Cesta (2009)

Vůbec nevím, jak to hodnotit. Jako láska mezi otcem a synem super, ale jako horor vůbec, napínavé vůbec a zábavné cože? Matka nechce dítě a potom co ho 10 let má spáchá sebevraždu - to vymyslel kdo? Zbytečný film. Jedna velká depka. Hudba dobrý. Ale taky od pěkného depkaře.

Jumanji: Další level (2019)

O chlup horší než předchozí díl, ale jinak je to pořád super zábava, která jede po zajetých kolejích, nijak nevybočuje a vlastně ani není klasickým pokračováním (rozuměj - vetší, hlučnější, zábavnější ... ). Pokud jste si užili předchozí Jumanji, tak tohle vás nezklame. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak asi k Home Alone a Home Alone 2, a proto už bych to nechal být a rozhodně bych se nepokoušel o další díl, protože to by už opravdu smrdělo veleprůserem. Dodatek: I na podruhé je to sakra vtipné. Fakt super oddychovka, která nijak neztrácí svůj půvab, ale i na podruhé si stále nejsem jistý pokračováním. Nechápu, jak by to chtěli tvůrci uchopit, aby nedělali parodii sami na sebe a bylo to pořád takové skvělé a hravé, jako tento a předchozí díl.

Zaklínač (2019) (seriál)

Pro mě, jako neznalce knižní předlohy, je to vcelku těžko se v ní orientovaná věc. To se mi u Game of Thrones nestalo. Tam se člověk zorientoval vcelku snadno. Zaklínač je od začátku prostě jinej, což neznamená hned špatně, ale pokud si chtěl hrát na "lepší" verzi Game of Thrones, tak se to určitě nepovedlo. Styl vyprávění je jeden velký chaos (skoky v čase i několik let, bez nějaké souvisloti apod.), Cavill není žádný herecký virtuos a bohužel je to hodně vidět (v pátém dílu jsem si už na něj zvyknul a začal jsem ho už brát), souboje jsou skvělý (škoda jen, že ten nejlepší dostaneme hned v polovině prvního dílu), ale monstra jsou někde na úrovni Doom 1 a mohl bych pokračovat dál. Suma sumárum - je to dobrý fantasy, které má slušnou šanci výrazně uspět v druhé sérii, pokud se zaměří více na obyčejného diváka, než na fanoušky, tedy nad formou než nad obsahem. Za mě slabší 4*. Dodatek 1: Tak přečetl jsem první knihu a nestačím se divit. Chápu, že seriál nemůže obsáhnout vše, co je v knize, chápu, že některé knižní postavy se v seriálu neobjeví, chápu že některé postavy jsou pozměněné, některé dokonce kombinace několik postav najednou, dokonce ani nevadí lehké odchylky typu: vychrápeme se spolu v lese místo na pokoji, najíme se v hospodě u zlatého kohouta místo hnědého medvěda apod., protože výsledek je nakonec stejný, ale co opravdu nechápu, že tvůrci změní úplně komplet charakter hlavní postavy (Geralt), navíc ještě se souhlasem samotného spisovatele, to mi fakt vyrazilo dech. Je to tak výrazná změna, jako kdybyste chtěli točit film o Supermanovi a točili byste se Spidermanem - vždyť oba začínají na “s”, tak co na tom. Jako jestli pro mě byl Zaklínač zajímavý a vzbudil ve mně touhu zakoupit komplet knižní sérii + 1 další knihu (cca 1900,-), tak teď se upřímně bojím, co přijde dál. Protože být to obráceně (nejprve znalec knihy a pak teprve seriál), tak jsem totálně znechucený a otrávený.

Joker (2019)

Jedna velká depka. Phoenix zase excelentní. Dokonce mi ho bylo opravdu líto a začal jsem sympatizovat s jeho činy, ale když se po 58 minutách filmu podívám na hodinky, kolik že vlastně ještě zbývá, tak to není dobrý znamení. Každopádně KarelR to vystihnul přesně.

#martyisdead (2019) (seriál)

Tak tohle se mi hodně líbilo. Vyhovoval mi styl vyprávění i tempo. Precizní prácička. Trochu zamrzí ten otevřený konec a ne úplně dobří herci, ale jinak skvělá věc, hodně aktuální. Dovolím si říct "must see" záležitost nejen pro náctiletý!

Jack Frost (1998)

Příběh o tom, jak se z ne úplně dobrého táty člověka, stal skvělý táta sněhulák. Ještě že jsou ty Vánoce, protože jinak nechápu, za co jsem dal 2*.

Narušitel (2019)

Na tom filmu je hezká akorát Arichteva. Je to vážně trapný.

Vánoční skřítek (2003)

Jak si někdy někdo mohl myslet, že Will je vtipný, a dokonce vtipný jak Jim Carrey, to vážně nechápu. Jedna * za Petera Dinklage

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak si tak sedím doma v gauči, chystám si pustit film, otevřu lahvinku něčeho ostřejšího, nasypu oříšky do misky a říkám si, co všechno tomu filmu nakonec vytknu, jak DiCaprio už není ten hlavní pán a jak to bude celé utahané, zbytečně dlouhé, ukecané a nebude to vlastně ani Tarantinovské. Jo a taky tam bude dost nafoukaný debílek Bruce Lee. No je 7 minut po půlnoci, já začal psát komentář a říkám si, že doprdele já nemám co vytknout. Že to bylo vlastně dlouhé tak akorát, že Pitt je skvělej, ale DiCaprio válí jak nikdy, že to kolem Lee je jenom nafouknutá hysterická bublina, že ten konec je vlastně naprosto geniální a ta třešinka na dortu po závěrečných titulcích je kouzelná. Chápu, že někomu ten film nesedne, ba dokonce ani samotnýmu fanouškovi Tarantina to nemusí vonět, ale za mě je to prostě geniální pecka chlápka, který nemusí nikomu nic dokazovat. Chlápka, který ví, co dělá a ví, jak to má dělat. Teď mě jen mrzí, že jsem se nechal zviklat těmi né úplně dobrými komentáři a ohlasy a nešel na to do kina. Věčná škoda.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Kdo se narodil v 80. letech a tvrdí o tomto seriálu, že je hloupý, tak je pokrytec. Neznám nikoho, kdo tenkrát tento seriál nežral, neměl svou oblíbenou postavu a nechtěl žít v LA. Dnešním okem je to samozřejmě někde jinde, ale ve své době to byla perla televizní zábavy.