Hoffmanos

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 5.10.2019  21:16
    La víctima número 8 (TV seriál) (2018)

Nerozvinuté a nudné charaktery jako z telenovely, se za doprovodu hudby z midi keyboardu, který ještě pamatuje komisaře rexe, motají v kruhu nesmyslných konspirací. První díl mě lehce navnadil, u druhého jsem to v půlce na dobro zapíchnul.

• 29.9.2019  11:01
    Fabrika (2018)

Spousta nesrovnalostí, nepochopitelných mentálních pochodů, oproti tomu výborná kamera a atmosféra. Člověk si až místy říka.. Je tohle v rusku normální?? Konec mě nezasáhnul tak hluboce, jako v případě Bykovova Duraka. Průměr.

• 24.9.2019  17:47
    La Trêve (TV seriál) (2016)

Solidní vykrádačka The Killing . Tvůrci se podle mého názoru snažili kopírovat i styl budování atmosféry, například pomocí podobného hudebního stylu, v kombinaci s rychlými přechody mezi gradujícími scénami. Kdo viděl oba seriály, podobu si určitě najde, to ale nemění nic na faktu, že se až na pár hluchých míst ve scénáři, jedná o kvalitní počin.

• 19.9.2019  09:30
    Il Miracolo (TV seriál) (2018)

Úvodní epizoda mě dokázala ukecat, pak už to šlo dolů z kopce.. Vesměs nesympatické postavy a jejich osobní problémy, versus zázrak, který by mohl změnit svět. Tyhle dvě témata se tady znovu a znovu porád dokola melou v jednom obřím mlýnku, do kterého tvůrci občas přisypou nějakou artovou složku v podobě snů, za doprovodu náhodně pouštěných písniček z oldschool jukeboxu. Výsledný maglajz se táhne až do momentu, kdy se u otevřeného konce objevé titulky závěrečné epizody. 50% . Pokud mám porovnat s podobným Italským snímkem, tak např. La grande bellezza je úplně někde jinde.

• 27.8.2019  23:34
    Tu hijo (2018)

Chuť po pomstě ovládně rozumného a racionálně uvažujícího člověka, a né zrovna všechno jde podle plánu. Ovšem zdrcující pravda z něj udělá rovnou tupé ignorantské hovado.

• 28.6.2019  14:06
    Dark - Season 2 (série) (2019)

Ke konci druhé série jsem si řekl "toto ale ku*va né, znova né !" Stejný chyták na další sezónu, jako byl po skončení jedničky, s tím rozdílem, že dvojka po sobě zanechala nehorázný guláš, který bude ve trojce podáváný s nudlemi a kompotem. Tady už se neví z čeho vařit... končím.

• 22.4.2019  21:54
    Manyeo (2018)

Mix zdlouhavého béčka s brutálním akčňákem, který bych rád ohodnotil i lépe, nebýt té hromady chyb, nelogičností v ději a nepochopitelné mentality většiny postav , za což filmu dávám ve finále nálepku - nudný . Pro asiofily očividně trhák..

• 5.4.2019  23:04
    Greyzone (TV seriál) (2018)

Amíci mají homeland , Francouzi zase Krycí legendy , Izraelci pro změnu faudu , seveřané se pokusili o něco na ten způsob. Greyzone sice nedosahuje kvalit výše jmenovaných seriálů, přesto ho můžu s klidným svědomím doporučit.

• 27.3.2019  23:39

Nejhorší thriller s Gibsonem ? Bez debaty. Tím nechci nijak hanit herecké výkony dvou hlavních aktérů, ale v podstatě všechno ostatní. Zbytečné a zdlouhavé scény střídají nahodilé dialogy, nechybí dávka brutality, ale narozdíl od Zahlerova Bloku 99, většinou bezpodmětné a zbytečné, to vše v nechutně nezajímavém scénáři. Až na scénu v bance, se film odehrává bez vážnějších emocí, i tam to bylo až nezdravě vynucené. Občas mi připadalo, jako by se na režii filmu podílela samotná postava Jacka od Larse Von Triera, či někdo jiný s hlubokou duševní poruchou.

• 11.3.2019  16:09
    Stalker (1979)

Stalkera jsem měl v hledáčku dlouho, ale ke slhlédnutí mě naladil až nedávný komentář na fóru, ve kterém dotyčný přirovnává Tarkovského Stalkera k takovému post-apo. skvostu, jako je metro (Dmitry Glukhovsky). Film mě přesvědčil akorát o tom, že blázni by se neměli zapojovat ani do internetových diskuzí.. Doporučuji například koment od "mato331" , ted to naprosto vystihuje.

• 30.12.2018  22:47
    Roma (2018)

Filmy bez hudebnícho doprovodu mi přišly vždycky o něco nudnější, než ty klasické, tady je to ovšem totální křeč, při snaze neusnout. Technicky je na tom Roma skvěle, teda až na dvě rychlejší pasáže, kde z obrazu při nízkém snímkování doslova bolí oči, no a zbytek už popsal uživatel "FR" .

• 19.12.2018  22:45
    Učitel (TV seriál) (2016)

Belfer přečůral nejeden věhlasný severský krimi seriál v mým žebříčku. Škoda že takhle geniálně točit neumí i naši.

• 19.12.2018  22:39
    Učitel - Série 2 (série) (2017)

Druhá série přinesla daleko víc akce a překombinovanou, ke konci až moc rychle ufiklou zápleteku. V dějství posledního dílu se odehrávalo za mě až příliš nelogických momentů a samotný konec byl hodně slabý, ale i přesto můžu dvojku doporučit. Rozhodně to nebyla ztráta času.

• 24.11.2018  00:44
    Dark (TV seriál) (2017)

Geniální seriál ! To se prostě musí vidět . Nevěřil jsem, že němci dokážou po Babylon Berlin udělat další kultovku, a pletl jsem se..

• 22.10.2018  23:23
    Apostle (2018)

Marné očekávání, že uvidím podobný nářez jako zátah 1 a 2 zůstalo až po závěrečné titulky. Béčkový horor s hromadou kiksů ve scénáři a WTF momentů mě nechal bez emocí, za těch pár napínavých scén mi 130 minut rozhodně nestálo.

• 22.10.2018  01:31
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Neskutečný fimový zážitek, kde je zbytečné hledat chybu .. 5*****

• 11.10.2018  21:51
    Upgrade (2018)

Při první akční scéně se mi vyskytnul blažený úsměv na rtech, a zůstal tam sakra dlouho.

• 11.10.2018  21:42
    Karppi (TV seriál) (2018)

Po dvou (a půl) dílech jsem to vzdal. Slabší kopie 1. a 2. série "The Killing" . Málo rozepsané charaktery hlavních postav, méně emocí, slabší atmosféra, více nelogičností, a přitom stejný natahovák času. Laťka je v prvních dílech dost nízko, a to nění nic pro mě.

• 2.10.2018  00:23
    Yellowstone (TV seriál) (2018)

Pilot - Scénář jak z béčkového filmu občas postrádal logiku, podobně jako u Sheridianova druhého sicaria. Odfláknuté dialogy, nesympatické postavy, a kamera taky nestála za moc. Už je to nějakých pár let, co jsem nevydržel dokoukat do konce pilotní díl nějakého seriálu, takže jedna hvězdička za Costnera, který to u mě zachránit nedokázal.

• 28.6.2016  23:29

Vůbec nelze srovnávat s filmy typu machette atd., tohle je jednoduše jedinečný kousek. Největší akční řež za celou filmovou historii a to nepočítám zcela unikátní first person režii. V kategorii akčních filmů považuji henryho za skvost, který nasazuje laťku do doposud nepřekonaných výšin. *****

• 1.3.2016  21:59
    Vzpomeň si (2015)

Jeden z těch lepších loňských thrillerů, takové jednoduché stařecké memento s nečekaným a docela povedeným koncem.

• 10.12.2014  22:09
    The Guest (2014)

Po dost slibně vyvíjejicím se rozjezdu, potřeboval pravděpodobně scénárista rychle dokouřit cigáro a dopít kafe, jinak si neumím představit proč by sesmolil nakonec takovou bezduchou břečku, kterou mu Adam Wingard podle mě zrežíroval jenom ze zvyku z dob předešlých, kdy už spolu pár podobných blbin upekli.       Příběh = 0/5 , Napětí - 1/5 , Humor - 0/5 , Emoce - 0/5 , Akce = 3/5 , Soundtrack - 2/5 , jako celek mi to nestojí za víc jak jednu hvězdu.       U mě kandidát č.1 na nejhorší letošní thriller.

• 17.8.2013  15:17
    Pot a krev (2013)

US verze Sametových vrahů od Michaela Baye rozhodně baví.

• 1.7.2013  22:13
    TOP STAR (TV pořad) (2010)

Nezajímavé drby o nezajímavých osobách. Podobně jako krimi zprávy - hnůj který se nevešel do hlavních zpráv. V reklamě by se kolikrát našlo více hodnotných informací, než v relacích okolo zpravodajství TV Prima.

• 1.7.2013  21:50
    Lovci zločinců (TV seriál) (2011)

Zprvu zajímavý seriál s obstojným pilotem, ale díl od dílu čímdál větší nudou v obsahu, kdy už jsem si začínal myslet že některé díly psal Nolan během své chilky na WC. Časem mě ty béčkově předvídatelné pasáže, nesmrtelný hrdina a absence nějakého zajímavého zvratu v ději, či složitější zápletky, totálně odradily od dalších dílů. U některých akčních scén v podání Jamese Caviezela se může jit walker texas ranger zahrabat.

• 29.6.2013  16:16
    Wallander (TV seriál) (2008)

Už po pár dílech jsem si byl vědom, že tenhle nenápadný seriál pro mě představuje absolutní špičku mezi detektivkami, která se z pomyslného trůnu vysmívá vatou vycpaným TV kriminálkám.

• 29.6.2013  15:58
    Zločin (TV seriál) (2011)

Po během pár dní zkouknuté první a druhé sérii, tvořící jeden dlouhý nepopsatelný filmový zážitek, můžu s klidem napsat - takhle si představuju dokonalý seriál na pokračování.

• 29.6.2013  15:40
    The Fall (TV seriál) (2013)

Často nezáživné scény podkresluje chabá hudební kulisa, která je tady znát z celé hodiny jen pár minut. Přes náznak originality a potenciálu, tenhle kousek seriálům jako wallander, the killing, či hannibal nesahá po kotníky, a mohu jej řadit pouze do průměru.

• 15.6.2013  22:15

Po slušném rozjezdu je jen škoda toho konce, typického pro nějaké slabší béčko, kvůli kterému si za pár týdnů nevzpomenu o čem to vlastně bylo.

• 14.6.2013  11:27
    Tělo (2012)

Podobně jako Mientras duermes, další španělský thriller který stojí za to vidět. Napínavý děj s nečekaným a až neuvěřitelným zvratem na konci. Dle mého názoru byl z námětu využit veškerý možný potenciál, který ani na chvilku nenudil.

<< předchozí 1 2