Aki Sora (2009)

Choré, perverzné, kreslené, japonské a erotické. To sa hodí k tomuto OVA, ktoré opisuje zakázanú, incestnú, lásku medzi súrodencami Aki a Soraom. Celý filmík vlastne okrem romantických, hanblivých vyznaní a niekoľkých odvážnych ecchi scén, nič neponúkne.

Cat Shit One: The Animated Series (2010)

Vizuálna stránka je proste perfektná. Dej trošku pokrivkáva ale drsný králiček, ktorý morduje jednu ťavu za druhou určite stojí za pozornosť. Prehnaná akcia, nádherne ostrý obraz a adrenalín, lebo od začiatku do konca neviete či to tí králici prežijú alebo nie(veď Japonci nemajú problém pozabíjať všetkých hlavných protagonistov). Jediné čo mi chýbalo boli nejaké výstreky ťavej krvi.

Jonah Hex (2010)

Tento western sklamal iba jednou jedinou vecou, a to svojou minutážou. Je to veľmi krátky film a rozhodne by som si pozrel omnoho viacej akcie. Istotne teší, že film nemá žiadne zbytočné kecy a Jonah ide úplne priamo z bodu A do bodu B, kde cestou zanecháva kopec mŕtvych, vystrieľaných guliek a výbuchov a to všetko podfarbené skvelou hudbou od kapely Mastodon.

Maniac Cop III - Odznak mlčení (1992)

Najslabšia časť celej série, ale za to má táto časť najbližšie k zombie subžánru. Matt Cordel sa vracia pomocou rituálu voodoo aby si našiel nevestu(?). Akcie je omnoho menej a vsádza sa skôr na tajomné vraždy, ktoré si Maniac Cop vychutnáva. Robert Davi sa tu hrá ešte na drsnejšieho drsniaka, čo je miestami úplne smiešne a trápne. Na druhej strane rozhodne poteší extrovertný narkoman v podaní Jackieho Earlea Haleyho (hej, je to Rorsharch z Watchmen).

Maniac Cop 2 (1990)

Perfektné béčko a dôstojné pokračovanie originálneho Maniac Copa. Robert Davi je proste frajer a celkovo i Maniac Cop sa pochlapil je to o dosť akčnejšie ako originál. Na úvode zamrzí otravné zopakovanie konca jedničky, ale potom sa to slušne rozbehne. Mŕtvych pribúda a pribúda a k tomu hrá slušný soundtrack. Pre mňa je práve táto časť tou najlepšou v celej sérií.

Maniac Cop (1988)

Celkom slušne vyzerajúce béčko, ktoré využíva ako svojho anti-hrdinu oživlého mŕtveho policajta. Scenériu nočného Manhattanu mám rád a ešte keď sa tam dejú miestami aj vtipné vraždy tak je to len bonus. Rozhodne poteší účasť Brucea Campbella, ale zamrzí, že tam nie je dlhšie. Tento film treba však brať rozhodne ako akčné béčko konca 80. rokov, ktorý sa snaží vytrieskať posledné zbytky diváckeho záujmu o zombie subžáner, ktorý bol v tej dobe už opadajúci.

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Druhá časť originálne pojatého TROTLD za sebou necháva horor a snaží sa len baviť a rozosmievať. Čo sa týka humoru, tak je to vtipnejšie ako jednotka, avšak na druhej strane sa celkovým dojmom originálu nevyrovná.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Béčko, ktoré chcelo byť béčkom a byť nejakou paródiu na zombie žáner. A ono to naozaj zafungovalo, aby to bolo pozerateľné a ešte sa to aj zapáčilo. O´Bannon vie ako robiť horory, to predsa všetci vieme, ale aby k tomu pridal i humor a veľký nadhľad nad celou problematikou v takomto duchu, tak to som nečakal. Bavil som sa fajne a punk-rockový soundtrack je parádny.

Spartakus (2010) (seriál)

Slabý úvod, ale po tretej časti sa to rozbehne viac ako len perfektne a človek je nútený, chce či nechce, to so záujmom dopozerať. Popri ukradnutej štylizácií filmu 3OO a zopár nepodareným choreografickým kixom sa dajú vychutnávať na seriál odvážne erotické scény, hektolitre počítačovej krvi a všadeprítomné intrigy. Posledná časť Kill Them All je najbrutálnejšie vyvrcholenie seriálu aké sa dá snáď vidieť v modernom americkom seriáli. Nebyť prvých slabých častí, resp. častí, ktoré ma za srdce vôbec nechytili, bolo by za 5*.

Exmanželka za odměnu (2010)

Lov na exmanželku je komédia s mizerným scenárom, ktorému nepomáha ani réžia. Pokus zasadiť klišoidnú zápletku do inovatívneho prostredia je síce pekný nápad, ale keď človek nemá na to, aby oslovil širšie publikum, tak by to nemal robiť.