V elektrizující mlze (2009)

Tommy Lee Jones v úlohe old-schoolového detektíva v old-schoolovej kriminálke s mysteriózno-filozofickou vedľašou dejovou linkou. Všetko je podfarbené bluesovou hudbičkou (veď predsa hurikánmi zmietaný New Orleans) a ešte ako bonus sa objaví Buddy Guy. Som prekvapený z nízkeho hodnotenia (10.12010-58%), ale dá sa to vysvetliť tým, že mystery linka nie každému vyhovie.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Mne sa to veľmi páčilo. Čítal som síce len Farbu mágie a Ľahkú fantastiku len začínam, čiže dvojku budem mať zrejme dosť skresanú vo svojej hlave keď to budem čítať. Síce televízna produkcia ale výsledný efekt je nadpriemerný.

Komici (2009)

Takých 75 minút bolo fakt dosť dobrých a rozmýšlal som nad 4* hviezdičkami. Všetci komediálny herci vo vážnej polohe a celkovo to bolo zaujímavé, mal som strach, že na konci sa rozrevem ako malé decko. Ale potom Apatow podkopol nohy celému filmu, celej dobrej myšlienke a v nekonečnom kŕči som trpel nad trápnosťou. Návštevou bývalej, ktorá bola dlhá adlhá a dlhá sa pochoval celý film s veľkým potenciálom.

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Veľké plus je to, že sa nejedná o remake ale o pokračovanie. A tým to tak hasne. Z 80 minút sa pozeráme na K.I.T.T.a zhruba 30 minút a pekne to začne otravovať. V podstate je to akoby jedna časť, ak by sa vynechali tieto zbytočné zábery a nikam nevedúce kecy. Na druhej strane soundtrack neznel zle.

Highlander: The Search for Vengeance (2007)

Highlanderovské univerzum je už dávno pochované. Po jednotke sa nemalo nič robiť. Ale robilo sa a dosť nepodarene. Avšak došli Japonci so svojou obmenou a je tu výborne pozerateľný krvavý film so sporo odetými devami. Ak by sa spravil ešte dáky film s Colinom, tak by som nebol vôbec proti. Ak s Conorom, tak to by som mal určite dáke výčitky.

Spirit (2008)

Slabý odvar na Sin City. Dalo by sa povedať nemastné-neslané, avšak je tu niekoľko veľkých ale. Černoch-nácek, atmosféra akoby z noiroviek 40. rokov, pekné ženy a totálne nadnesené konverzácie. Jediné čo tomuto Millerovmu vizuálnemu orgazmu podkopáva kolená je veľmi slabé tempo. Chcelo by to trošku viac akcie a menej nezmyselných kecov.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Maximálne vtipná pecka. Od začiatku dokonca som sa kosil. Perfektná atmosféra, dobré efekty, husté hlášky a pekné, sporo odeté lesbické devy. Už len kvôli tomu názvu som to musel vidieť. Jediné čo ma škrelo, bola absencia krvi, lebo z upírok trieskala len nejaká podivuhodná biela tekutina. Ale aj tak to treba vidieť, lebo kde inde by sa človek dozvedel, že panvicou sa dá odseknúť hlava?

Charly (1968)

Čo sa týka filmovej estetiky tak je niečo fakt pekné na čo sa dobre pozerá. Ale v konečnom dôsledku je film strašná nuda. Po 40 minútach som len čakal kedy to skončí, ale koniec bol v nedohľadne. Ku koncu sa objavilo pár zaujímavých myšlienok, pri ktorých som zbystrel pozornosť. A potom som len zase odpočítaval koniec filmu. Fenomén alebo Trávnikár sa s takouto témou vysporiadali omnoho lepšie.

Ďábelský Santa (2005)

Viac krvi by tomuto kúsku rozhodne neuškodilo. Opäť tu prevládajú tupé dialógy(ktoré ten film ináč zachraňujú) a vianočné songy sú v dobrej punkovo-rockovej úprave. A vtípek so Šatanom bola istá čerešnička na tejto otrasnej béčkovej torte. Ešteže béčka máme tak radi.

Poloprofesionál (2008)

Jedným slovom: sklamanie. Uvažoval som len nad jednou hviezdičkou, ale raz som chytil strašný nával smiechu. Len teraz keď nad tým tak rozmýšľam, tak si vôbec neviem už vybaviť nad čím to bolo. V podstate už po nejakej 15 minúte filmu pochopíte na čo ste sa to dali. Chuť dopozerať to, bude spôsobená zrejme len tým, že nič iné v telke nejde (to bol môj prípad).