50x a stále poprvé (2004)

Bojím sa len, aby každý další náš den, něbol o tom istom :D

Výměna (2008)

Odporná dvacetikilová Angelina Jolie co minutu s rozklepanými červenými botoxy a vodopádem pod okem zbytečně shazuje jinak charismatické mysteriózní drama. Každá scéna šla zkrátit o 5 koncových slzitých vteřin, které si všímavý divák mohl vždy domyslet. Franta Cipro si z režisérského křesla zkrátka potrpěl na detaily až přespříliš úzkostlivě. Není ani potřeba mít každou postavu nasvícenou z boku tak, aby se na půlce obličeje leskl každý beďar a druhá půlka byla umělecky zahalena do černa. První klasicky Gran-Torinovsky nudnou půlhodinu jsem se musel hecovat, abych nicotný příběh vůbec dokoukal a neobšťastnil Fanouše odpadem hned z voleje. Nakonec jsem rád, že jsem tak charismatickým člověkem s pevnou vůlí a schopností se překonat!

Uvnitř kokainových válek (2012) (seriál)

I si říkám, že ve 21. století už bychom mohli pochopit sílu diplomatického boje, nikoli populistického s kyjem v ruce volajíce "Nepřátel se nelekejte, na množství nehlďte!" Nu, jsou dvě cesty: Buď vyhlásíme drogovým dealerům válku, každý den budeme za odměnu v pytlích odnášet stovky zavražděných civilistů a sledovat, kterak cena bájné komodity vzrůstá (a prodej zbraní kvete). Nebo povolíme prodej drog a zasmějeme se Bossům, jak jejich cena na akciových trzích klesá ke dnu ;) Ale to by musela být vůle.

Na útěku (2010) (seriál)

aneb Based on a true story...

Tři dny ke svobodě (2010)

Víte, co mě vyděsilo? Až po 30 minutách jsem poznal, že už jsem to kdysivá viděl. Stalo by se mi to samé u Kmotra, stalo by se mi to samé u Kameňáku...?

Mlčení jehňátek (1991)

Neúnosné je pouze závěrečné vytrvalé desetiminutové vystrašené dýchání Jodie Fosterové. Brr... Potlesk za vykreslení doktora Lectera. Jeho důstojnost, příkladné chování a charisma si získaly mé sympatie.

Východní přísliby (2007)

Pět hvězdiček je tak nezaslouženě málo. V originálním jazyce se skvělou ruskou angličtinou to vyzní desetihvězdičkově. Nesmyslně nedoceněný snímek. Celkově 82 % zcela neodpovídá. Armin Mueller-Stahl podal výkon za hranicemi lidských možností. Zkrátka BILLA, Přesně podle mého gusta!

Gangy New Yorku (2002)

Film jsem si pustil hlavně kvůli obsazení Liama Neesona. To jsem, pravda, kapičku pohoupal :D Ale famózní Daniel Day-Lewis mě zkrátka bavil. Cameron Diaz posílám na dálku pusu a celému filmu úctyhodné tři hvězdičky!

Vylomeniny (2013) (pořad)

Uplně stačí sestřihy těch nejlepších scének. Když se to dramaturgovi podaří vyšponovat a vytipuje si na to vhodné lidi, pak to je show se vším všudy!

Pád Bílého domu (2013)

:D Armáda Bílého domu patrně prošla výcvikem v Bítovčicích. K vratům Bílého domu vtrhne popelářské auto, z něj se vyšvihne kulomet a tento úžasný moment využijí prezidentovi ochránci k výběhu do zahrady s připravenou bambitkou značky Albert Quality. A hezky postupně jeden za druhým s dvoumetrovým rozestupem! Elitní americká jednotka ve vrtulnících se nechá ošálit dvacetitunovým kulometem budoucnosti, který tam předtím v batůžku propašovali korejští bojovníci. Druhou možností je, že zbraň třetího tisíciletí již pod střechou schována byla, ale ministr obrany na ni zapomněl. Povedené korejské programátorce pak stačí vygooglit návod k instalaci a pohroma je na světě. Všemu velí nejhledanější terorista světa, jenž vyhrál výběrové řízení na velitele ochranky korejského Hurámajstra. Celá Amerika se dá zničit zadáním šestimístného kódu a pro větší bezpečnost se na obrazovce objeví budík, který ve full HD rozlišení odpočítá desetiminutových pět minut... WELCOME TO THE USA!