ABBA: vítěz bere vše (2019) (TV film)

Skvelý hudobný dokument. Videné na Silvestra 2020. Vďaka RTVS, ktorá sa na jednom zo svojich kanálov rozhodla pre prvotriedny hudobný program. Prierez celou ich históriou a kľúčovými hitmi, z ktorých podľa môjho názoru najviac vyniká Winner takes it all - azda najkrajšia a najbolestivejšia rozchodová pieseň vôbec. Dokument je vyvážený, podáva množstvo informácií a útržky piesni sú vkusne vybrané, nie sú otravné, ale dosť dlhé na to, aby si ich divák mohol pospevovať. Mám naozaj zážitok :) .

Koruna - Série 1 (2016) (série)

Úvodná séria nakopne do riadnych dialogových epických otáčok. Herci skvelý, okamžite som si Phillipa a Elizabeth zamiloval, skvelý bol aj Churchill. Špinavá politická zákerná intrigánska hra s výborným spracovaním.

V síti (2020)

Koncept To catch a predator prevedený na filmové plátno ako realtime dokument, akurát bez moderátora, ktorý by konfrontoval predátorov priamo pri stretnutí (okrem úplne poslednej scény). Skvelé, aj keď v kontexte celosvetovej tvorby rozhodne nie nové. Psík v kaviarni tomu dal "ten správný říz" :D

Mafiáni (1990)

What do you mean I´m funny? Just tell me...

Casino (1995)

Celá trilógia od Scorseseho je výborná, táto je trochu v tieni Godfellas, ale stále dobré.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nedá sa inak. Maximalizmus vo všetkých smeroch, povinnosť vidieť v kine alebo na obrej obrazovke s tým najlepším zvukom, aký sa len dá zohnať. Inak to nemá zmysel. Odchádzal som z kina ako obarený, s pocitom, že som videl niečo výnimočné.

Tenet (2020)

Síce som to asi celkom nepochopil, ale už len za tú technickú stránku. A hrátky s časom majú vždy svoje kúzlo vo filmoch.

Metanol (2018) (TV film)

Skvelé, tu by sme sa mali učiť od našich bratov. Narkoza, Hnojka a RTVS sux.

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

Absolutórium. Keď sa dokument stretne s až umeleckým spracovaním. Plné emócií, informácií, prehľadných máp, hraných sekvencií. Pôsobivé, fascinujúce, videl som to niekoľko krát. Starší "Krv na snehu : Ruská vojna" sa môže schovať, nesiaha tomu ani po kotníky.

Joker (2019)

Ešte to musím predýchať a uložiť si v pamäti a nechať dôjsť emócie. Ale za mňa jasný ťah na sošku za hlavnú hereckú úlohu. Pri Heathovi Ledgerovi paradoxne tiež za Jokera (nebude mať táto postava "na svedomí" najväčší počet oscarov ukradnutých pre svojich stvárniteľov?) a potom pri Marion Cotillard za Édith Piaf som sa nemýlil. A verím, že sa nebudem mýliť ani teraz. Február ukáže. Za mňa je to jasné. De Niro tiež skvelý, réžia, príbeh ... uvidíme. Musím sa spamätať.