Invalida (2023)

Piata hviezda zato, že je to naše… a napriek tomu to je skvelá čierna komédia. Obidvaja hlavní predstavitelia boli geniálny. Pecka. Pozreté znova a tentokrát čistá 5*. Slovenská tarantinovka ako vyšitá pôsobí ako blesk z jasneho neba v našich filmárskych “vodách”.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Samozrejme že Top Gear poznám už 20 rokov… ale to čo z moto relácie urobil BBC spolu s tromi výbornými moderátormi je jednoducho iný level! Tak napr. Je jasné že najlepšie auto sveta je Škoda Yeti, pretože sa na nej dá pristáť vrtulníkom 😂

Duna: Část druhá (2024)

Bavil som sa ako už dlho nie! Dej sype jedna radosť, akcia, smútok, dojatie, hrdinstvo ale aj zlo a surovosť… krásna kamera aj réžia. A napriek dlhej minutáži je Duna part II skvelý filmový zážitok.

Diktátor (2012)

Absolútna a dokonalá satira na všetkých diktátorov sveta a na všetkých blbov, ktorí si myslia, že sú niečo viac ako ostatní! Bravo Sasha.

Pasažéři (2016)

Originálne romanticko-dramatické sci-fi, ktoré si rád pozriem kedykoľvek… sympatickí herci a krásna scénografia plus úchvatné “výlety” do vesmíru… Super

Století Miroslava Zikmunda (2014)

Pan Zikmund, gentleman a pedant, ktorý sa nesklonil ani pred hnusnými komoušmi… skvelý človek a krásny dokument o jeho fantastickom živote.

Duna (2021)

Dokonalý vizuál, krásna scénická hudba, velkolepé efekty pristávania kozmických lodí… a nakoniec skvelý casting. Hlavní hrdinovia perfektne pasujúci do svojich rolí… a perfekný príbeh, ktorý som už dávno čítal, ale Táto verzia je skvelá. Už len čakať pokračovanie… dúfam, že iba jedno.

K zemi hleď! (2021)

Toto bola satira desaťročia. Piata hviezda je za odvahu a skvelý nápad dať na plátno zmes "udalostí, ktoré sa ešte nestali", ale ku ktorým smerujeme. Vidím tam hlupáka trumpa v podobe prisprostastej republikánskej prezidentky (skvelá Streep), vidím tam márny boj s pandémiou a s otepľovaním planéty "vďaka" ohlupujúcim sociálnym sieťam a fakenewsom... Nahlúpla a prízemná konzumná spoločnosť, ktorá sa zaujíma len o vlastné výhody. A predovšetkým všade prítomný nezáujem o niečo viac ako o tieň nášho vlastného nosa plus fejkoví kvázi-spasitelia a miliardárski proroci ako parodujúci sociopatického Jobsa či teslamena Muska.  Nebolo to smiešne, bol to však určite smiech cez slzy. Tento fim si zalúži Oskara za scenár!

Temný případ (2014) (seriál)

Výborní herci, tajomné príbehy, dusná atmosféra, perfektné flashbacky... to nemá chybu. Videné všetky 3 seasons.