Kladivo na čarodějnice (1969)

Ač to nedělám rád, tak jsem se v hodnocení nechal ovlivnit knižní předlohou Kaplického. Zatímco v románu byly postavy barvitě vylíčeny, ve filmu to jsou bezjmenné postavy, které se často vyskytnou v jednom či dvou záběrech a není ani čas zapamatovat si jejich jména (když už tedy zazní). Celý děj se odehrává v takovém chaotickém tempu, klidně by se film mohl protáhnout o půl hodinu a vykreslit barvitěji pozadí celého inkvizičního procesu a charaktery postav. Každopádně film se mi líbil, takže čtyři hvězdičky (ač slabší) tomuto filmu právem náleží.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Po celkem nezáživné dvojce jsem se zase dobře bavil. Rychlý spád děje, svěží humor a samozřejmě plno zlodějských fint. Paráda.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Celý film jsem čekal, až konečně začne pořádná vloupačka a té jsem se dočkal až v posledních deseti minutách, a to jen z krátkých úryvků během Dannyho rozhovoru s Night Foxem. Nicméně určitou úroveň prvního dílu si dvojka zachovala, takže strhávám jednu hvězdičku.

Vánoční prázdniny (1989)

Naprostá vánoční klasika, u které se nenudíte ani při desátém shlédnutí. Chevy Chase a jeho gagy jsou zkrátka nesmrtelné. Škoda jen toho dabingu, ten se opravdu nepovedl.

Gangy New Yorku (2002)

Z filmů, které mají víc než dvě hodiny, mívám vždycky smíšené pocity. Většinou to jsou megalomanské filmy, které se snaží natáhnout čas zbytečnými a nudnými scénami. Tento film na mě působil podobným dojmem. Mám pocit, že toto téma šlo zpracovat o něco zajímavěji a působivěji. A závěrečný souboj mě totálně zklamal...

Moucha 2 (1989)

Na druhý díl to nedopadlo zas tak hrozně. Ale narozdíl od jedničky jsem už občas pokoukával po hodinách...

Kids (1995)

Netvrdím, že to je nějaké umělecké veledílo, ale Kids považuju za významný mezník v historii kontroverzních filmů. Není to samoúčelné porno, drogy a násilí. Film ukazuje pouze realitu, syrovou a drsnou. Takový je i film samotný. Někoho může pobouřit a šokovat, někoho může nadchnout, ale každopádně ve vás něco zanechá. Na takovéhle filmy se nezapomíná.

Vyvolené (2002)

Začátek filmu vypadal, že by se mohlo jednat o čtyřhvězdičkový film. Líbila se mi část na ostrově, kde jsou vychovávány budoucí vražedkyně. Následující část mě ale zklamala. Nezajímavý děj, plno chyb a hlavně závěrečný souboj, kde neplatí gravitační zákon. Vůbec všechny souboje jsou natočeny hodně nešťastně a kazí to celkový zážitek, protože ty figury, co holky předvádí, se mi líbily:)

8. míle (2002)

Eminem je nad očekávání docela dobrý herec, nicméně film není moc záživný. Ale už kvůli finálnímu souboji se na to stojí podívat.