tak mistrovsky natočený a napsaný seroš snad momentálně není. (Možná jen Twin Peaks, na který se ale furt bojím podávat.) A ten soundtrack je neuvěřitelnej, tu cenu Emmy si stopro zaslouží. Nemluvě o parádních hereckých výkonech Obi-wana a Elizabeth Winsteadové, kterou teď asi chci za ženu. Kdo má rád herce Lupina v Harry Potterovi, I dare you, zkoukněte třetí sérii, už nikdy se pak na něj nebudete dívat stejně. Jako fakt. Nikdy....

• 28.10.2017  15:49
    Girls Trip (2017)

Tenhle film mě zaujal především tím, že na čsfd má 44%, ale na Rotten tomatoes se pohybuje kolem 85%. Tak jsem si řekl, že si o tom udělám vlastní názor... Nu, je to trapná podprůměrná komedie, jenž spoléhá na uřvanost, chlípné sexuální fóry a nudnou nadsázku. Jinými slovy - peklo. (Ještě k tomu při těch "haha" scénách často hraje hudba jak z porna kategorie "MILF Big tits humping") Ale! V poslední třetině se film krapánek polepšil přidáním zajímavého elementu dramatu mezi hl. protagonistkami, který mě přesvědčil, že to nakonec zas až taková hrůza není. Ale je to furt špatný. Nezasmál jsem se ani jednou. A co se toho vysokého hodnocení na RT týče - buď mají Američané hrozný smysl pro humor, nebo prostě musím být Američanem, abych ten humor ocenil. Lepší 2*

• 30.5.2017  16:53

Slyšte mne, lidé, co tvrdíte, že křesťanství a víra v boha jsou na hovno věci, nechť je pro vás idioty tenhle film důkazem, že víra opravdu dokáže dělat zázraky. Mela Gibsona vůbec nemám rád, ale musím uznat, že režisér je to skvělej. Naprosto krásný příběh podle skutečné události o mladičkém vojákovi, který vstoupil do války, aby mohl zachraňovat životy, nicméně bez toho, aniž by se dotkl jediné zbraně. Film mi svým průběhem krapet připomínal Kubrickovo Olověnou vestu (první půlka ve výcvikovém táboře, druhá na válečném poli). Navíc s velice sympatickým hereckým obsazením, Matthewa Vaughna začínám mít po True detectivovi stále raději. Ty bitevní scény dost drsné, ale to už je vlastně takový Gibsonovo podpis. Byť se to ke konci až moc přenáší do patosu, přesto musím říct, že Hacksaw Ridge je pro mě jeden z nejlepších filmů minulého roku. Lepší 4*

• 21.8.2016  15:04

FU**K. YES!! Naspeedovný first-person snímek, který žánr akce přinesl na nový level. Jakožto milovník počítačových her jsem byl vyloženě v sedmém nebi, co na tom, že film občas postrádal logiku, lepší příběh atd., tady šlo především předvést ono umění filmové akce, které se tady povedlo senzačně. Je to surový, brutální, vtipný a neskutečně zábavný. Film mi dost připomínal podobně nadupaný PC hry od studia Valve – Left 4 dead svou nikdy nekončící akčností a brutalitou, a Half-life 2 svou efektní podívanou, prostředím, němým protagonistou a bizarně napsanými postavami. Takže, chlapi, (protože všechny ženský teď už přestaly číst) pokud jste ještě neviděli, tak napravit! Jo, a hlavní záporáci jsou Rusáci. A stříká z nich krev tak červená, jako byl komunistický manifest. Achhh :3 Průměrné 4*

<< předchozí 1 2 3 4 5